שיפוץ של מטבח בבית זה ביג דיל. לרוב מדובר בחלל מרכזי שהתכנון שלו צריך לקחת בחשבון גם יעילות וגם נראות, והעלויות הן בהתאם. רוב המייקאוברים של מטבחים שראינו – שזה המון, כוללים טיפים לריענון המראה (והתקציב) של המטבח באמצעות החלפת חזיתות ארונות, הוספת טפט, פרקט וכו', אבל הפיכת משטח עבודה רגיל למשטח שיש טבעי ללא עזרת בעל מקצוע – כזה לא רואים הרבה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> אדומה אש: בדירה של אירה דולפין בתל אביב

>> זה הפריט הכי חשוב בחדר השינה, כך תבחרו אותו נכון

 

מראה השיש הטבעי עושה קאמבק, ראינו את זה בחדרי רחצה, וגם במטבח השיש נחשב מאז ומתמיד למראה איכותי ויוקרתי, משהו ששואפים אליו אם התקציב מאפשר. משתמשת הטיקטוק kileerainbow@, אמא לשתי בנות וחובבת DIY ועיצוב, החליטה שחידוש משטחי המטבח שלה באמצעות צביעה וציור "ורידי" שיש טבעי עליהם זו משימה שהיא יכולה לעמוד בה: "ציירתי את המשטחים שלי כי משום מה יש לי מחשבה בראש שכל דבר ניתן להבנה ולימוד עצמי, ושאם אצפה במספיק סרטוני יוטיוב אוכל לעשות מה שאני רוצה. אני לא בטוחה אם זו מחשבה טובה, אבל היא בהחלט הביאה לי הרבה תגובות ברשתות החברתיות – שכינו אותי גם גאונה וגם טיפשה. אלה החיים. מעולם לא גרתי בבית שבאמת אהבתי את משטחי העבודה שלו במטבח, אז חשבתי למה לא לנסות?"

@kileerainbow I painted my countertops - the kit is linked! stay tuned for more! #countertopepoxy #kitchenmakeover #kitchendiy #diyproject ♬ original sound - Kilee | Home + Motherhood

 

קיילי מספרת בסרטון שהיא הזמינה את ערכת הצבע שבה השתמשה מאמזון "היה לערכה שילוב ביקורות מאנשים שאמרו שזה מדהים ומאנשים שהתעקשו שהם מילאו אחר ההוראות אבל ברור שלא. אז ליתר ביטחון קראתי את ההוראות שלוש פעמים". בהתחלה היא צבעה את המשטח בשלוש שכבות של צבע לבן, אחר כך ציירה עליו באפור עם מכחול את "הוורידים" ומרחה את זה קצת עם מברשת כדי לדמות מראה של שיש טבעי אמיתי, ולסיום מרחה על המשטח הצבוע שכבה של שרף אפוקסי להגנה.

קיילי הסבירה שפעולת הצביעה והציור יותר קלה לביצוע ממה שהיא נראית, אבל זה לקח לה יותר מארבע שעות בגלל הנטייה שלה "לחשוב יותר מדי". בנוסף, לציפוי השרף לקח זמן ממושך להתייבש.

צביעת משטח עבודה במטבח (צילום: חשבון הטיקטוק kileerainbow@ )
צילום: חשבון הטיקטוק kileerainbow@

צביעת משטח עבודה במטבח (צילום: חשבון הטיקטוק kileerainbow@ )
צילום: חשבון הטיקטוק kileerainbow@

הסרטון זכה ליותר מ-4 מיליון צפיות וכמעט 1300 תגובות, רובן מתפעלות ומפרגנות. חלק מהתגובות היו של עוקבות שהעידו שגם הן עשו משהו דומה- לאחת זה החזיק 3 שנים עד שהתקלף, לאחרת יותר מעשור. אחת סיפרה שהיא מרחה את ציפוי השרף בלילה ובבוקר התעוררה וגילתה שהוטבעו לאורך כל המשטח טביעות הרגליים של החתולה שלה, אחרת הודתה שקיוותה בסתר ליבה שקיילי תוסיף גם נצנצים למשטח. 

השקעתם במשטח שיש אמיתי? שימו לב לטיפ הבא

אם בחרתם משטח שיש איכותי למטבח שלכם, אתם בטח שואפים לשמור עליו במצב טוב לאורך זמן. הנה משהו שחשוב להקפיד עליו - לעולם, אבל לעולם, אל תתנו למיץ לימון לבוא במגע עם כל סוג של משטח שיש

הסיבה לכך היא שמשטחי שיש מורכבים מסידן פחמתי, תרכובת שלא מגיבה טוב כשהיא באה במגע עם חומצות. לימונים מכילים כמות גדולה של חומצה, ולכן מגע שלהם עם משטח שיש יאכל בהדרגתיות את השטח וישאיר מאחוריו חריטות וכתמים שלעולם לא תצליחו להסיר. מאותה סיבה גם חומץ וכל נוזל חומצי אחר, למשל מיץ עגבניות, הם סכנה לשיש שלכם.

חומרי איטום עשויים לצמצם את הנזק, אבל הם לא ימנעו צריבות וחריטות על השיש. הפתרון הכי טוב לשמירה על המשטח הוא מניעה: שימו לב אילו חומרים נוגעים ישירות במשטח, ופרשו מגבת מתחת לקרש החיתוך, כדי למנוע לחלוטין מגע של חומצות כאלה ואחרות בשיש. אל תשתמשו בחומרי הניקוי שלכם כי רובם מכילים תרכובות חומציות כאלה ואחרות, ונקו את המשטח באמצעות מטלית שספוגה בסבון כלים עדין מעורבב עם מים חמים.

ללימונים וכל מוצר חומצי אחר אסור לבוא במגע עם משטח (צילום: shutterstock, Nadezda Barkova)
ללימונים וכל מוצר חומצי אחר אסור לבוא במגע עם משטחי שיש | צילום: shutterstock, Nadezda Barkova