אם לשפוט לפי השאלות, נושא התאמת הצבעים בסביבת המגורים ממשיך להעסיק את ציבור הקוראים הנאמן - האם לצבוע חלק, לעשות פסים בלי לפספס או פשוט להדביק טפט. פשוט? זהו, שלא כל כך. קראו את השאלות והפנימו את התשובות.

שולחן כתיבה משולב במגירות המשמשות לאיחסון בגדים מקופלים ואביזרים, (צילום: שי בן אפרים)
טפט מפוספס בגוונים בהירים על קיר בחדר נערה | צילום: שי בן אפרים
המסדרון שמקשר בין חדר הילדים לחדר ההורים בביתנו הוא חשוך וצר. קיר הבסיס בגוון שמנת והרצפה בצבע הדומה למוקה. האם כדאי להדביק שם טפט או להוסיף פסים בשני גוונים, איך כדאי לצבוע מבלי לצאת מהפסים ועל איזה גוון רצוי ללכת? (יערה)

 המסדרון צר וחשוך ולכן כדאי לא להעמיס אותו בצבעים ובטקסטורות, אלא לשמור על בהירות נקייה. דוגמת פסים - כדאי שתהיה בפסים דקים שיתאפשרו בטפט בלבד ולא בצביעה, ורצוי בגוונים בהירים ודומים ביניהם (שני טונים דומים של אותו גוון, למשל: לבן מבריק ומט או לבן ושמנת). הקיר צריך להיות חלק מאוד להדבקת הטפט ורצוי שהעבודה תיעשה על ידי איש מקצוע.

מטבח לבן (צילום: שי בן אפרים)
מטבח בגוון לבן, מתאים לרצפה הכהה ואינו מכביד | צילום: שי בן אפרים

 לאחרונה אנחנו מתעניינים במטבח חדש, אך יש לי ספקות בקשר לצבע המטבח ולפלטת הצבעים המומלצת. הרצפה מוקה/חום בהיר והקיר גוון של שמנת-צהבהב ואני בכלל רוצה מטבח לבן. האם כדאי או לוותר על זה וללכת על פורמייקות בצבעי עץ ובטקסטורת עץ? (יערה)

 הרצפה בגוון מוקה והקירות בגוון שמנת הם רקע מצוין לארונות לבנים, שיובלטו מאוד על רקע הקירות השונים מהם. קיימים גווני לבן ושמנת רבים, ולטעמי הם עדיפים מגווני עץ שיכבידו על תחושת החלל.

מערכת מדיה בשלוב מסך טלויזיה כחלק מספריה.1 (צילום: שי בן אפרים)
רהיט דמוי ספרייה לארגון חדר הקולנוע | צילום: שי בן אפרים
איך מרהטים חדר קולנוע? איך מסתירים את החוטים ואיזה ריהוט יהפוך את חוויית הצפייה למושלמת? (נעמי ויהודה)

חדר הקולנוע הוא שילוב של ריהוט נוח במיוחד עם ציוד מורכב כמו מערכת סראונד, שבה לפחות חמישה רמקולים בגדלים ומיקומים שונים, מסך, ממירים, די.וי.די ומערכות מדיה נוספות כגון פלייסטשיין ודומיו.

כדאי שהציוד כולו יהיה מוסווה ברהיט כדי להקטין את עומס הפרטים והתרכזות במסך. הדבר מתאפשר באמצעות התקנת עינית על גבי המסך.

הריהוט מורכב מספות עמוקות במיוחד לנוחות מרבית או כורסאות ייעודיות, שולחנות קפה נמוכים ושטיח או פרקט להשלמת המראה ולבליעת הסאונד.

הרהיט שיאחסן את הציוד יכול להיות רהיט נמוך המכיל את הציוד בצורה נסתרת או גלויה או רהיט דמוי ספרייה שבו משולבים גם ספרים, אלבומים, קלטות ודיסקים לכל העיסוקים היכולים להיעשות בחדר זה.

רבים מחדרי הקולנוע ממוקמים במרתף הבית. כדאי בשלב התכנון לתכנן דלת אטומה ולא להותיר את החדר פתוח לחלל המדרגות, ובכך להשיג הפרדה מתחייבת בין הפעלת מערכת קול איכותית ועוצמתית לבין המשך תפקוד נורמלי בשאר חלקי הבית. 

איזה מעקה מתאים לבית שמעוצב בקווים מודרניים? (אלעד) 

מראה נקי ביותר מבחינה עיצובית הוא מראה של מעקה זכוכית שקוף אף ללא מאחז יד. הבעיה היא שמבחינה פונקציונלית הוא דורש תחזוקה שוטפת ויש להביא את זה בחשבון כשבוחרים בו.

גם מעקה מתכת - ברזל או נירוסטה - בקווים ישרים יתאים לבית מודרני, ולתוספת חמימות ניתן לצרף מאחז מעץ.

מעקה נירוסטה לצד מדרגות עץ בפנטהאוז בקווים נקיים (צילום: שי בן אפרים)
מעקה נירוסטה לצד מדרגות עץ | צילום: שי בן אפרים

במדור הקודם: איך מכניסים קצת צבע לסלון?

השכלתם? פזרו את הידע בפייסבוק