LIVING
LIVING

"כשאת מפנה מדף, את מפנה מקום למישהו להיכנס"

השכן אולי מתאמן בנגינה דווקא בשעות הערב, אבל לשרונה מ"חתונה ממבט ראשון" יש דירה מושלמת. איך היא עיצבה, כמה היא משלמת והכי חשוב: איך ליאור השתלב? קפצנו לביקור וחזרנו עם כל התשובות

מיכל צוררו | living | פורסם 13/05/19 08:00 
הדירה של שרונה מרלין
"כשראיתי את הריהוט בדירה בפעם הראשונה הזדעזעתי"|צילום: יונתן בלום

הדירה של שרונה מרלין
צילום: יונתן בלום
 

אחד הדברים שמבאס לגלות כשנכנסים לדירה חדשה הוא שכן שמתאמן בנגינה – וזה מה שקרה לליאור לביא כשהגיע לדירתה של שרונה מרלין עם המזוודה והאיירובוט ושמע בחדר המדרגות את השכן מנגן. אבל מלבד זאת לא היו ללביא (35), מנהל פרויקטים, טענות לדירה, ובצדק.

כראוי למי שעוסקת בעיצוב, מרלין (36), מעצבת תעשייתית ומדריכת סקי, מתגוררת בדירה מאובזרת ומלאת אור ושיק במרכז תל אביב. מרלין, במקור מרעננה, מתגוררת בתל אביב כבר שש שנים ומתחילה את השנה השלישית בדירה הנוכחית. "את הדירה מצאתי בעזרת תיווך, אחרי חיפושים ארוכים", היא מספרת. "כשראיתי את הריהוט בדירה בפעם הראשונה הזדעזעתי, אבל ראיתי גם את הפוטנציאל. לא השארתי שום דבר וכל רהיטים שלי".

>> לכל הכתבות בערוץ living 

הדירה, ששטחה 80 מ"ר, כוללת שלושה חדרים, ושכר הדירה הוא 6,700 שקל. בעבר שימש אחד החדרים כסטודיו, אבל היום הוא חדר אורחים. "אני מאוד מאוד אוהבת להתפרש", אומרת מרלין, "אני עובדת פעם מחדר השינה, פעם מהסלון, אני מאוד אוהבת לשנות אווירה ולא לעבוד במקום אחד". מרלין וחן בן עמי עיצבו פקק לבקבוק יין למותג מונקי ביזנס, וכיום יש לה סטודיו לעיצוב תכשיטים עם שחר הוכפלדר, שבו עיצבה גם את השרשרת שנתנה ללביא לפני החתונה.

הדירה של שרונה מרלין, ג
ציוד הספורט בכניסה|צילום: יונתן בלום

הדירה של שרונה מרלין, ג
צילום: יונתן בלום
הדירה של שרונה מרלין
"לרהיטים אני לא מחוברת רגשית"|צילום: יונתן בלום

מרלין, שלמדה השנקר, עיצבה את הדירה לבד. "אני מאוד אוהבת לחקור ולהסתכל, ואני חושבת שהלימודים נתנו לי את הטאץ' שלי", היא מספרת. "עם הזמן גיבשתי מי אני בתור מעצבת והיום אני רואה פריטים שנותנים לי השראה ויודעת איך לחבר אותם". בכניסה לבית היא מחזיקה את הסנובורד, ציוד הסקי והגלשן. "לא היה לי איפה לשים אותם בהתחלה, אז שמתי שם וזה בא לי טוב", היא צוחקת.

את התמונות יצרה בעצמה ("לקחתי דוגמה גרפית, הדפסתי ובחרתי את המסגרת"), ואת הפריטים השונים אספה במהלך השנים. "יש לי פריטים סנטימנטליים, כמו דברים שאבא שלי הביא לי מקוריאה, מטרונום שהיה של חברה שלי שנהרגה וקופת חזיר שעשה ידיד שלי שהוא מעצב קרמיקה", היא אומרת, "אבל לרהיטים אני לא מחוברת רגשית. בסוף רכוש זה משהו שבא והולך". הפריט הכי יקר בדירה הוא קערות של המעצב טום דיקסון, והיא לא אוהבת דברים שנראים זול, אבל יש לה גם פריטים ממקס סטוק ("יש להם יציאות מעולות בעיניי").

הדירה של שרונה מרלין, ג
צילום: יונתן בלום
הדירה של שרונה מרלין, ג
"יש לי פריטים סנטימנטליים"|צילום: יונתן בלום
הדירה של שרונה מרלין
צילום: יונתן בלום

כשעיצבת את הדירה, חשבת על בית לזוג?

"אני מאמינה שהרבה פעמיים אני עושה בלי להתכוון דברים שהם משאלות לב שלי, אז כן, עיצבתי מקום שאוכל להכניס אליו מישהו, אבל הייתי מעדיפה לעבור עם מישהו למקום חדש או לעצב את הדירה שנינו".

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

לא היה קשה לפנות מקום לעוד מישהו?

"ממש לא. עוד לפני שהודיעו לי אם יש לי התאמה או לא, פיניתי מדף בארון. אח שלי אמר לי שאני צריכה לפנות מדף בארון כי ידידה סיפרה לו שהיא פינתה מדף בארון וחודש אחרי זה היא הכירה מישהו והם התחתנו. כשאת מפנה מדף את מפנה מקום למישהו להיכנס".  

הדירה של שרונה מרלין, ג
פקק לבקבוק יין שעיצבו מרלין וחן בן עמי |צילום: יונתן בלום
הדירה של שרונה מרלין
"אני מאוד אוהבת לשנות אווירה ולא לעבוד במקום אחד". פינת העבודה|צילום: יונתן בלום

ליאור, היא מספרת, נכנס לבית בטבעיות. "משהו בליאור כשהוא נכנס הביתה הרגיש לי נעים. זה משהו שהיה לי חסר כבר הרבה זמן, לגור עם מישהו. זה כיף לא להיות לבד, לדעת שאת באה בלילה הביתה ויש מישהו שאת יכולה לשבת לראות איתו טלוויזיה או לאכול איתו ארוחת ערב, ואתם הולכים לישון ביחד. זה היה מאפס למאה בקטע טוב ולא מלחיץ", היא אומרת בחיוך.

באיזה צד של המיטה את ישנה?

"ימין, אבל כשאני במלון זה לא משנה לי. נדמה לי שאפילו בירח הדבש ישנתי בצד שמאל. רק בבית אני ישנה בצד ימין, ותמיד קמה ברגל ימין".

הדירה של שרונה מרלין
צילום: יונתן בלום

הדירה של שרונה מרלין, ג
צילום: יונתן בלום
הדירה של שרונה מרלין
ישנה בצד ימין וקמה ברגל ימין|צילום: יונתן בלום
הדירה של שרונה מרלין, ג
צילום: יונתן בלום
_OBJ

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן