תכנון חתונה הוא תהליך מרגש, גם אם כבר בגיל חמש ידעתם בדיוק איך היא תיראה וגם אם לא. כבר תקופה לא קצרה שזוגות מתחתנים מחפשים לשבור את הסטנדרט שכולנו התרגלנו אליו וליצור חוויה מיוחדת, הנתפרת בדיוק על פי מידתם. אם בעבר זוג שרצה להיות מיוחד פנה לכיוון של זיקוקים, כניסה גרנדיוזית או הפרחת יונים לאחר טקס החופה, הרי שכיום הרוחות נושבות לכיוון אחר. התפיסה הכוללת והטרנדים המקומיים מושפעים מאלמנטים שאנו נחשפים אליהם דרך מגזינים ובלוגים מהארץ ומחו"ל ומאופנות וזרמים בעולם העיצוב. איך כל אלה יבואו לידי ביטוי באירועים של שנת 2016? אנשי המקצוע שחיים את התחום באופן יומיומי חלקו איתנו את עשרת הטרנדים המובילים של עונת החתונות הבאה. בקרוב אצלכם.

עוד באתר לעיצוב הבית:

מהמסד ועד הטפחות

כיום עיצוב האירוע ממש לא מסתכם בבחירת גוון המפות והמפיות ובשזירת הפרחים. בין אנשי המקצוע שיהיו אחראים על תכנון האירוע שלכם תוכלו למצוא אנשי הפקה, מיתוג ועיצוב שיחברו יחד ליצירת תמונה שלמה והרמונית, שתבוא לידי ביטוי בכל אלמנט באירוע. "מהיום שנכנסתי לתחום שאלתי את עצמי מתי נלמד ליצור את השלמות שמאפיינת את החתונות באירופה", מספרת שלומית קאופמן, בעלת מתחם האירועים הבאר של סבא. "תמיד ראיתי את המחשבה המשותפת המלווה את האירוע כולו – זה מתחיל בהזמנה שהאורחים מקבלים הביתה, ממשיך ללבוש השושבינות, שמלת הכלה, העניבה של החתן, המפות על השולחנות ועד למתנות שמחלקים לאורחים בסוף האירוע.

חתונות 01, הפקה, מיתוג ועיצוב הארוע (צילום: אילן מור, עיצוב-מינט דיזיין, מיתוג-המיתוגיה)
הפקה, מיתוג ועיצוב הארוע | צילום: אילן מור, עיצוב-מינט דיזיין, מיתוג-המיתוגיה

חתונות 02, עמדת שזירת פרחים בארוע (צילום: עידן חסון)
עמדת שזירת פרחים באירוע | צילום: עידן חסון

טבע הדברים

בהתאם למגמה הרווחת בתחומי עיצוב אחרים, גם בעיצוב האירועים ניתן לראות חזרה לחומרים הטבעיים, המחליפים את הפלסטיות שהשתלטה על אולמות האירועים עד כה. במקום להביא אביזרי פלסטיק צבעוניים מדרום תל אביב, תוכלו לשלב באירוע עמדת שזירת פרחים מקצועית, שתאבזר את האורחים באביזרים מפרחים טבעיים ותוסיף צבע ושיק לקבלת הפנים ולרחבת הריקודים. גם בעיצוב השולחנות הנטייה כיום היא להשאיר את האביזרים הסינתטיים מאחור וליצור מראה רענן וטבעי. טל מאור זינגרמן ולובה שרגא מכלות אורבניות מפרטות: "לאחרונה אנו פוגשות יותר ויותר חתונות שיוצרות חיבור הרמוני לטבע באמצעות שימוש במוטיבים ירוקים כמו עלים וענפים. מהעלים אפשר להכין סידור שולחן ארוך ומרשים ולקשט את הכיסאות מסביב לחופה, ובעזרת חוטי רפיה אפשר לכרוך את התפריטים או להשתמש בהם כחבקים למפיות - האפשרויות אינסופיות".

חתונות 03, חיבור הרמוני לטבע (צילום: צילום: עידן כנפי, עיצוב: גרילנדה, הפקה: כלות אורבניות)
חיבור הרמוני לטבע | צילום: צילום: עידן כנפי, עיצוב: גרילנדה, הפקה: כלות אורבניות

חתונות 04, מראה רענן וירוק (צילום: עידן חסון, עיצוב-עיצוב-מינט דיזי)
מראה רענן וירוק | צילום: עידן חסון, עיצוב-עיצוב-מינט דיזי

עולם הזוהר

"אנו מכירים בעובדה שאנשים משקיעים לא מעט לקראת האירוע וקונים בגדים, חליפות ושמלות ערב במיוחד. מדובר בערב שהוא חלום, ואנחנו רוצים ללכת עם זה עד הסוף ולתת לזה מקום", מפרטת קאופמן. מכאן שהפשטות האקלקטית של סגנון הווינטג' מפנה את מקומה לטובת מאפיינים זוהרים ויוקרתיים יותר ואת צבעי הפסטל הרכים מחליפים צבעים מטאליים עדכניים כמו זהב, כסף ונחושת.

חתונות 05, ללכת עם החלום עד הסוף (צילום: עידן חסון, עיצוב-מינט דיזי)
ללכת עם החלום עד הסוף | צילום: עידן חסון, עיצוב-מינט דיזי

חתונות 06, גוונים מטאליים כמו זהב, כסף ונחושת (צילום: 35MM, עיצוב-קים ביולו, הפקה - כלות אורבניות)
גוונים מטאליים כמו זהב, כסף ונחושת | צילום: 35MM, עיצוב-קים ביולו, הפקה - כלות אורבניות

צורה לך

את הגרפיקה הפרחונית והעיטורים העדינים, שמאפיינים את סגנון הווינטג', מחליפות צורות גיאומטריות אבסטרקטיות ועכשוויות עם השראות מעולם האדריכלות. המעצבים של סטודיו מינט דיזיין, המתמחה בעיצוב אירועים, מפרטים – "נראה שימוש בגרפיקות מתקדמות, הדפסות איכותיות, חיתוכי לייזר של מילים ואותיות, שימוש בפאטרנים גיאומטריים חדים ואופנתיים ויצירת שלטים מנייר. כל אלה מעניקים מראה עדכני, צעיר ויוקרתי, תוך שמירה על אמירה אישית".

חתונות 08, צורות גיאומטריות מחליפות את סגנון הוינטג' העדין (צילום: freeheartproject.com)
צורות גיאומטריות מחליפות את סגנון הווינטג' העדין | צילום: freeheartproject.com

חתונות 09, הדפסים אבסטרקטיים בעריכת השולחן (צילום: המיתוגיה)
הדפסים אבסטרקטיים בעריכת השולחן | צילום: המיתוגיה

תגידו צ'יז

חלק בלתי נפרד מהאירוע עצמו הוא התיעוד שלו. כיום אנו מצלמים ומתעדים כמעט כל דבר שאנו עושים, ובאירוע משמעותי שכזה הדבר הופך להכרחי עוד יותר. טרנד צילומי שעליו הצביעו הכלות האורבניות הוא ה-Table Top, "שמתייחס בדרך כלל להכנות לאירוע, ומספר סיפור באמצעות בחירת אקססוריז שונים הקשורים בחתן ובכלה. כל הפריטים מסודרים בקפידה על גבי השולחן, מצלמים אותם מלמעלה וכך נוצרים אימג'ים יפהפיים". עוד הן מוסיפות כי מלבד צלמי המגנטים שהתרגלנו לראות באירועים, תוכלו לשלב עמדות צילום מעוצבות כמו עמדת פולארויד - "מדובר בעמדה סופר מעוצבת וצבעונית שבה ממתינה לאורחים המצלמה. הם מתקתקים בה כמה תמונות, מפעיל העמדה מקשט אותה באמצעות הצילומים וכולם מרוצים. זו מזכרת יפהפייה וגם טאץ' עיצובי מקסים לאירוע".

חתונות 10, עמדת פולארויד מעוצבת (צילום: ועיצוב-Printabella)
עמדת פולארויד מעוצבת | צילום: ועיצוב-Printabella
חתונות 11, צילום מלמעלה של אביזרי הכלה (צילום: שי פרנקו, הפקה - כלות אורבניות)
צילום מלמעלה של אביזרי הכלה | צילום: שי פרנקו, הפקה - כלות אורבניות

חתונות 12, וגם של החתן (צילום: שי פרנקו, הפקה - כלות אורבניות)
וגם של החתן | צילום: שי פרנקו, הפקה - כלות אורבניות

מחוברים לנייד

כנראה לא תצליחו לתפוס אף אחד מאיתנו ללא הנייד שלו, לא משנה איפה אנחנו נמצאים ומה השעה. כיום המארחים מבינים שבמקום לנסות לנתק אנשים מהמכשירים הניידים, אפשר לנצל אותם לטובת האירוע, למשל בעזרת צילום ותיוג. באתר offbeatbride.com מציעים ליצור האשטאג אישי עבור האירוע, ובעזרתו תוכלו ליצור גלריה אישית של תמונות האורחים שאפשר לשתף בקלות. המתקדמים שביניכם יוכלו אפילו לייצר לאורחים עמדות הטענה מיוחדות, כמו אלו המוצגות ב-confetti.co.uk.

חתונות 13, האשטאג אישי במיוחד לאירוע (צילום: Brynne Owen,offbeatbri)
האשטאג אישי במיוחד לאירוע | צילום: Brynne Owen,offbeatbri

חתונות 14, עמדה להטענת מכשירים ניידים (צילום: confetti.co.uk)
עמדה להטענת מכשירים ניידים | צילום: confetti.co.uk

אורות כחולים

את כדור הדיסקו ותאורת הניאון הצבעונית אנו משאירים ברחבת הריקודים בלבד, ואת אזורי קבלת הפנים, החופה והאוכל נעדיף לצבוע באור חם, נעים ואינטימי. התאורה החמה מאפשרת לנו ליהנות מהגוונים האמיתיים של האוכל, הפרחים והאלמנטים העיצוביים וכן מאווירה מזמינה ואותנטית. תאורה המתבססת על נורות פחם, יחד עם תוספות של שלטים מוארים ענקיים, נרות, עששיות ועמדות צילום מוארות, מדגישה את חשיבות השימוש בתאורה ויוצרות אווירת לאונג' עדכנית ומנצנצת.

חתונות 15, להנות מהגוונים האמיתיים של האוכל (צילום: עידן חסון, עיצוב-מינט דיזיין, מיתוג-המיתוגיה)
ליהנות מהגוונים האמיתיים של האוכל | צילום: עידן חסון, עיצוב-מינט דיזיין, מיתוג-המיתוגיה

חתונות 16, שימוש בנורות פחם לתאורה אותנטית וחמה (צילום: עידן חסון)
שימוש בנורות פחם לתאורה אותנטית וחמה | צילום: עידן חסון

מילון צורני

התכנסנו כאן כדי לחלוק עם הזוג את טקס הנישואים, המדגיש את חשיבותן של מילים כבעלות כוח ומשמעות עבורנו. שימוש בטיפוגרפיה בעיצוב מרחיב את תוכן האירוע מטקס החופה אל קבלת הפנים ורחבת הריקודים ומקיף את האורחים במסרים חיוביים המייצגים את הזוג. מעצבי סטודיו המיתוגיה מפרטים – "באמצעות טיפוגרפיה אנחנו יוצרים אירוע אישי וייחודי לזוג עצמו. אפשר למשל לייצר לוגו משמות בני הזוג ולשלב פרטים מעוצבים ושלטים ממותגים שילוו את כל האירוע, החל משלב ההזמנה, דרך שלטים לעמדות האוכל, הבר, השולחנות ועמדות הצילום ועד למתנה שיקבלו האורחים בסוף האירוע".

חתונות 17, שלטים מוארים מסוגים שונים (צילום: 35MM, עיצוב-קים ביולו, הפקה - כלות אורבניות)
שלטים מוארים מסוגים שונים | צילום: 35MM, עיצוב-קים ביולו, הפקה - כלות אורבניות
חתונות 18, חיתוכי לייזר של מילים ואותיות (צילום: עידן חסון, עיצוב-מינט דיזיין)
חיתוכי לייזר של מילים ואותיות | צילום: עידן חסון, עיצוב-מינט דיזיין

חתונות 19, שלטים ממותגים מלווים את הארוע (צילום: עידן חסון, מיתוג-המיתוגיה)
שלטים ממותגים מלווים את הארוע | צילום: עידן חסון, מיתוג-המיתוגיה

באים והולכים

אירוע שכזה הוא הפקה מורכבת שצריכה להביא בחשבון את כל הפרטים המרכיבים את החוויה, הרבה לפני שהערב מתחיל וגם לאחר שהסתיים. מפיקי האירוע צריכים לספק פתרונות גמישים, מודולריים ודינאמיים, וללוות את הזוג ואת האורחים לאורך כל הדרך. דוגמה לכך היא שירות הסעות ממותג, הממתין לאורחים בנקודת איסוף ומסיע אותם לאירוע. "על כל כיסא מחכה ערימה של פריטים לצילום המאפשרת לאורחים להיכנס לאווירה ובסיום האירוע תמתין להם ערכת הנגאובר שתכלול בקבוק מים ממותג כמובן ומשהו מתוק לדרך", מספרים מפיקי האירועים של חברת Happy Days.

חתונות 20, משפטי השראה ברחבי האולם (צילום: עידן חסון, מיתוג-המיתוגי)
משפטי השראה ברחבי האולם | צילום: עידן חסון, מיתוג-המיתוגי
חתונות 21, שירות הסעה ממותג אל הארוע וממנו (צילום: עידן חסון, הפקה-Happy Days)
שירות הסעה ממותג אל הארוע וממנו | צילום: עידן חסון, הפקה-Happy Days

חתונות 22, מאובזר בכל מה שצריך לפני הארוע ואחריו (צילום: עידן חסון, הפקה-Happy Days.JPG)
מאובזר בכל מה שצריך לפני הארוע ואחריו | צילום: עידן חסון, הפקה-Happy Days.JPG

פרחים רבותי, פרחים

טרנדים באים והולכים, אופנות מתחלפות, אבל פרחים היו ותמיד יישארו חלק בלתי נפרד מאירועים בכלל ומחתונות בפרט. בשנה הקרובה מקומם של הפרחים באירועים אפילו הולך ומתרחב. מלבד במרכזי השולחן נראה שזירה יצירתית לאורכו ולרוחבו של האולם – מוביילים רומנטיים תלויים באזור החופה ובקבלת הפנים, שזירות מרשימות מעל עמדות ההסעדה והבר, עמדות צילום פרחוניות ואפילו שילוב של פרחים באוכל ובשתייה.

חתונות 23, מקומם של הפרחים אפילו הולך ומתרחב (צילום: עידן חסון, עיצוב-מינט דיזיין)
מקומם של הפרחים אפילו הולך ומתרחב | צילום: עידן חסון, עיצוב-מינט דיזיין
חתונות 24, מוביילים עם פרחים מסביב לחופה (צילום: חיים אפריאט)
מוביילים עם פרחים מסביב לחופה | צילום: חיים אפריאט

חתונות 25, הפרחים מגיעים אפילו לקוביות הקרח (צילום: מאמא צלמים, עיצוב-מינט דיזיין)
הפרחים מגיעים אפילו לקוביות הקרח | צילום: מאמא צלמים, עיצוב-מינט דיזיין