המטבח הוא חלל מרכזי בבית הישראלי; נדמה שבכל רגע נתון יש בו מישהו שקוצץ, מטגן, אופה או מנקה, ובהתאם לכך הוא גם גדוש בחפצים, מוצרים ואביזרי בישול. מעטים האנשים שחיים בינינו ולא ישמחו לעוד קצת שטח במטבח שלהם, ובגלל זה כל כך שמחנו למצוא סרטון שמצליח לשלב 3 דברים שלנצח יעניינו אותנו בעיצוב הבית: גם פתרון אחסון גאוני למטבח קטן, גם דלת נסתרת מפתיעה וגם מזווה מתוקתק.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> תעתיקו: שדרוג פלאים למטבח קבלן בתקציב קטן

>> 200 מ"ר של סטייל בדופלקס למשפחה במגדל תל אביבי

 

בעמוד הפייסבוק Tiny House אפשר למצוא לא מעט פתרונות עיצוב חכמים שעושים חשק לבית קטנטן וקוזי אפילו למי שיכול להרשות לעצמו דירה מרווחת, והסרטון על המזווה הנסתר הוא מהפופולריים שבהם, עם 4.9 מיליון צפיות:

הסרטון נפתח בצילום של קצה מטבח צר שבו מדפים המשמשים כמזווה, כמה מכשירי חשמל ופח גדול, לצד חלק ממשטח עבודה עם מגירות אחסון גדולות. ואז יד שולפת דלת הזזה מתוך חריץ נסתר בקיר, מושכת אותה ומגלה שחצי ממנה באורך מלא וחצי באורך חצי עליון, וסוגרת אותה היכן שנפגשים מפגש משטח העבודה והקיר הנגדי. כך דלת העץ מעלימה לחלוטין את כל הקצה הזה של המטבח, על שלל החפצים שבו. בטקסט שמלווה את הסרטון נכתב "תארו לעצמכם לשים שם את מכונת הכביסה והמייבש, זה יהיה מושלם!",  והרעיון הלהיב לא מעט מהמגיבים וגם הוביל לרעיונות נוספים לניצול החלל - ממשאלה סולידית לפינה שבה יהיו מדיח הכלים וכיור, דרך ההצעה להפוך את החלל לפינה של חיית המחמד הביתית, ועד להמלצה להשתמש בו כמקום להסתיר את כל המאכלים והמשקאות השווים שיש במטבח ואתם לא רוצים שהאורחים ידעו עליהם.

עוד פתרונות אחסון נסתרים במטבח

את הטריק של דלת נסתרת במטבח אנחנו מכירים בעיקר כשהיא נטמעת בארונות מטבח תמימים למראה שנפתחים ומגלים מעבר לחדר אחר, פינת קפה או מקרר אינטגרלי. ארון כזה נמצא בחשבון האינסטגרם של משתמשת בשם פטריסיה, שהקצתה נישה עמוקה בפינת המטבח בבית הכפרי שלה למזווה לאחסון אוכל יבש ומוצרי חשמל קטנים. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Patrycja (@ja_i_jaskierki)

אם אין מרפסת שירות או חדר כביסה בבית, הפתרון לאחסון רוב חומרי ואביזרי הניקיון יהיה בדרך כלל מתחת לכיור במטבח או בחדר הרחצה. אבל איפה אפשר לאחסן מטאטא ומגב? בחשבון האינסטגרם של יסמין ביטנקורט (trezentosedois@) מצאנו פתרון יצירתי למדי: 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Yasmine Bittencourt (@trezentosedois)

 

אין לכם מגירה ענקית במידותיה בבית? אל דאגה, תמיד אפשר לאמץ את הפתרון שמצאה דיירת צעירה בדירה ניו-יורקרית קטנטנה: היא זיהתה שפינת המטבח עם החלון יוצרת שטח קטן שיכול להתאים בדיוק למשימה, התקינה על הקיר מוט קצר ועליו תלתה וילון אמבטיה לבן פשוט, שכיסה את הפינה מהתקרה עד הרצפה.

@homeworthy Tips and tricks for small apartment living! #homeworthy #hometour #diy #interiordesign #nyc #apartment #kitchenhacks #storage ♬ Summer Background Jazz - Jazz Background Vibes