עיצוב הבית
עיצוב הבית

שקיפות מלאה: משרד ביתי בלב הבית

בדירה שבקומה 40 מול הים, ביקש הדייר דרמה שקטה בעיצוב ומשרד ביתי שישקיף אל הנוף האורבני של תל אביב. עיצוב פנים: עליזה כהן גודל: 110 מ"ר

בן רייצ'וק  | בניין ודיור | פורסם 27/03/23 10:35 
המעצבת עליזה כהן בניין ודיור_1
משרד ביתי מבודד שמחובר אל המרחב החברתי|צילום: עינת דקל , בניין ודיור

אם אין ברירה מוותרים על חדר

אחת מהסיבות לרכישת הדירה, במרומו של מגדל הצופה אל הים, היה הנוף האורבני של תל אביב שמתחבר אל קו האופק שבים.  מבנה מעטפת הבניין העגול מקשה על העיצוב הפנים ושטחם הקטן יחסית  של החדרים, אולם הדייר שהיה בטוח ביכולתה של המעצבת לממש את רצונותיו, ביקש מהמעצבת דירה במראה דרמטי ומשרד גדול ושקוף שימוקם בלב הבית מבלי לפגוע במרחב החברתי. לשם כך בוטל חדר אחד ושטחו חולק בין המשרד הביתי לבין הסלון ופינת האוכל.

עליזה כהן - 11
פינת אוכל בהמשך למטבח וסלון מרווח לצד המשרד הביתי השקוף הכול בזכות ביטול חדר אחד|צילום: עינת דקל

משרד ביתי בשקיפות מלאה

מול הכניסה לדירה, בתוך שטח מלבני שדלת הכניסה אליו ושניים מקירותיו עשויים זכוכית שקופה, מתגלה המשרד הביתי, אליו חודר הנוף דרך וויטרינה גדולה העולה מהרצפה ומגיעה לתקרה. אחד מקירות הזכוכית חוצץ בין המשרד הביתי והסלון.

משרד שקוף בניין ודיור עליזה כהן
שלושה צבעים, בשלוש צורות שניתנות לשינוי יוצרים ביחד שולחן סלוני במראה מיוחד|צילום: עינת דקל, בניין ודיור

השולחן הסלוני מתכתב עם בנייני העיר

אל הקווים המעוגלים של פרטי העיצוב בסלון שממוקם מול וויטרינה מעוגלת, צורף שולחן גיאומטרי תלת ממדי מענין, שמתקשר אל הנוף האורבני שחודר פנימה. לצד העציץ הגדול וזר פרחים לבנים שעל השולחן, כורסת הקטיפה הירוקה שהוצבה לצד ספת העור, מרמזת על הדרמטיות שמתפתחת במטבח.

עליזה כהן - 20
הצורה הגיאומטרית של השולחן מתחבר יוצרת הרמוניה מושלמת עם הקווים המעוגלים של הספה והכורסה|צילום: עינת דקל

הדרמה שבמרחב החברתי מתבשלת במטבח

פינת האוכל השחורה שחודרת למרחב פינת הישיבה הסלונית, עטופה בווילונות דקיקים דרכם חודר אור יום מרוכך ומתחברת אל המטבח. האווירה הדרמטית במטבח היא תוצר של בחירת חומרים מדוייקת: פורניר אקליפטוס, משטחי גרניט בגוון אפור כהה והמשטח הדקטון שנראה כמרחף מעל האי.

עליזה כהן - 5
חזית ארון האחסון שמול פינת האוכל הותאמה לעיצוב המטבח|צילום: עינת דקל

אם נחשפים לנוף מה צריך להסתיר?

בחדר השינה, הפתוח בחלקו לכיוון הנוף שחודר פנימה, המעצבת עמדה בפני אתגר של שילוב חדר רחצה צמוד ויצירת מקומות אחסון רבים ככל האפשר. הפתרון נמצא בשילוב בין השניים. בעיצוב וייצור הארון שהוזמן במיוחד לחדר השינה, שולבה דלת סמויה. חזית הארון שנמשך מקיר לקיר עשוי מאותו החומר שיוצר במטבח את המראה הדרמטי.

עליזה כהן - 37
אין כמו להתעורר בבוקר למראה הים שממשיך את נוף העיר|צילום: עינת דקל
עליזה כהן - 39
ועדיין נשאר מספיק מקום לאחסון בארון שמגיע עד התקרה|צילום: עינת דקל , בניין ודיור

עם היפתחה של הדלת הסמויה, שנראית כמו אחת מארבעת דלתות הארון, מתגלה חדר הרחצה של הדייר, הגובה שבין משקוף הדלת והתקרה נוצל למקום אחסון נוסף. לחדר הרחצה הנוסף, המשמש גם את האורחים, בחרה המעצבת צבע חיפוי בהיר, ארון בהיר שהותאם במדויק למבנה החלל וכיור ואסלה בצבע ירוק, המשדרגים את המראה ומוסיפים נגיעה עיצובית יוצאת דופן.

עליזה כהן - 12
הירוק העמוק מדגיש את הרקע הלבן והצח של חדר הרחצה|צילום: עינת דקל
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן