אף פעם לא נמאס לנו להסתכל על תמונות של בתים מעוצבים מושקעים, להתפעל מרעיונות יצירתיים ולסמן כמה שממש, אבל ממש, נאמץ מתישהו בבית שלנו. ובכל זאת, היכולת להפנים את הטיפים וגם לדעת איך לתרגם אותם בעיצוב המרחב שלנו ואילוציו היא בהחלט לא טריוויאלית. הנה 5 טעויות נפוצות שכדאי להכיר ולהימנע מהן, כפי שהציעו כמה מעצבים.

לכל הכתבות בערוץ living 

>> רמת חן: מבחוץ וילה מרחפת וואו, מבפנים ז'ורנל

>> הצצה לסלון הלבן והמשגע של שאקירה

1. קירות כהים

נכון, צבעים מוסיפים הרבה אופי לחדר, הם מעניינים, מקוריים ויכולים להיות גם בעלי משמעות (בפנג שואי למשל), אבל כשמדובר בצבעים כהים חשוב להקפיד שהם לא ישתלטו על האווירה בחדר ויהפכו אותה לקודרת ועגמומית. קיר אחד יכול לעבוד נהדר, בעיקר אם יהיה לו איזון באמצעות שטיח, ריהוט או פריט אקססורי בהיר, אבל חלל כהה מדי זה כבר פשוט מדכא.

קיר סלון בצבע בורדו (צילום: Ground Picture, SHUTTERSTOCK)
צילום: Ground Picture, SHUTTERSTOCK

2. ספת עור בסלון

ספת עור בסלון היא בהחלט פריט שמשדר טעם יוקרתי וסטייל מרשים, אבל שום דמיון מודרך לא ישכנע אותנו להתרווח על אחת כזו ביום קיץ ישראלי – זה נדבק לעור החשוף, מזכיר לנו כמה אנחנו מזיעים והופך את החוויה כולה לבלתי נעימה. מיוחדת ומעוצבת ככל שתהיה, ספת עור היא פשוט לא פרקטית.

ספת עור (צילום: Ground Picture, SHUTTERSTOCK)
צילום: Ground Picture, SHUTTERSTOCK

3. יותר מדי שטחי אחסון

מצד אחד יצירת פתרונות אחסון היא מהבקשות הפופולריות והמוצדקות ביותר בעיצוב בית או חדר; מצד שני יותר מדי שטחי אחסון יוצרים בלגן בעין, ובכך חוטאים למטרה המקורית שלהם. למשל ריכוז גבוה של ארוניות ספרים, מדפים ושידות עם מגירות באותו חלל ייצור מראה גדוש, עמוס, מוזנח ובטח לא מאורגן ומרגיע.

סלון עמוס פריטים עם ארוניות ספרים (צילום: paul prescott, SHUTTERSTOCK)
צילום: paul prescott, SHUTTERSTOCK

4. טפט או ציור קיר דומיננטי

אין לנו שום דבר נגד הטרנד של ציור או טפט קיר מטורף שמגדיר את כל החדר, להיפך – אנחנו אוהבים אותם כמה שיותר ססגוניים ומרהיבים, אבל גם פה שולט העיקרון העיצובי שתמיד רלוונטי: more is less. קיר דומיננטי מושך תשומת לב מבורכת וגם יכול לשקף את האישיות של מי שבחר בו, וזה חשוב, אבל לפני שאתם בוחרים את המראה החדש של הקיר שלכם נסו לדמיין אם עדיין תשמחו לראות אותו בכל יום שאתם חוזרים הביתה בשנים הקרובות.

טפט קיר צבעוני  (צילום: ariadna de raadt, SHUTTERSTOCK)
צילום: ariadna de raadt, SHUTTERSTOCK

5. עירוב טקסטורות בקיר

טרנד נוסף, ומבורך, של השנים האחרונות הוא מגוון טקסטורות בקירות, כולל המראה הלא גמור של בטון, לבנים חשופות, לוחות עץ ועוד. כשזה עובד טוב זה נהדר, אבל חשוב להיזהר מאוד מערבובי טקסטורה חלקיים או לא הגיוניים על אותו קיר, למשל לבנים עם אריחי קרמיקה או קורות עץ, פסיפס אריחים חלקי על קיר וכו'. ככה תוכלו לשלב נכון בריקים בבית שלכם, או חיפויי עץ.

קיר לבנים חלקי (צילום: Yurich20, SHUTTERSTOCK)
צילום: Yurich20, SHUTTERSTOCK