כשזה נוגע לשדרוגים ושיפוצים במטבח, רובנו צריכים לחסוך ממיטב כספנו כדי לגרום להם להפוך למציאות. אולם אם תיקחו טיפ מטניה, הבלוגרית הקנדית המוכשרת מ-Dans Le Townhouse, תוכלו לבצע שינוי מהפכני די בקלות ובלי לבזבז יותר מדי. ההסברים לפניכם.

מטבח טורקיז
ככה זה נראה לפני

מטבח טורקיז
מזווה פשוט ופתוח מדיקט

עוד באתר לעיצוב הבית:

להתאים את הארון לצלחת

בתור התחלה הסירה טניה את הארונות העליונים, משום שהיו קטנים מדי. אחר כך צבעה את שאר הארונות בטורקיז, כדי שיתאימו לקולקציית הצלחות שלה. אחרי שהארונות והאריחים הוסרו, התקינו טניה ובעלה כמה חתיכות של קיר גבס חדש וכן הוסיפו פנלים בצבע לבן בעל מרקם קרמי, המעניק למטבח תחושה חמה ונעימה יותר. בפוסט נוסף היא מפרטת כיצד עשו זאת למי שרוצה לנסות בבית.

במקום אזור האחסון שהסירו בנו טניה ובעלה מזווה פתוח ופשוט מדיקט, שתוכלו להכין בעצמכם אם תעקבו אחר ההוראות שלה בפוסט. המזווה עבר צביעה כדי להתאים לקירות והותקנו לתוכו ארבעה מדפים מעץ בצבע המזווה. בתום כמה ימים של צביעות (בין שתיים לשלוש שכבות צבע לכל צד של המדף) חיבר בעלה של טניה את המדפים בעזרת דבק לעץ ויתדות. אחרי לא מעט קשיים טכניים, הצליחו השניים לשמור על כללי הבנייה באונטריו ולאבטח את המדפים. את המדפים התקינו כך שיישרו קו עם מדפי המזווה שבנו. "סידרנו אותם כך שמדף אחד עומד ממש מעל לחלק העליון של המקרר, כך שהמקרר נראה יותר קשור ומובנה, ליצירת תחושה דומה לארונות", היא כותבת.

מטבח טורקיז
להסיר את הארונות הקטנים
מטבח טורקיז
שינוי מהפכני די בקלות ובלי לבזבז

מטבח טורקיז
מקנדה תצא הישועה

פשוט תענוג

את הברז מפלדת אל חלד והשיש מעץ אדר מלא הזוג לא היה צריך להחליף משום שהם הותקנו זמן קצר לפני השיפוץ. כמו כל מטבח, מודה טניה, "הוא לא 100 אחוז מושלם", אבל היא כן שמחה לשדרג אותו עם קולקציית כלי מטבח ויצירות אמנות. היא מודה גם שהסתירה כלים אהובים בצבעים שאינם טורקיז ולבן, כדי שלא להרוס את המראה האחיד.

"זה יצא יותר טוב משיכולתי לדמיין", מסכמת טניה, "כלי הזכוכית נוצצים והשיש זוהר וזה פשוט תענוג לבשל ולאפות פה ויש אווירה מצוינת לאירוח אנשים". אנחנו מסכימים.

מטבח טורקיז
מטמורפוזה בכמה שלבים
מטבח טורקיז
להטמיע את המקרר
מטבח טורקיז
יישרו קו עם המזווה

מטבח טורקיז
צבע הארונות הותאמו לכלים

איך נראים המטבחים של יונתן רושפלד וחיים כהן? הצצה