"נפגשתי עם בני הזוג אחרי שחזרו מטיול ג'יפים במדבר וסיפרו לי כמה המדבר קסום וכמה שקט, יופי ועוצמה יש שם", מספרת רחלי זוהר אדרי, הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים. "תוך כדי הסיפור הבנתי שזו ההשראה שלי לעיצוב חדר השינה שלהם, ויצאנו לדרך".

דירתם של בני הזוג, נשואים טריים, נמצאת בכפר יונה וכוללת ארבעה חדרים, ושטחו של חדר השינה 14 מ"ר. בני הזוג ביקשו חדר שינה "שנראה מיליון דולר" בתקציב מצומצם, מספרת זוהר אדרי, ובהשראת המדבר היא החליטה להתמקד בגוונים בהירים וצבעי אדמה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> חיה בגבוה: הדירה היפה של חופית מ"מאסטר שף" במגדל בת"א

>> ניסינו את ידית הפלא לכלים

בשלב הראשון אחד מקירות החדר נצבע על ידי צבע באדום חמרה (מחיר הצבע: 200 שקל, עלות עבודה: 300 שקל). שאר הקירות נשארו לבנים.

חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי - 1 (צילום: נועה בר-אל)
חדר השינה לפני תהליך העיצוב | צילום: נועה בר-אל
חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי - 4 (צילום: נועה בר-אל)
הקיר נצבע בצבע אדום חמרה | צילום: נועה בר-אל
חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי, ג - 10 (צילום: נועה בר-אל)
צילום: נועה בר-אל
חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי, ג - 12 (צילום: נועה בר-אל)
שידות הלילה הונמכו ושודרגו | צילום: נועה בר-אל
חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי, ג - 3 (צילום: נועה בר-אל)
למראה נוספה מסגרת עץ | צילום: נועה בר-אל

רוב הרהיטים היו ברשות בני הזוג – המיטה, שידות הלילה ושידת הטואלט – ולבקשתם לא הוחלפו. את שידות הלילה זוהר אדרי שלחה לנגר שקיצר אותן, כדי שיהיו בגובה המזרן, החליף את הפלטה בפלטה של שורש מאפה במראה טבעי, והחליף את הידיות בידיות עור (עלות החומרים: 615 שקל, עבודת הנגר: 1,500 שקל). בהנחייתה של זוהר אדרי יצר הנגר משאריות העץ מסגרת למראה הגדולה של בני הזוג (400 שקל). מעל שידת הטואלט תלתה זוהר אדרי מראה עם מסגרת בסגנון פרובנס (100 שקל, מקס סטוק), ועל הקיר נתלה מדף צר (49 שקל, איקאה).

על הרצפה מתחת למיטה נפרש שטיח בהיר, שהיה לבני הזוג, ועל החלונות נתלו וילונות מבד נשפך שנכנס דרכם אור טבעי ונעים (220 שקל, כולל המוטות, איקאה). בחדר נתלתה מנורת תקרה עם אהיל קלוע בצבע בז' (150 שקל, איקאה). מעל המיטה נתלו שני קולאז'ים שהכינה זוהר אדרי (עלות חומרים: 50 שקל), ועל המדף הניחה מסגרת עץ שעליה ליפפה חבל.

בחדר פוזרו אגרטלים שונים – אגרטל זכוכית ירוק (39 שקל, איקאה), אגרטלי עץ ואגרטל עם דוגמת פנים (10 שקל, אורבניקה). ליד שידת הטואלט הונח מעמד שיצרו מחתיכת עץ שניסרו וצבעו (עלות חומרים: 70 שקל) ועליו אגרטל זכוכית (100 שקל, זארה הום) ובו ענף דקל שמצאו ליד הבית. סך הכל עלות עיצוב החדר הייתה כ-3,800 שקל. 

חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי, ג - 9 (צילום: נועה בר-אל)
מראה נוספת נתלתה מעל שידת הטואלט | צילום: נועה בר-אל
חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי, ג - 8 (צילום: נועה בר-אל)
צילום: נועה בר-אל
חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי, ג - 11 (צילום: נועה בר-אל)
צילום: נועה בר-אל
חדר שינה, עיצוב רחלי זוהר אדרי, לפני (צילום: רחלי זוהר אדרי)
צילום: רחלי זוהר אדרי

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של  living

"כשבני הזוג ראו את חדר השינה בפעם הראשונה המשפט הראשון שהם אמרו היה 'זה יותר טוב ממה שדמיינו'", מספרת זוהר אדרי. היא גם פרסמה את הפרויקט בקבוצת הפייסבוק "עיצוב נורדי סקנדינבי" וקיבלה תגובות מפרגנות רבות. 

עיצוב: רחלי זוהר אדרי