ענבר לרמן גלזר (30) מהרצליה, נשואה לאור ואמא של רוי בן השנה וחצי, עיצבה לבנה חדר בגוני אדמה. במקצועה לרמן גלזר עובדת במשאבי אנוש בחברות הייטק, אבל היא חובבת עיצוב ומעבירה סדנאות יצירה בנייר למבוגרים ולילדים.

"לפני הלידה היה לי מעין לוח השראה, עם רעיונות לעיצוב חדר הילדים. היה חשוב לנו שהוא יהיה בצבעים ניטרליים, בעיקר גוני אדמה, צבעים שמתאימים לשני המינים, עם נגיעות ילדותיות", היא אומרת. "רוב חדרי השינה בבית פונים לגינה, ורציתי להשתמש בטונים של אדמה שיתכתבו עם החוץ. אדמה וחרדל הם צבעים חמים, תוססים ומורכבים. הם גורמים לתחושת ה׳וואו׳ ומאוד משתלבים עם עץ, עוד חומר שמאוד היה חשוב לי לשלב בחדר. אנשים מאוד מפחדים להשתמש בסכמת הצבעים הזו, במיוחד בחדרי ילדים, אבל קל להתחבר אליו וקל לשלב אותו עם עוד צבעים, למשל של צעצועי העץ. נוצר חדר שלו ומרגיע בתוספת נגיעות ילדותיות ושובבות".

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> השיטה של האם לקיפול כביסה סוחפת את הרשת

>> מהפך למטבח בפחות מ-3,500 שקל

לרמן גלזר מספרת שרבים מהרהיטים נרכשו באירופה, בעיקר ברוסיה ובסקנדינביה. "השקענו המון זמן בחיפוש יצרנים איכותיים שגם שמים דגש על שימוש בחומרים ממוחזרים וגם יודעים לשלב היטב בין חומרים. בחרנו בפריטים שיש להם אמירה ונוכחות מרשימה גם בלי אקססוריז. מכיוון שנוספו עלויות יבוא, המחירים היו יקרים, אבל בחרנו במוצרים מחומרים עמידים שילוו אותנו שנים רבות", היא אומרת. סך הכל השקיעו בני הזוג כ-6,000 שקל בחדר.

חדר ילדים בצבעי אדמה (צילום: ענבר לרמן גלזר)
המיטה הייתה הקנייה הראשונה | צילום: ענבר לרמן גלזר
חדר ילדים בצבעי אדמה, ג (צילום: ענבר לרמן גלזר)
צילום: ענבר לרמן גלזר
חדר ילדים בצבעי אדמה (צילום: ענבר לרמן גלזר)
ענבר לרמן גלזר | צילום: ענבר לרמן גלזר

הפריט הראשון שבני הזוג קנו לחדר היה מיטה מהחברה הדנית Leander, ובהמשך קנו פריטי טקסטיל של החברות Konges Slojd ו-Numero 74, משחקי עץ של החברות Grimm's ו-Grapat ופרטים משלימים של חברת Oeuf וחברות נוספות. פריטי עץ נוספים בעבודת יד הם רכשו בביקורים ברומניה, רוסיה ובלרוס. בחדר יש מטבח ילדים של איקאה שבני הזוג שדרגו באמצעות צבע תואם לעיצוב החדר, הדבקת אריחים ותוספת ידיות עץ וכלי מטבח לילדים מעץ.

"כל הפריטים, לרבות הצעצועים, נרכשו בקפידה", אומרת לרמן גלזר. "ביקשנו מבני המשפחה והחברים לא להביא צעצועי פלסטיק. היה חשוב לנו לבחור לילד שלנו את הצעצועים שיתאימו לחדר שלו וכמובן לתחומי העניין שלו. יש מעט מאוד דברים בחדר, אבל כולם נרכשו, נאספו או נוצרו מתוך מחשבה מדויקת והם מאוד שימושיים ביום יום".

לרמן גלזר מספרת שהחדר עוצב בשלבים, וכל הזמן נעשים בו שינויים. "עכשיו אנחנו מכינים בעצמנו מדפים למשחקים וארון עץ, וכל הזמן אנחנו מחפשים מוצרים ייחודים, איכותיים ויפים שיוסיפו עוד אלמנט מרשים ופרקטי לחדר".

חדר ילדים בצבעי אדמה, ג (צילום: ענבר לרמן גלזר)
צילום: ענבר לרמן גלזר
חדר ילדים בצבעי אדמה (צילום: ענבר לרמן גלזר)
"היה לי מאוד חשוב לשלב עץ" | צילום: ענבר לרמן גלזר
חדר ילדים בצבעי אדמה, ג (צילום: ענבר לרמן גלזר)
"אנחנו מאוד משתדלים לעשות רוטציות במשחקים" | צילום: ענבר לרמן גלזר
חדר ילדים בצבעי אדמה, ג (צילום: ענבר לרמן גלזר)
מטבח איקאה משודרג | צילום: ענבר לרמן גלזר
חדר ילדים בצבעי אדמה, ג (צילום: ענבר לרמן גלזר)
צילום: ענבר לרמן גלזר

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

בנה רוי, היא מספרת, אוהב מאוד את החדר. "אני מרגישה שהעיצוב והמינימליזם של המשחקים מאפשרים לו להיות מרוכז ולהעריך את מה שיש בחדר. אנחנו מאוד משתדלים לעשות רוטציות ולהתאים את המשחקים לגיל ולצרכים שלו, לפי שיטת מונטסורי". בנוסף, מזכירה לרמן גלזר, עיצוב חדרי ילדים הוא גם בשביל ההורים. "אנחנו מבלים הרבה מזמן הערות שלנו עם התינוקות, בחדר שלהם. חשוב שנאהב גם להיות בו והוא יהיה מזמין גם בשבילנו", היא אומרת.