ילדים אוהבים צבעים בהירים, חזקים ומיוחדים. חדר ילדים הוא מקום מצוין לבטא את אישיות הילד דרך הצבעים שאותם הוא בוחר. אבל אם "מתפרעים" יותר מדי עם הצבעים, ובוחרים צבעים חזקים, התוצאה עשויה להיות מעצבנת, מכוערת או אפילו מזיקה לילד.

למשל: חדר ילדים שחור "בולע" יותר מדי אור, בעוד חדר ילדים "לבן בוהק" עשוי לסנוור את עיני הילד. וכמובן שתמיד יכול להיווצר מצב שבו הילד מחליט פתאום שהוא שונא את הצבע שבחר, רק בגלל שהצבע בולט מדי או חסר גוונים מאזנים. בסופו של יום, כל ילד ירצה לקבל התאמת צבעים אחרת. כיום, בעידן השפע והבחירה, הילד מאמין כי יש לו זכות לבחור את הצבעים המתאימים לחדר שלו - ולהורים יש כמובן את זכות ההחלטה הסופית, כמו גם הזכות להדריך את הילד, לעזור לו, להדגים לו ולהזהיר אותו מפני החלטה שגויה. רשת חדרי הילדים עצמל'ה מציגה את הבחירות הבולטות בקרב ההורים והילדים וגם מספר בחירות יוצאות דופן ומעניקה טיפים לשילובי צבעים מוצלחים.

חדר ילדים ירוק

מלבד ילדים שאוהדים קבוצת כדורגל ירוקה (כמו מכבי חיפה, למשל), חדרי ילדים ירוקים אינם שכיחים. כדאי לגוון ולהשתמש בירוק בהיר, אולי פיסטוק, לא בהכרח פסטלי, העיקר שייתן תחושה נעימה. ירוק זוהר או ירוק נאון אינם מומלצים כיוון שהם "צועקים" על העיניים, וירוק-זית עשוי להתפרש כ"צבאי מדי". כדאי גם להיזהר משילוב ניגודים כמו ירוק-אדום.

אין תמונה
פיסטוק יכול לעבוד טוב

חדר ילדים ורוד

זו בחירה נפוצה למדי, בקרב ילדות ונערות. הורים לתינוקת נוטים להבליט את הצבע הורוד, גם בבגדים וגם בחדר התינוקת הטרי. הצבע הוורוד הוא אמנם קלישאתי למדי, אבל זה לא מפריע לילדות לבחור בו, שוב ושוב ושוב. עם זאת, רצפה ורודה אינה מומלצת. שימוש במספר גוונים שונים של ורוד יכול למתן את ה"ורידות" של חדר הילדים, וליצור תחושה צבעונית.

אין תמונה
ורוד טוב, אבל לא על הרצפה

עצמלה - חדר ילדים ורוד
מומלץ להשתמש בכמה גוונים של ורוד

חדר ילדים אדום

הצבע האדום הוא בחירה מיוחדת, וצריך להיזהר עם הצבע המסוים הזה - הוא יכול להתברר כהישג גדול או שגיאה גדולה. אם בחרתם אדום בהיר מדי - הילדים עשויים לפחד, או להרגיש אי נוחות (הצבע "זועק" בעיניים). אדום כהה יותר, מאוזן עם צבעי קרם או לבן, יכול לתת תחושת חמימות נעימה. אבל אל "תאדימו" יותר מדי - צבע כהה מדי עשוי להעלים את אור השמש ולגרום לחדר להיראות חשוך ועצוב.

חדר ילדים כתום

גם בנים וגם בנות אוהבים כתום, למרות שהוא מזוהה כיום עם פרי הדר ועם חברה סלולרית כלשהי. זה צבע שובב שמזוהה עם ג'ינג'ים ואופי תוסס. הכתום מתאזן יפה עם שחור, אפור, קרם ולבן. אם יש לכם רצפת עץ, או גוון אחר של חום בהיר, הכתום יתאים גם לה. רק צריך להיזהר שלא להשתמש בכתום זוהר מדי, שעשוי להוציא ילדים קטנים מריכוז.

חדר ילדים צהוב

כמו כתום, צהוב גם הוא מתאים לבנות ובנים. זה צבע אופטימי וחזק, שמגביר אור-שמש ולא מתאים לחדרים שגם ככה סובלים מעודף-אור. גם ההיפך נכון: אם החדר מעט חשוך, הצבע הצהוב יכול לגרום לו להיראות קודר פחות. כמו הכתום, צהוב מתאזן יפה עם שחור, אפור, קרם ואולי גם קצת כחול-אפור. וכרגיל, צריך להיזהר שלא להשתמש בצהוב צעקני, שעשוי לסנוור, להפריע ולגרום לעצבנות.

חדר ילדים בצבע תכלת

הצבע הכחול כהה איננו מקובל בחדרי ילדים, אבל תכלת הוא דווקא צבע שעובד. יש לו תכונות מרגיעות והוא מזוהה, כמובן, עם שמיים ועננים. זהו צבע רך שבקלות יכול להפוך 'ניאוני' מדי, אם לא נזהרים. להורים יש נטייה לצבוע חדרי פעוטות בכחול, ולמלא את החדר בעננים, ציפורים ומטוסים. כאשר הפעוט גדל והופך לילד, ייתכן שהוא ירצה לעבור לצבע אחר.

אין תמונה
לתכלת יש תכונות מרגיעות

חדר ילדים לבן

לכאורה, הצבע המקובל ביותר, כמעט בכל בית. הורים רבים מאמינים שחדר לבן נראה משעמם, או שהוא עשוי להיות בהיר מדי כאשר אור שמש מציף את החדר. אין שום בעיה עם לבן לכשעצמו, אבל אפשר להדגיש ולשפר אותו בעזרת גווני ביניים היוצרים איזון. כמו כן, לא צריך לדאוג יותר מדי בנושא הלכלוך - זה נכון שקיר לבן מתלכלך הכי מהר, אבל גם הכי קל לנקות אותו עם צבע או עם מטלית וסבון.

עצמלה - חדר ילדים
אפשר לבן, אבל עם נגיעות של צבע

חדר ילדים שחור

שחור הוא ללא ספק אחד הצבעים הנדירים ביותר לחדרי ילדים, למרות שהוא פופולרי בקרב מתבגרים שמגלים נטייה "גותית". ועדיין, אפשר ליצור חדר ילדים שחרחר, כל עוד מקשטים אותו בציורים נאים (חלל, כוכבים, ירח), וכל עוד הצבע השחור לא משתלט לחלוטין.

פריטים שישמחו כל חדר וילד