מצעים רעננים הם אחד הפינוקים הגדולים של החיים, ומומחים ממליצים לכבס אותם לפחות פעם בשבוע. רבים סוברים שכדי שהמיטה תספק לנו את השינה האיכותית ביותר, החלפת מצעים אינה מספיקה ויש להפוך את המזרן לפחות פעם בשישה חודשים. אבל האם המטלה המייגעת באמת הכרחית?

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

באתר wellandgood.com החליטו לבחון את השאלה. "היום אין צורך להפוך את רוב המזרנים מצד לצד", אמר לאתר הפסיכולוג ד"ר מייקל בריוס, המכונה "ד"ר לשינה". "תחתית המזרן תומכת בתנועה ובמשקל, לכן אין להפוך את הצד שכבר שקע", מסכים ג'ו אלכסנדר, מנכ"ל חברה לייצור מיטות ומזרנים.  

A post shared by Dee - Interior Design (@deecampling) on

       

בעבר מזרנים מולאו בחומרים רכים, לכן היה הגיוני להפוך אותם מדי פעם כדי "לארגן" את המילוי מחדש. היום מזרנים רבים עשויים מוויסקו, המכונה גם "ספוג זיכרון" – פוליאוריטן שעורבב עם חומרים נוספים כדי להגדיל את הצפיפות שלו. כששוכבים על מזרן עשוי מוויסקו, החומר מתחמם ומאפשר לשקוע בתוכו. כשקמים, הוא חוזר לצורתו המקורית. למזרנים רבים יש גם ריפוד עליון (pillow top), שכבת ריפוד נוספת, שגם היא מונעת יצירת שקעים במילוי.

A post shared by Allswell Home (@allswellhome) on

עם זאת, המומחים מסכימים שכדאי לסובב את המזרן, כלומר להעביר את צד המזרן שבראש המיטה לכיוון הרגליים. לדבריהם, כדאי לעשות זאת בכל שישה חודשים כדי להבטיח שאתם מתהפכים בכל פינות המזרן באופן שווה, בעיקר אם אתם נוטים לישון בחלק קבוע של המיטה.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מומחים טוענים שששינה איכותית חשובה כדי שנקום עירניים ומלאי מרץ ליום החדש. אמנם גורמים רבים שמפריעים לשינה טובה כמו הורמונים, לחץ נפשי ובעיות בריאות שונות אינם בשליטתנו, אבל אנחנו יכולים להקפיד על תנאי שינה טובים כמו חושך ושקט. מצעים רעננים ומזרן נוח בוודאי לא מזיקים.