נהוג לחשוב שהקיץ הוא שעתן היפה של המרפסות, אבל הקיץ הישראלי עשוי להיות חם מדי גם בלילה, ולהקשות עלינו את הישיבה במרפסת. ובכל זאת, הישראלים אוהבים את המרפסות שלהם, ולראיה – בניינים חדשים נבנים עם מרפסות שמש, ובדרך כלל יותר מאחת, ובבניינים ישנים נבנות תוספות של מרפסות – אם במסגרת תמ"א 38 ואם ביוזמה פרטית ובתשלום מלא של הדיירים. המרפסת מחברת אותנו אל החוץ, ואם היא פונה אל גינה או אל נוף יפה, הישיבה בה מענגת אף יותר.

ובכל זאת, בבתים רבים המרפסות הופכות עם הזמן למחסן, שמרחיק את כל מה שאנחנו לא משתמשים בו מן הבית, וחבל. המרפסת יכולה להיות פינת חמד אמיתית, שבה אפשר לקרוא ספר או לשתות את הקפה של הבוקר, וגם סתם לשבת ולבהות. עכשיו, כשהטמפרטורות יורדות ומתחילות לנשב רוחות של ספטמבר, הישיבה במרפסת נעימה אף יותר. ויותר מכך: ריהוט החוץ עשוי להיות זול יותר עכשיו.

אורנה מזור פנטהאוס כס, חוץ  (צילום: שירן כרמל)
מרפסת בעיצוב אורנה מזור | צילום: שירן כרמל
אפרת מידן, מרפסת (צילום: אורן בירן)
מרפסת בעיצוב אפרת מידן | צילום: אורן בירן
רחל בן אבי  (צילום: אביב קורט)
מרפסת בעיצוב רחל בן אבי | צילום: אביב קורט

חוץ (צילום: סוזי לוינסון)
מרפסת בעיצוב סמי שלום כנפו | צילום: סוזי לוינסון

>> 37 אקססוריז למרפסת בחמישה סגנונות

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

גדלו תבלינים ועגבניות

גם אם המרפסת לא גדולה, עדיין אפשר להציב בה יריעה קטנה של דשא סינתטי ולקבל פינה ירוקה. אפשר להציב כמה עציצים שייתנו תחושה של טבע, ואפשר לגדל עם הילדים צמחי תבלין או עגבניות וליהנות מגינה קטנה ומניבה שתעזור להם לחזות בפלא של אוכל שגדל ומבשיל מול עיניהם.

בחרו את הסגנון העיצובי האהוב עליכם, ועצבו לכם מרפסת: רהיטים לבנים עם כריות מפנקות, רהיטים צבעוניים בסגנון ים תיכוני נועז, כסאות מתכת באווירת בית קפה ברחוב אירופי – הכל הולך. ואם אתם ממש חייבים להשתמש במרפסת כאזור אחסון או כביסה – הקצו לכך אזור ייעודי, והשקיעו בארון שבו יקבלו הדברים מקום משלהם ולא יפריעו לשאר החלל.

ליאת מרום, מרפסת (19) (צילום: טל זנזורי)
מרפסת בעיצוב ליאת מרום | צילום: טל זנזורי
פגי למפרט (צילום: ליאור שניידר)
מרפסת בעיצוב סטודיו פגי למפרט | צילום: ליאור שניידר
אורנית וסרמן, מרפסת, ג (29) (צילום: לירון מולדובן)
מרפסת בעיצוב אורנית וסרמן | צילום: לירון מולדובן

גג (צילום: אדריאן דודה, עיצוב שני רינג)
מרפסת בעיצוב שני רינג | צילום: אדריאן דודה, עיצוב שני רינג

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אין מרפסת? עשו כאילו

אספנו עבורכם תשע מרפסות של בתים שונים בסגנונות שונים, כדי שתוכלו לקבל השראה לעיצוב המרפסת שלכם. ואם אין לכם מרפסת, אבל יש חלון גדול בסלון, צרו לעצמכם כאילו מרפסת: ספסל עץ ארוך או תוספת בנויה ולא רחבה במיוחד, ועליה מזרן רך או כריות נוחות יאפשרו לכם לשבת ולהשקיף החוצה (בדיוק כמו בתמונה האחרונה). העיקר שתספיקו להביט למעלה ותספרו ציפורים נודדות.

מרפסת (צילום: עדי לם)
אין מרפסת? צרו אותה בתוך הבית. עיצוב: אמני לוי | צילום: עדי לם