שמענו על משפחה שגרה באוטובוס, שמענו על אנשים שעובדים במכונית ואפילו הופכים אותה למשרד, ועכשיו גילינו שאפשר גם להכין ארוחות גורמה בתא המטען. גאווין שוברידג', ניו זילנדי המתגורר בסלובקיה, החליט להוכיח שהוא יכול להתקין באוטו שלו – פיג'ו iOn חשמלית קטנה - מטבח מתפקד לכל דבר.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

שוברידג' בנה בתא המטען של האוטו דלפק עץ בציפוי ויניל. לדבריו, זה היה החלק הקשה ביותר שהצריך הרבה ניסוי וטעייה, כדי להתאים את הדלפק למימדים הנכונים והקימורים של התא. בנוסף, הוא נאלץ להתמודד עם תא מטען שאינו עמוק במיוחד, כי המנוע נמצא מתחתיו. לאחר שהדלפק הונח במקומו, התקין שוברידג' את מכשירי החשמל הקטן שקנה, ממיני-מקרר ועד לכיריים של גז שמתאימים למחנאות. הוא הקפיד להתקין את התנור רחוק ככל האפשר פריטי הפלסטיק.

מכיוון ששוברידג' רצה שהמטבח ייראה כמו מטבח אמיתי, המשימה הבאה הייתה לבנות דלתות. התקנת הצירים התגלתה כבעיה גדולה במיוחד. "אני עכשיו יודע שהשטן קיים", אומר שוברידג', "והוא המציא את הצירים". לאחר שסיים את יחידת המטבח, הוא הוציא אותה מהאוטו, שייף, צבע בלבן וציפה בטפט בדוגמת עץ.

מכיוון שאין כיורים קטנים כל כך, שוברידג' הכין כיור מקערת מתכת לסלט. הוא חתך במרכזה חור לניקוז, והדביק מסננת. הוא התקין מנגנון למים זורמים ולאיסוף המים הציב מתחת לכיור דלי קטן עם מכסה ובו חור. על הדלפק יש מקום לסבון כלים, וקרש חיתוך, ובארונות אפשר לאחסן כלים ומצרכי מזון. 

 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

המטבח שבנה שוברידג' נראה פעיל לחלוטין, אבל הוא טרם ניסה אותו בשטח. "עכשיו אני יכול ליהנות משינה מתחת לכוכבים בקמפינג, ועדיין לשמור על נוחות של בית כשצריך להכין ארוחות או לצחצח שיניים", הוא אומר. מחכים לשמוע איך הלך.