מומחים מסכימים שגיוון עושה רק טוב לחיי המין, ואחת הדרכים הפשוטות לגוון היא לשנות את הלוקיישן – בשביל זה לא צריך להתאמץ לבצע תנוחות מאתגרות או להצטייד באביזרים מתוחכמים. אך האם זוגות באמת מנצלים את חדרי הבית השונים לסקס או שהם מעדיפים להישאר בחדר השינה?

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

האתר housemethod.com בדק את השאלה בקרב יותר מאלף נשאלים החיים עם בן או בת זוג. בתשובה לשאלה באיזו חדר קיימו יחסי מין מלבד חדר השינה, ענו 96 אחוז מהנשאלים שעשו זאת בסלון. הסיבה ברורה, כותבים באתר: "ספות, כורסאות ושטיחים תורמים לנוחות הפיזית". סיבה דומה, כנראה, מסבירה את הפופולריות של חדר האורחים (64.9 אחוז מהנשאלים) וחדר הטלוויזיה (56.6 אחוז).

זוג במטבח (צילום: שאטרסטוק)
רומנטיקה במטבח | צילום: שאטרסטוק

למקום שני לאחר הסלון מגיע חדר הרחצה – 82.8 אחוז מהנשאלים. המקומות הפחות פופולריים הם עליית הגג (10.9 אחוז) והארונות (18.6 אחוז) – כנראה כי הם נוטים להיות צפופים ועמוסים. גם האזורים שמחוץ לקירות הבית פחות פופולריים – החצר האחורית (25.3 אחוז) והקדמית (8 אחוזים).

זוג בסלון (צילום: שאטרסטוק)
צילום: שאטרסטוק

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מטבע הדברים, הורים נזקקים ליותר פרטיות מזוגות שאין להם ילדים והעדיפו להישאר מאחורי דלתות – יותר הורים מאנשים ללא ילדים דיווחו על תדירות גבוהה יותר של סקס בחדר הרחצה, חדר האורחים וחדר העבודה, אם כי גם למוסך ולחצר האחורית הייתה נציגות מכובדת. זוגות ללא ילדים ניצלו את החללים המרכזיים של הבית, בהם הסלון, חדר הטלוויזיה, המטבח ואפילו המדרגות.

נראה שהגיוון משפיע על שביעות הרצון: מהזוגות שקיימו יחסי מין במקומות שונים, 86.8 אחוז דיווחו על שביעות רצון מחיי המין ו-93.8 אחוז היו שבעי רצון מהזוגיות. מהזוגות שנשארו בחדר השינה, לעומת זאת, רק 62.2 אחוז היו מרוצים מחיי המיון ו-84.4 אחוז היון מרוצים מהזוגיות.