עונת החגים, וראש השנה בפרט, מציינים עבורי תקופה מרגשת של התחלות חדשות. ריחו של סוף הקיץ, הכמיהה לסתיו, וציפייה שקטה למשהו חדש בדלת. כמו רוח הסתיו המביאה עמה בשורות חדשות ומרעננות. זו הסיבה שבחרתי לכתוב דווקא עכשיו, על לוחות חזון והשראה.

לוח השראה פירוחני (צילום: באדיבות אתר décor 8)
מה אתם מאחלים לעצמכם לשנה החדשה? | צילום: באדיבות אתר décor 8


תקופת המעבר הזו, שבין עונה לעונה, בין שנה אחת לאחרת, היא הזדמנות לעשות פסק זמן קטן מהמירוץ, ולנסות ולהגדיר מה אנו מאחלים לעצמנו השנה. ליצור רשימת חלומות ושאיפות אישיים ולתרגמם ללוח חזון ויזואלי שיסייע בהגשמתם.

לוח השראה מגלויות (צילום: באדיבות אתר décor 8)
בשלב הראשון תכינו רשימה | צילום: באדיבות אתר décor 8

לוח השראה הוא כלי עבודה שמשתמשים בו יוצרים ומעצבים רבים. הוא יוצר עבורנו מסגרת ומכיל בתוכו רעיונות, תמונות, אובייקטים, חומרים, שילובי צבעים, אמרות וציטוטים, וכל דבר שמשרה עלינו את המוזה ומסייע לנו להוביל את החלום למימושו. כשמו כן הוא – לוח שמעניק לנו השראה ומייצג את החזון שלנו באופן ויזואלי.

אורית קסטן מעצבת ראשית ג'ינג'ר 2
אפשר להתמקד במטרה אחת או במספר מטרות; לוח ההשראה של אורית קסטן, מעצבת ראשית ג'ינג'ר
ענבל קלי כרמי (צילום: באדיבות: Mom & Me Homemade By Inbalim )
אבל לא כדאי להתפזר. לוח השראה של ענבל קלי כרמי | צילום: באדיבות: Mom & Me Homemade By Inbalim

איריס פוגל בן חמו (צילום: מתוך colourfulway blog)
לוח השראה בהשראת פריז של איריס פוגל בן חמו, בלוג colourfulway | צילום: מתוך colourfulway blog

הקיפו עצמכם בסמלים חיובים

כולנו מכירים את האמרה: מחשבה יוצרת מציאות. בדומה לצבע, או לרגש, גם המחשבה היא בעלת תדר אנרגטי שפועל עלינו ומשפיע עלינו יום יום. יצירת לוח השראה ויזואלי שמורכב מרעיונות ומתמונות של השאיפות והתכניות שלנו, ומיקום שלו מולנו, מסייע להפוך תוכניות אלו למציאות של ממש.

סמלים הם דבר עוצמתי, במיוחד אם אנו חשופים אליהם ברמה היום-יומית. הסמלים פועלים עלינו ברמת התת מודע ומניעים אותנו. לכן חשוב מאוד לבחור סמלים חיוביים שמובילים אותנו למקום טוב אליו אנו שואפים. בבתים רבים אני מוצאת תמונות וחפצים המשמשים כסמלים עגומים שאינן משרתים את בעלי הבית ותמיד אני ממליצה להחליפם בסמלים ודימויים ויזואלים שמרחיבים את הלב ועושים לנו טוב לנשמה.

לוח השראה מתמונות (צילום: באדיבות אתר décor 8)
אפשר להכין את הלוח על גבי הקיר | צילום: באדיבות אתר décor 8


הסמלים מהם מורכב לוח השראה פועלים עלינו ללא הרף ברמת התת מודע, ובכך מסייעים לנו להיות מכוונים למטרה אותה סימנו כיעד. בבתים רבים בהם ייעצתי, מוקמו לוחות חזון והשראה, והתוצאה לא אחרה להגיע. אתם מוזמנים לנסות:

איך מכינים לוח השראה אישי?

שלב ראשון: התכווננות ויצירת רשימת שאיפות - wish list
לפני שמתחילים באיסוף החומרים הוויזואליים עבור הלוח, כדאי לערוך רשימה של הדברים שאנו רוצים לזמן לחיינו כבר בשנה הקרובה. אם אנו מתכננים חופשה חלומית באי מרוחק, שיפוץ ועיצוב מחדש של הבית, הרחבת המשפחה וכניסה להריון, הגדלת ההכנסות מהעסק, זימון זוגיות חדשה לחיים, או כל דבר אחר שנפשכם חפצה בו.

לוח השראה יכול להתמקד במטרה או שאיפה אחת, או להכיל מספר שאיפות. אני ממליצה לא להתפזר יותר מדי ולהיות ממוקדים בהכנת הרשימה לשנה זו. כמו כן, עלינו להיות מדויקים בתיאור החלום, ומסוגלים לדמיין תמונה ברורה שלו, ואיך זה מרגיש כשהוא כבר התגשם.

לוח השראה-חום לבן (צילום: באדיבות אתר décor 8)
או על כל מצע אחר | צילום: באדיבות אתר décor 8
ויקי לוח
שיישקף אתכם ואת הרצונות שלכם. לוח השראה של ויקי עוזר, מעצבת פנים


שלב שני: בחירת המיקום
פנג שואי, או בשמה הפופולרי השני – "תורת המיקום", רואה חשיבות רבה למיקום לוח ההשראה.
לוח ההשראה צריך להיות ממוקם באופן שאנו רואים אותו ברמה היומיומית, בחלל בבית בו אנו מבלים זמן ויוצרים - בין אם מדובר בחדר עבודה, פינת מחשב, מטבח או במשרד. לוח השראה שמכיל חלומות אישיים העוסקים בזוגיות או פוריות יכול להיות ממוקם גם בחדר השינה.

מבחינת כיוונים: כיוון מזרח בבית קשור להתחלות חדשות ולמימוש פרויקטים, לכן רצוי למקם בו את לוח השראה לשנה החדשה. גם האזור המערבי של הבית יכול להיות מיקום טוב – מאחר שבמערב ישנה אנרגיה התומכת ביצירתיות.
לוח קרן שביט לטוילינגן
למשל, לוח מגנט. לוח השראה מגנטי בעיצוב משותף של קרן שביט וסטודיו טוילינגן


שלב שלישי:
בחירת המצע והגוון
לוח השראה, מעצם היותו ביטוי סוביקטיבי לחלומות שלנו, יכול להיות מורכב מכל שילוב צבעים שייראה לנו נכון. לכן הקשיבו ללב, היו אינטואיטיביים ותזרמו. יחד עם זאת, אם אתם מתלבטים לגבי צבע המצע או הקיר, ללוח שממוקם בצד המזרחי של הבית יתאימו צבעי תכלת, וגווני כחול וירוק. פרחים טריים באגרטל או עציץ מלבלב במזרח לצד הלוח יחזקו את האנרגיות במקום.

לוח שימוקם בצד מערב – יתאימו לו כל גווני הלבן למיניהם, צבעי אדמה ואבן, אפורים, כסופים, זהובים, ומשטחים בעלי ברק. לוח חזון בצורה עגולה יכול להתאים ולהגביר את אנרגיית היצירתיות שלכם.

לוח השראה ציבעוני (צילום: באדיבות אתר décor 8)
בחרו תמונות מעוררות השראה | צילום: באדיבות אתר décor 8

שלב רביעי: בחירת חומרים ושילוב תמונות
הלוח יכול לכלול תמונות שמתארות את השאיפות שלנו, ההצהרות שלנו על דברים שאנו רוצים לעמוד בהם, חומרים, טקסטורות, מרקמים, שילובי צבעים, כל דבר שמעורר בנו השראה ומעביר באופן ויזואלי את המסר שאנו רוצים לממש. הלוח יכול להיות על בסיס לוח שעם או לוח מגנטי שאליו ניתן להצמיד את החומרים הויזואלים בקומפוזיציה מעניינת, או לחילופין ניתן ליצור אותו ישירות על גבי הקיר.

מראה (צילום: באדיבות אתר décor 8)
ומקמו אותו במקום גלוי בבית או במשרד | צילום: באדיבות אתר décor 8


מה שחשוב, זה שאנו נכין את הלוח בעצמנו – וככל שהוא יהיה מרגש יותר - כך הוא יניע אותנו יותר. כמו כן, ניתן לשלב תמונות של חלומות לטווח קצר ולטווח ארוך יותר, ואז כשמשיגים מטרה ניתן למלא את מקומה של התמונה ולעדכן את הלוח באחת חדשה.
מירב אייכלר עיצוב פנים בשילוב פנג שואי
בהצלחה, ושנה טובה. לוח חזון אישי לשנה הקרובה, מירב אייכלר, עיצוב פנים בשילוב פנג שואי.


תודה רבה לכל החברים, היוצרים היצירתיים, על התמונות של לוחות ההשראה שלהם. להולי בקר מבלוג העיצוב decor8.

במדור הקודם: כמה שיותר צבעים, יותר טוב. טרנד הקולור בלוקינג והפנג שואי
לכל הכתבות במדור פנג שואי

מירב אייכלר, יועצת פנג שואי לחכמת הבית