"מעריב לנוער שלום,

אני חושבת שאני מעדיפה בנות על בנים אבל אני ממש לא בטוחה. מצד אחד, לא ניסיתי בכלל להיות עם בת, מצד שני, אני כאילו יותר מתרגשת מבנות שמוצאות חן בעיני ובנים בכלל לא מעניינים אותי. איך אדע אם אני לסבית"? 

לסביות מתנשקות (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"איך אדע אם אני לסבית"? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

 שלום, 

הרצון לדעת עוד על עצמך ועל הזהות שלך, וכמובן גם על הנטייה המינית שלך, הוא מבורך. זה תמיד חשוב להכיר את עצמנו, ולהקשיב לרצונות שבאים מבפנים. נשמע שאת פתוחה לקבל את עצמך ואת הנטיות שלך, לבדוק עם עצמך ולחקור מה מתאים לך, וזה מעולה.

יחד עם זאת, דעי שאת ממש לא חייבת לבחור הגדרה, עכשיו, או בכלל בעתיד. ההגדרה לסבית או סטרייטית או ביסקסואלית יכולה לעזור לך ו/או לחברה שסובבת אותך להבין משהו עלייך, ע"י הסבר קצר ותמציתי, במילה אחת. אבל, יש גם כאלו שמרגישות שההגדרה מתייגת או מקבעת יותר מדי, ומעדיפות הסבר יותר מפורט ומורכב. למשל, יש שיגידו 'אני יוצאת כרגע עם בנות', או 'אני אוהבת בנות ואולי גם בנים'. וגם להגיד 'אני עוד לא יודעת' זה מצוין.

ליידי גאגא ביסקסואל (צילום: getty images)
את לא חייבת להגדיר את עצמך|צילום: getty images

בכל אופן, אם קיים אצלך רצון לדעת כבר עכשיו אם את לסבית, ייתכן שהוא מגיע גם מתוך ספקות וחששות כלשהם, ששווה לך לברר מהם ולתת להם מענה. איך את מדמיינת שזה יהיה להיות לסבית, או להיות עם מישהי? האם יש חלקים בנטייה המינית ובזהות הזו שמוצאים חן בעינייך יותר ופחות, או שמדאיגים אותך? האם את צופה בעיות עם זה בהיבט המשפחתי ובתגובות של אחרים כלפייך? האם מתאים לך בשלב הזה ללכת עם ההתרגשות שעולה בך כלפי בת מסוימת ולראות מה יקרה?

"דעי שאת ממש לא חייבת לבחור הגדרה, עכשיו, או בכלל בעתיד. ההגדרה לסבית או סטרייטית או ביסקסואלית יכולה לעזור לך ו/או לחברה שסובבת אותך להבין משהו עלייך, ע"י הסבר קצר ותמציתי"

מור קדר

לרוב עוזר מאד להשתייך לקבוצה של נערות ונערים שמתלבטים בשאלות דומות, שבה אפשר לשמוע איך זה אצל אחרות ומה עזר להן, ואולי גם להתנסות בקשר רומנטי עם מישהי, בתוך סביבה תומכת. תוכלי להצטרף לאיגי – ארגון נוער גאה, שעורך פעילויות ומפגשים בכל רחבי הארץ, וגם פורומים ומפגשים וירטואליים ברשת (www.igy.org.il).  

נערה עצובה (צילום: pablo-varela, unsplash)
לרוב עוזר מאד להשתייך לקבוצה של נערות ונערים שמתלבטים בשאלות דומות | צילום: pablo-varela, unsplash

 

הכותבת היא מור קדר, מומחית בטיפול, אימון, וייעוץ אישי, זוגי ומשפחתי