אם היינו צריכים לשפוט את סיכויי ההצלחה של תומר בדוג ויואנה בויב מהחתונה ב"חתונה ממבט ראשון" (פרק חדש הערב, מיד אחרי החדשות, קשת 12), חששנו שייתכן ולא נגיע לכאן. כשיואנה אמרה בבוקר שאחרי החופה שהוא נראה לה ערס, מי האמין שמהר מאוד תמצא עצמה אוכלת ג'חנון בשבת עם "שושי" וסבתא תקווה שלא מפסיקה לברך אותה. אז הנה אנחנו, נרגשים ומצפים, מקבלים הצצה לביתם של הזוג הכי מבטיח עד כה העונה.

אחרי ציפייה רבה (בעיקר מצד הזוג, ממש לא שלנו), הם סוף סוף התווכחו, אפילו רבו – אבל גם התגברו על זה מהר. הם הבינו שזה פשוט חלק מהחיים המשותפים, בדיוק כמו הדירה המשותפת. עכשיו הזוג סיפר על המעבר לדירה של יואנה, האתגרים שעלו והחששות שצצו לפני המעבר.

הדירה של יואנה ותומר ראשית (צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12)
צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12
הדירה של יואנה ותומר 1 (צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12)
איפה שכל המג'יק קורה. הסלון של יואנה ותומר | צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12
הדירה של יואנה ותומר 2 (צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12)
הדירה של יואנה ותומר | צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12
הדירה של יואנה ותומר 3 (צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12)
הדירה מוארת וחמימה. המרפסת | צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12

כאמור, השניים עברו להתגורר בדירתה של יואנה ברמת גן. "זו דירת שלושה חדרים והדירה הראשונה שאני גרה בה לבד", סיפרה יואנה. "יש מרפסת קטנה, חנייה והאזור מאוד שקט ופסטורלי. הדירה מלאה באור שמאוד חשוב לי ומשרה אווירה נעימה".

כנראה שהמומחים של "חתונה ממבט ראשון" יודעים מה הם עושים, לפחות במקרה של יואנה ותומר כי יש הרבה הסכמה בין השניים. הזוג הסכים כי החדר החשוב ביותר בבית הוא הסלון: "בחדר שינה אתה לרוב ישן, בחדר עבודה אתה עובד - הסלון זה המקום היחיד שאתה חווה את הבית", אמר תומר ומבלי לתאם ביניהם יואנה נתנה לנו תשובה דומה, "פה כל המג'יק קורה".

גם מבחינת פינה אהובה נראה שהשניים מתואמים ומעדיפים להיות כמה שיותר במצב מאוזן. "אני אוהב את השזלונג בספה", אמר תומר. יואנה אוהבת את המיטה ובעיקר בשעות הבוקר: "כיף כשקרני האור מבצבצים דרך החלון". עוד מכנה משותף בין השניים הוא הסלידה מבלגן. תומר העיד כי הפינה הכי פחות אהובה היא: "מתקן הבגדים שבגלגול הקודם היה הליכון", ויואנה הוסיפה שהיא לא אוהבת את חדר העבודה: "חדר בלגן, וכשמו כן הוא".

הדירה של יואנה ותומר 4 (צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12)
"כיף כשקרני האור מבצבצים מהחלון". האזור המועדף על יואנה | צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12
הדירה של יואנה ותומר 5 (צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12)
הדירה של יואנה ותומר | צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12
יואנה בויב ותומר בדוג (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 6", קשת 12)
"הסלון זה המקום שבו אתה חווה את הבית". יואנה ותומר | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 6", קשת 12

בויב סיפרה כי בכל הקשור לעיצוב הבית היא מעדיפה סגנון "מודרני ונקי עם טיפה נגיעות של צבע כדי לשבור" ותומר רוצה בעיקר שיהיה נוח ופרקטי. יואנה התייחסה גם לדברים שהכי חשובים לה בבית: "הבית הוא המקום הבטוח שלי, המקום שאני מרגישה בו הכי בנוח, אז מאוד חשוב לי שייתן לי תחושה חמימה. אני אוהבת אור ועציצים, וחשוב לי שיהיה מעוצב יפה ושיהיה מסודר (למעט החדר בלגן) ונקי, אבל מעבר לכל זה, הכי חשוב לי מי נמצא בתוך הבית". שוב, מבלי לתאם, קבלנו תשובה דומה מהחתן: "הכי חשוב זה מי שנמצא בבית".

כשמדובר בשני אנשים מחושבים ורציונליים כמו יואנה ותומר ברור שכל משימה תהיה מתוכננת עד הפרט הקטן ביותר, וכך גם חלוקת המטלות בבית. "חלוקת המטלות הייתה די שוויונית בסך הכל, יש דברים ששנינו עשינו ויש דברים שהיו בתחום האחראיות של כל אחד מאיתנו: אני הייתי אחראית לבישולים ולעציצים, תומר היה אחראי לכלים ולזבל". תומר הזכיר לנו שהוא גם היה אחראי על תחזוקת הבית, וזה לא מפתיע אחרי מתנת הדובי והחלפת הנורות בפעם הראשונה שהגיע לדירה. על כך יואנה מעידה גם עכשיו: "הוא שידרג את הדירה, שידרג כמה נקודות חשמל".

הדירה של יואנה ותומר 6 (צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12)
הדירה של יואנה ותומר | צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12
הדירה של יואנה ותומר 7 (צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12)
הכניסה לדירה. דירת שלושה חדרים ברמת גן | צילום: חתונה ממבט ראשון 6, קשת 12

אז אחרי הלם בחופה וירח דבש שעלה על הציפיות של כולם, ובעיקר של השניים - הם עברו לגור יחד. תומר נזכר בחששות של המעבר לדירה של יואנה והשינויים שהיה עושה בה: "תחושה של כניסה למישהו לחיים ולא התחלה משותפת, כמו מגרש חוץ בספורט. אם הייתי יכול הייתי מעביר אותה לפתח תקווה", אמר בצחוק. מצידה של יואנה ההכנסה של מישהו חדש לחיים, בטח כמי שהתרגלה לגור לבד, דרשה הכנה פיזית ונפשית: "הייתה הערכות פונקציונלית, לפנות פיזית מקום לדברים של תומר. הייתי צריכה לפנות מקום גם נפשית לכך שמישהו גר איתי".

יואנה הייתה צריכה להתמודד עם אתגר לא פשוט - איך גורמים לאדם להרגיש בבית בדירה לא שלו: "השתדלתי לא להעיר לו אם הוא שם משהו במקום מסוים שאני לא רגילה או עשה משהו בצורה שאני לא רגילה. כמובן שנתתי משימות כדי שלא ירגיש אורח". אז תומר הרגיש בנוח, כך נראה: "הדירה מרווחת, מוארת, מעוצבת יפה ומכילה את כל מה שצריך. לא היו לי יותר מדי אופציות להביא יותר מדי דברים מהבית, הוקצה לי מדף בארון, אבל למזלי חפצים הם לא מה שגורמים לי הרגיש בבית".

שלב השאלה הזהה

טוש או אמבטיה?
יואנה: "טוש".

תומר: "טוש - קצר, מהיר ועושה את העבודה".

טלוויזיה בסלון או בחדר השינה?
יואנה: "למה לבחור כשאפשר גם וגם".

תומר: "טלוויזיה בסלון".

נקשרת לחפצים או נפטרת בקלות?
יואנה: "נקשרת חד משמעית, התירוץ הקבוע הוא: אולי באיזה פורים אני אצטרך".

תומר: "אני יכול להיפטר מחפץ אם אין בו עוד שימוש".

כלים בכיור - משאירים לבוקר או אין מצב ללכת לישון עם כיור מלוכלך?
יואנה: "אם הייתה פה ארוחת שישי עם מלא כלים, אז ברור שלא, אבל אם זאת כוס מים וצלחת אז אפשר ללכת לישון - הכל עניין של איזונים".

תומר: "אין מצב ללכת לישון עם כיור מלוכלך, רק במקרים חריגים".

מטלת הבית שהכי אוהבים?
יואנה: "בישולים, לשאוב את הבית, לשטוף את הבית".

תומר: "כלים, יש משהו תרפי בעבודה עם המים והסבון".

והכי שונאים?
יואנה: "לקפל כביסה".

תומר: "לקפל בגדים ולסדר את הארון".