הפסח הזה שונה מכל החגים שעברנו, בשל המשמעות שהוא קיבל בחג שמחת תורה האחרון. השמחה הפכה לעצב, החירות נעלמה ועם שלם נע בין ייאוש לתקווה. מאות אלפי משרתי ומשרתות מילואים גויסו למלחמה והותירו בעורף משפחות לשאת בנטל הפרנסה וגידול המשפחה. אליהם הצטרפו כ-123 אלף מפונים שנעקרו מביתם למען ביטחונם. "ב 7 באוקטובר לא עצרנו לרגע לחשוב מה יהיו ההשלכות לצו ה-8 שקיבלו בני הזוג שלנו", אומרת שגית בכנר, ממובילות פורום נשות המילואימניקים, "לא חשבנו על הבית, הזוגיות וגם לא על העסק. הבנו שצו השעה הוא שמירה על המדינה, ללא שאלות. היום, חצי שנה אל תוך הלחימה, אנחנו חוות את הקשיים שהלחימה הביאה איתה; נטל כלכלי משמעותי על הבתים שלנו. אנו קוראות לכם, בתקופה הזאת, לרכוש מתנות ומוצרים מהעסקים של נשות המילואימניקים, להגן ולשמור על הבתים של אלו שמגנים על כולנו".

>> לכל הכתבות בערוץ living 

בליל הסדר לא שוכחים את העבר, ומשתדלים להסתכל קדימה. למען כל מי שהקריב מעצמו השנה, נבקש שמתנות החג יירכשו הפעם דווקא מהם – מילואימניקים, מילואימניקיות, נשותיהם ובעליהן, אזרחים ואזרחיות שמפעילים את עסקיהם רחוק מביתם, כדי שיהיה לכולנו חג של רצון טוב, פרנסה וחירות. 

מתנות עד 100 שקלים

הגדת "התקווה" עם הטקסט המקורי מודפסת בדפוס בארי, ושוזרת בתוכה תקוות חדשות ומסרים מעוררי השראה מאת הרב ישראל לאו, מרים פרץ, חיים ילין וריטה. הגודל 20.5X20.5 ס"מ. כל ההכנסות הן תרומה למטה משפחות החטופים. 25 שקלים, להשיג באתר

מתנות פסח 24 מילואימניקים הגדה מטה החטופים (צילום: מתוך האתר)
מתוך אתר מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים | צילום: מתוך האתר

נטלי מישייב משדרות היא בעלת "דפוס מילניום" בעיר, שמייצר ומדפיס מוצרים בהתאמה אישית. היא פונתה לנתניה עם בנה הקטן, אבל בעלה ושתי הבנות הגדולות חזרו לשדרות ולפעילות. שלט משפחתי לדלת כניסה עשוי עץ MDF, 50 שקלים, ניתן להשיג בכל כמות דרך הווטסאפ 053-3929589 או באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים דפוס מילניום שדרות (צילום: נטלי מישייב)
צילום: נטלי מישייב

קערת לב מקרמיקה שיצרה שבותיה לוי מהיישוב גבעת הראל שבמטה בנימין. בעלה צבי מגויס מאז שמחת תורה והיא גאה בו על תפקידו כקב"ן. 60 שקלים, להשיג דרך האינסטגרם. 

 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎הסטודיו של שבותיה קרמיקה‎‏ (@‏‎shvutya_studio‎‏)‎‏

 

ספיר רוזנברג, מהשותפים במשתלת "הקו הירוק" ביישוב פדואל בשומרון, גויס ללחימה בעזה ב-7 באוקטובר למשך 130 יום, ומתכונן לשוב לשירות בצפון לאחר הפסח. בכל התקופה הזאת המשתלה המשיכה לתפקד אך כמובן נתקלה במהמורות בדרך. בין מבחר צמחי בית וחוץ, עצים, פרחים, צמחי תבלין, אדניות, כלי לעציצים ואקססוריז לבית ולגינה הוא מציע פיטוניה לבנה בקערת פלסטיק עם ידית, 60 שקלים, משתלת הקו הירוק, הראל 10 ישוב פדואל. אפשר ליצור קשר באינסטגרם.

מתנות פסח 24 מילואימניקים ג משתלת הקו הירוק (צילום: אמנון רוזנברג)
צילום: אמנון רוזנברג

שי רייקין יצא כבר ב-7 באוקטובר לשלושה חודשי מילואים, והשאיר את אביו הכוורן שמעון לבד במכוורת רייקין המשפחתית משדה אליעזר שבגליל העליון. שירה, בת זוגו של שי, השתדלה להמשיך למכור ולספק דבש כדי להמשיך להתקיים ולקיים ארבעה בנים. מדובר בדבש גלילי מפסגות הגליל והגולן בצנצנת חצי קילו, בטעמי דבש פרחי בר מהחורש הגלילי ודבש פרחי בר גלילי בהיר ומתגבש. 50 שקלים, להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by pure honey_raikin (@dvash_raikin)

 

סיגל וויינהוס מעין הבשור פונתה מביתה ונמצאת בתל אביב. היא עוסקת בתחום הייעוצי ומלווה נשים שחוות תקיעות בחייהן כדי לייצר בהירות באי הוודאות להתפתחות אישית, ולאחר ה-7 באוקטובר - ולאור השהות הממושכת בתל אביב, יצרה את" נקודת אור", נורה עם ראש הברגה שמכילה כרטיסייה מעוצבת עם בקשות לבריאות, פרנסה טובה, זוגיות, אהבה, חברות ושפע. הרעיון הוא לחזור ולקרוא את המנטרה יום יום ולהפנים את התובנה. יש בה גם כרטיס עם תובנה לחיים וסוכריות שוקולד דמוי אבני חן. 30 שקלים, להשיג בטלפון 052-8824630.

מתנות פסח 24 מילואימניקים ג סיגל ווינהוס (צילום: סיגל ווינהוס)
צילום: סיגל ווינהוס

רעות שלומי רסלר מפונה ממועצה מקומית אשכול עם בעלה ושלוש בנותיהם החל מה-8 באוקטובר. לחג היא מציעה את מוצרי "גדולה", אותם פיתחה לאחר עשור של עבודה טיפולית והנחיית מעגלי נשים: מחברת השראה עם מסרי עומק להתפתחות שכוללת תרגיל כתיבה אינטואיטיבי לברור רצונות אותנטיים (65 שקלים), מחברת עבודה יומית להתפתחות עצמית עם 16 שאלות מנחות לעבודה עצמאית (35 שקלים) וערכת קלפי מסרים ושאלות להתפתחות והגשמה, לעבודה עצמית, זוגית והנחיית קבוצות.  המסרים והשאלות נכתבו (85 שקלים). החל מ-35 שקלים, להשיג באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים רעות שלומי רסלר (צילום: רעות שלומי רסלר)
צילום: רעות שלומי רסלר

שרשרת חרוזים צהובים איכותיים, עם לב מכסף או גולדפילד ציפוי זהב 14 קראט שחרוט עליו "הלב שלנו שבוי בעזה" והתאריך 07.10.23 (40 שקלים) וצמיד צהוב תואם (20 שקלים), בייצור בלעדי של איבט מורד מהיישוב צוחר בעוטף עזה. היא ובעלה פונו למלון שרתון בתל אביב והחליטו לחזור לאחרונה הביתה למרות הטנקים הרועמים והרעש, "כי אין כמו בבית. חווינו תופת. הם הגיעו עד לביתנו וזה היה מרעיד, מפחיד. אי אפשר לתאר זאת במילים. מלא חברים שלנו נרצחו, נחטפו וליבי עם החטופים ומקווים שבקרוב יחזרו כולם. אנחנו עם חזק ואינשאללה כולם יחזרו. עם ישראל חי, קיים ובועט. לא נוותר להם זה ודאי". להשיג בטלפון 054-7919222.

 

מתנות פסח 24 מילואימניקים ג שרשרת חרוזים (צילום: איבט מורד)
צילום: איבט מורד

הדס עברון מקיבוץ סעד שבעוטף עזה היא נפגעת פעולות איבה מ-2008, והקהילה שלה פונתה לים המלח. מעצבת ומייצרת מחברת כלניות שנפתחת גם משמאל לימין וגם מימין לשמאל כך שהיא מתאימה לכל שפה, ויש בה איורים קטנים בשוליים שאפשר לצבוע או להשאיר חלקים. אפשר לרכוש גם כמארז עם בלוק פתקים ובלוק ניירות מכתבים. 54 שקלים, להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Hadass Evron Art (@he_art_designer)

 

הדס המרשלק מקיבוץ ארז מפונה מאז ה-7 באוקטובר למצפה רמון עם משפחתה ומחכה למעבר לקריית גת. לפסח היא מציעה עציץ עם סידור סוקולנטים מעוצב שניתן לשלב עם בקבוק יין או צנצנת דבש, 200-60 שקלים, להשיג בטלפון 050-6868424 או דרך האינסטגרם.  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by הדס - סידורי סוקולנטים (@hadas.succulents)

 

 

ספר הילדים של רונית מידן, "הכוכבים של עינב", נולד בזכות עינב בנה שעל הרצף והציורים שהחל לצייר בגיל 9. כל דמות בספר מסמלת קושי או אתגר עימם ילדים מתמודדים ואותם היו רוצים לפתור. משפחתה של מידן מפונה ממפלסים ונמצאת כעת בהרצליה. 60 שקלים, להשיג באתר.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by הכוכבים של עינב (@einavsstars)

 

בוצ'ר מעץ ינבוט טבעי להגשה, לעיצוב הבית ובקוטר 20X20 ס"מ עם גימור שמן א'ודיס - שנחשב הטוב בעולם, נוצר בעבודת יד של שיבי ארז, עובד סוציאלי, מורה לנגרות ובעלה המילואימניק של נעם מירושלים, המפסלת בפימו ומנחה נשים ונערות להיכרות עם נשיות. המלחמה תפסה אותה בעיצומה של צמיחה והתחדשות בעסק שלה, והכול נעצר כששיבי הוקפץ ב-7 באוקטובר לשירות של 5 חודשים. 70 שקלים, ניתן להזמין מספר יחידות עם הנחה ולהוסיף חריטה. להשיג בטלפון 052-8065061

מתנות פסח 24 מילואימניקים בוצר (צילום: נעם ושיבי ארז)
צילום: נעם ושיבי ארז

ערכת נשים פורצות דרך של נעמה שקד לוי יוצרת היכרות עם נשים מתחומי הספורט, החלל, האוויר, המדע, המוזיקה, עולם החי ועוד. יש בה 10 קטגוריות שונות, בכל אחת 4 נשים והפורמט הוא משחק רביעיות קלאסי. נעמה היא יזמת חברתית ובעלת עסק מקיבוץ גבולות בעוטף מעזה. היא וילדיה פונו לאילת למשך שלושה חודשים, ומתוכם במשך חודשיים היא שירתה במילואים במשך חודשיים. 79 שקלים, להשיג באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים נעמה שקד לוי (צילום: מתוך סרטון יוטיוב)
צילום: מתוך סרטון יוטיוב

לאה אלון ועדי הרץ הן אחיות תאומות מבני נצרים שבמועצה אזורית אשכול בעוטף. הן איבדו עם תחילת הקרבות בעזה את אחיהן, יהודה נתן כהן הי"ד, מ"פ בסיירת גבעתי, והבעלים של שתיהן התגייסו עם תחילת המלחמה והשתחררו לפני חודשיים. אחרי חודשים מחוץ לבית הן חזרו ליישוב וכעת מנסות לשקם את העסק שלהן, "דוגמא אמנות יודאיקה ייחודית". כיסוי למצות 85 שקלים, נרתיק אפיקומן 40 שקלים, וניתן להזמין גם במרוכז ובמבחר עיצובים. להשיג בטלפון 052-7993511 או באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים דוגמא אמנות יודאיקה (צילום: לאה אלון ועדי הרץ)
צילום: לאה אלון ועדי הרץ

קלפי "מדברים על הדרך" מגיעים בקופסה ובה 50 קלפים עם שאלות הורה-ילד והפעלות שנועדו לחבר ביניהם באמצעות שיח קליל או עמוק, בין אם בנסיעה משפחתית ובין אם בערב נעים ביחד. אברי בנימין, עובד סוציאלי נשוי פלוס 4 ילדים, נמצא במילואים ברצף מה-7 באוקטובר ועד עכשיו. 99 שקלים, להשיג באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים אברי בנימין מדברים על הדרך (צילום: אילנה בנימין)
צילום: אילנה בנימין

שירה ממן היא מילואימניקית לסירוגין, ונשואה למילואימניק שהשתחרר לאחרונה. לנשים היא מציעה שובר דיגיטלי עם 20 אחוז הנחה לטיפול בקליניקה שלה באור יהודה: עיצוב גבות ב-50 שקלים (במקום 70), הרמת ריסים/גבות ב-120 (במקום 180), איפור ערב ב-100 שקלים (במקום 200) ועוד. יש גם סדנת איפור אישית ב-300 שקלים. ליצור קשר דרך האינסטגרם.

מברשות איפור (צילום: shutterstock by Neirfy)
מברשות איפור | צילום: shutterstock by Neirfy
 

מתנות עד 300 שקלים

רננה סרי מכרם רעים, בעלת "מילים מהלב" שנכנסות לתודעה ומרבות אהבה, צירפה לתמונת פרחים פסוקים שנותנים כוח ויצרה תמונה שמוסיפה יופי וחיות לפינות הבית. בעלה גויס למילואים בעזה מתחילת המלחמה למשך 90 יום וחוזר ל-45 ימים נוספים. 110 שקלים לשתי תמונות a4, ויש משלוחים עד הבית. להשיג בטלפון 052-5992766

מתנות פסח 24 מילואימניקים (צילום: רננה סרי מילים מהלב)
צילום: רננה סרי מילים מהלב

דן דויטש הוא מילואימניק בחיל האויר, ובחיים האזרחיים מנחה קבוצות ומטפל, מלווה גברים בהקשרים של מיניות בריאה ותקשורת, ועובד הרבה עם הורים ונוער ליצירת שיח ותקשורת בריאה. קלפי "הנה מקום" נועדו ליצירת קשר יותר עמוק ומשמעותי להורה וילד, סביב שולחן השבת, בזמן טיול, בדייט ראשון או אחרי 10 שנות נישואים. 111 שקלים ולאנשי מילואים ובני משפחותיהם יש ח"י אחוזי הנחה. להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by דן דויטש (@dandoutsh)

 

ורד ויהודה ביתן הם בעלי "ורדיתא", ויהודה מגויס מ-7 באוקטובר בעוד היא מפעילה אותו בעצמה. הם פיתחו משחק לליל הסדר בשם "והגדת", שמתיישב בדיוק במרכז שולחן החג וגודלו 120X30 ס"מ. אפשר להזמין על לוח משמשונית ב-129 שקלים או על ראנר, המשמש גם כמשטח לסירים חמים, ב-189 שקלים. להשיג באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים ורד ביתן משחק ראנר והגדת (צילום: אברהם צחור)
צילום: אברהם צחור

עדי בקשי הקימה את הסטודיו שלה לעיצוב אופנה בעשר אצבעות כשלצידה בעלה תומר, שתמך והפך לחלק בלתי נפרד מהעסק. ב-7 באוקטובר הוא גויס למילואים ביחידה קרבית ועדי נשארה עם שני הקטנים בבית ובעסק. קלאץ׳ לערב וליציאה קצרה מהבית עשוי בד איטלקי בצבע אבן ועליו נצנצים עדינים, 139 שקלים, להשיג באתר.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Adi Bakshi עדי בקשי ️ (@adibakshi)

 אלה הרפק היא שוקולטיירית בעלת עסק לסדנאות ולמארזי שוקולד מקיבוץ גברעם בעוטף. היא פונתה מביתה ונדדה עם משפחתה כחצי שנה עד שחזרו לקיבוץ לא מזמן. צלחת ליל סדר שלה בקוטר 24 ס"מ (350 גרם) נראית צלחת אמיתי לחלוטין אך עשויה שוקולד בלגי איכותי ויכולה לשמש גם כקינוח מפתיע. 150 שקלים, להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by The Chocolate Workshop סדנאות ושוקולטרי (@the_chocolate_workshop_ltd)

 אפרת לובל היא צלמת ממושב נתיב העשרה שבעוטף ונמצאת כרגע עם בנה בדירה זמנית בפרדס חנה. בשנתיים האחרונות היא צילמה צילומי טבע של העוטף ואיגדה אותם לראנר בגודל 30X150 ס"מ, שיכול לקשט את שולחן החג. הוא עשוי pvc וקל לניקוי ויש לו 5 דגמים. 150 שקלים, להשיג דרך האינסטגרם. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by אפרת לובל ♡ צלמת | מנהלת סושיאל (@efratlobel)

בעלה של עדי בן מנחם, בעלת חנות הצעצועים Choopy צ'ופי - צעצועי עץ קסומים, גויס ב-7 באוקטובר ושוחרר לאחרונה עם תאריך גיוס חדש. בין צעצועי ההתפתחות לתינוקות, צעצועי דמיון ועוד אפשר למצוא גם מכונת קפה צעצוע בגובה 21 ס"מ שמגיעה עם ספלים, קפסולות קפה וכפיות. 159 שקלים, להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by צ'ופי צעצועי עץ קסומים CHOOPY (@choopy_kids)

רותם בשרן הוא הבעלים של סטודיו EVA METAL ART וגם קצין מבצעים במילואים של חטיבת הנח"ל, ששירת מעל 100 ימי מילואים מאז ה-7 באוקטובר. פסלון מתכת מעוצב בחיתוך לייזר הוא מעמד נוי מינימליסטי, 167 שקלים במבצע פסח במקום 190 שקלים, להשיג בגלריה בשוק הפשפשים יפו, רחוב רבי חנינא 9 יפו, או באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים אווה ארט מעמד (צילום: רותם בשרן)
צילום: רותם בשרן

מורן כהן טדסקי היא אמא לתאומות ואשת מילואימניק מזה כמעט 5 חודשים, בעלת המותג "מארי ולאוני" לבגדי קז'ואל לנשים. היא עיצבה מיני פאוץ' עשוי דריל שחור עם ניטים כסופים ורצועת קנבס מתכווננת, 180 שקלים, להשיג באתר.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Mari & Leoni by Moran Cohen Tedeschi - מעצבת אופנה (@mariandleoni)

עליונית תחרה שחורה (או במבחר צבעים אחרים) שלSHEEEBZ  תשדרג כל שמלה בארון. בעלה של בעלת העסק, שירה גרופר פרץ, שירת במילואים במשך 5 חודשים מתחילת המלחמה ועד לפני כמה שבועות, וכעת כעצמאית היא מנסה לחזור לעסק ולהרים אותו כמה שאפשר בתקופה זו. עליונית בגזרת עטלף עשויה תחרה, 198 שקלים, להשיג באתר עם משלוח עד הבית (בתוספת תשלום). 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sheeebz Apparel (@sheeebz_apparel)

עפרה בן נתן מציירת על דפי ספרים שהיא מפרקת. הציורים מקוריים על דף אותנטי עם ערך: דפים מתוך מילונים, מתוך ספרי מוזיקה, מתוך אטלסים. כל ציור 200 שקלים, להשיג בגלריה במושב תלמי יוסף במועצה האזורית אשכול שבעוטף, וניתן להגיע בתיאום מראש 050-5531041. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ofra Ben Natan (@ofrasart)

שחר מנחם פונתה מביתה במושב דישון בגליל העליון לקיבוץ האון על שפת הכנרת, ובוחרת במודע להתמקד בטוב מדי יום ביומו. כמאסטרית בתחום האימון והאסטרולוגיה הסינית, היא נותנת תשובות מהמפה הסינית האישית של כל אחד בתחומים קריירה, זוגיות, מערכות יחסים, בריאות, לימודים, ייעוד או כל דילמה אחרת בחיים. 200 שקלים, להשיג בטלפון 050-9322525. 

גלגל המזלות הסיני (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
צילום: אימג'בנק / Thinkstock

משה, בעלה של מעצבת הפנים טלי בן דוד הוא איש צבא המשרת בחיל האוויר. לכל מי שירכוש את שירותיה לעיצוב מהיר לסלון/ חדר שינה הורים/ חדר ילדים או תינוקות היא מציעה שובר של 200 שקלים לרכישה בפוקס הום. שירותי עיצוב פנים, לפרטים 053-8848945.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by טלי בן דוד (@tbd7080)

צמידים מכסף טהור 925 בחנות התכשיטים והאופנה של רז שוחט "Accesoraz" שקיימת כבר 15 שנה בשדרות. החנות חזרה לאחרונה לפעילות מלאה אחרי שעבדה במתכונת של משלוחים לכל הארץ. בזמן שבעלה ידיד, פרמדיק במד"א, יצא לקריאות לעזרה וקרבות באופקים, רז, שנותרה עם ארבעת הילדים הקטנים בבית, אירחה אצלה בבית כ-100 ניצולי מסיבת הנובה שביקשו מחסה באותה שבת ארורה. 250 שקלים לצמיד, להשיג באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים ג אקססורז (צילום: אורון אסולין)
צילום: אורון אסולין

"עורף mall" הוא פרויקט התנדבותי שהוקם על מנת לאפשר לבעלי עסקים מאזורי העימות ולמשרתי מילואים להמשיך להציע את שירותיהם באמצעות חנות אינטרנטית בזמן המלחמה. סידורי פרחים, יינות, בלונים, מוצרי טיפוח ויופי, אופנה ועוד בטווחי מחירים שונים אפשר למצוא באתר, לדוגמה מארז של ברוליה ב-250 שקלים.

מתנות פסח 24 מילואימניקים עורף מול (צילום: מתוך האתר)
צילום: מתוך האתר

מעמד נרות מיועד לשולחן החג או לפינה בבית, עשוי עץ טיק וגובהו 55 ס"מ. מאחורי העסק עומד יוסי קור מ"העץ הנדיב", רב סרן במילואים שלמרות שהוא פטור ממילואים, בהיותו בן 54, חזר בתחילת המלחמה ליחידה שלו במשרד הבטחון. בתחילת נובמבר הוא זומן לשירות מילואים ועד עכשיו הוא שם וזימון נוסף ממתין לו בהמשך. 290 שקלים, להשיג במלכי ישראל 19 ראשון לציון, או ב-10 אחוזי הנחה באתר.   

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by העץ הנדיב | ריהוט איכותי לבית ולגן מעץ מלא וראטן טבעי (@nadivwood.design)

פנינה ואוראל ארזואן הן אם ובת שמעצבות ומייצרות תכשיטים בעבודת יד בסטודיו שלהן P&O במושב ישע במועצת אשכול. עם פרוץ המלחמה הפסיקו את פעילותן השוטפת עקב הפינוי מהבית ובמקום זמני שתלו קולקציית תכשיטי כלניות. "זה עיצוב וייצור הכי שלנו, הכי ישראלי, עם מסר אופטימי של פריחה ותקווה, שעוד נחזור הביתה לשדות הכלניות ביחד עם כל החטופים, שנהפוך להיות פרחים מוגנים באמת". על התכשיטים חרוט התאריך 7.10. שרשרת כלנית כסף 925, גולדפילד 14K, החל מ-260 שקלים, להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by P&O | תכשיטים (@p_and_o_jewelry)

 דנה ושרון, אחיות, בעלות העסק Dannu.sha לאיורים דיגיטליים, שלטים לדלת ופריטים מעוצבים עם פרחים מיובשים, מייצרות הכול בעבודת יד. הן גויסו בצו 8 ומשרתות בחיל האוויר מתחילת הלחימה בתפקידים שונים, אבל נפגשות מדי פעם. מסגרת עם איור דיגיטלי על פי תמונה של הלקוח, מעוצבת לצד פרחים מיובשים, בעבודת יד. החל מ-179 שקלים, להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by DANNU.SHA ® (@dannu.sha)

 

מתנות עד 500 שקלים

בעלה של אביטל רודריגז גויס ב-7 באוקטובר למילואים בעזה, שירת עד ינואר ותכף עולה לצפון. היא מציעה שובר לטיפול נשימה שמפעילה מנגנוני ריפוי וניקוי בגוף ובנפש ומרגיעה לזמני לחץ ועומס. הטיפול מיועד לנשים, נמשך שעה וחצי ומתקיים בקליניקה שלה בירושלים. 320 שקלים, לפרטים 054-6832374

מתנות פסח 24 מילואימניקים אביטל רודריגז (צילום: עדי ששון)
צילום: עדי ששון

שרשרת החופש מעלה את המודעות להחזרת החטופים והחטופות הביתה. היא עוצבה על ידי מעצבת התכשיטים דליה ישראלי, בצורת סרט המסמל תקווה להחזרת השבויים, ובמרכזו פיסת לב חסרה. מצידו השני טבועה המילה NOW שמחזקת את הדרישה הדחופה להחזרתם. השרשרת עשויה כסף סטרלינג או מצופה זהב 14k. ההכנסות הן תרומה למטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים. 350 שקלים, להשיג באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים שרשרת חופש (צילום: צילום מתוך אתר מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים

)
צילום: צילום מתוך אתר מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים

צילום מתוך אתר מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים

רפאל זוהר משרת פעיל במילואים בחטיבת שריון שלוחמת כעת בצפון רצועת עזה. בחנות שלו, "אורות - יודאיקה תפילין ומזוזות", שרוב אנשיה גויסו, הוא מציע קערת סדר נירוסטה בחיתוך לייזר עם אבני סברובסקי. 355 שקלים, להשיג בחנות דרך מגדיאל 60 הוד השרון, או באתר.

מתנות פסח 24 מילואימניקים ג אורות (צילום: יחצ)
צילום: יחצ

תמיר רפאל ששון מבת עין בגוש עציון עדיין במילואים, ואשתו רותם לקחה את המושכות וממשיכה להאיר בתים עם פמוטים עתיקים של "עתיקא". החל מ-375 שקלים ועד 4,570 שקלים, להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by | עתיקא פמוטים (@atika_pamotim)

 

בעלה של נופר יודב גויס כבר בתחילת הלחימה והיא נותרה עם העסק שלה boonikabox - בוטיק של מארזים ללידה, תינוקת בת חודש וחצי ושתי ילדות קטנות בביתם בראשון לציון. כל המוצרים מחומרים טבעיים וחלקם בעבודת יד. מציעה מארז שכולל טטרה עם נשכן פיל של טיקירי 100 אחוז אורגני, שמיכת במבוק מכוניות רטרו 1.20X1.20, שמיכי ארנבי, מכונית מתגלגלות מעץ רטרו של טיקירי, תעודת לידה על דיסקית עץ ורעשן משחק אריה 100 אחוז אורגני. 400 שקלים, להשיג באינסטגרם או בטלפון 052-7552204.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Boonika- gift box (@boonikabox)

בעלה של יסכה הטב, בעלת סטודיו "נגיעה" לקדרות בקיבוץ מעלה גלבוע, גויס למילואים ב-7 באוקטובר למשך 4 חודשים, וגם שלושת אחיה וחמשת גיסיה. היא מייצרת בעבודת יד קערת פסח מחימר אפור וגלזורה לבנה, 450 שקלים, להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Yisca Hattab (@studio.negia)

 

אלעד מששה, הבעלים של shybaby, משרת כלוחם מילואים בגבול הצפון מעל 100 ימים. תיק החתלה לעגלה בצבע קאמל כולל נרתיק למגבונים, נרתיק למוצצים וזוג תופסים לעגלה. 499 שקלים, להשיג באתר.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Shy Baby | מותג טקסטיל לתינוקות ומארזי לידה (@shy_baby_co)

 

מגדל למידה לקטנטנים עשוי עץ סנדוויץ' וחתוך ב-CNC, הוא מעשה ידיו של טל אלמסי,  tals_towers, ממושב שיבולים שבעוטף. הוא גויס למילואים ב-8 באוקטובר, שירת 45 יום, משפחתו התפנתה מהמושב והעסק פסק מלעבוד. בדצמבר האחרון חזרו בני המשפחה הביתה והתניעו את העסק מחדש. את מגדל הלמידה ניתן להשיג בצבעים אפור, שחור, לבן ושמנת. 499 שקלים, להשיג דרך האינסטגרם.

מתנות פסח 24 מילואימניקים ג טל אלמסי (צילום: ענת אלמסי)
צילום: ענת אלמסי
 

מתנות עד 1,000 שקלים

יאשה שירת במילואים בעזה במשך שלושה חודשים ומחזיר את נגריית "העץ של יאשה" לשגרה כמה שאפשר, לפני שהוא חוזר למילואים שוב. מגדל למידה קומפקטי מתקפל מאפשר לילדים לקחת חלק פעיל בהתנהלות הבית השוטפת, לסייע בעבודות המטבח, להתנסות במרקמים, ולפתח עצמאות ותחושת מסוגלות, וגם בילוי כיפי. 590 שקלים, להשיג באתר או בנגרייה בחולון בתיאום מראש בטלפון 052-3917777 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by העץ של יאשה (@yashas_workshop)

 

הצלמת רעות זמטר קלדרון, שבעלה יוצא מיד אחרי פסח לסבב ב' של מילואים, מציעה שובר מתנה לצילום משפחות, ילדים והיריון. מחיר השובר החל מ-800 שקלים וכולל צילומי חוץ של שעה וחצי באזור השרון, המרכז ושפלה והחל מ-60 תמונות ערוכות. לפרטים 052-8304997 או באינסטגרם.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by רעות זמטר קלדרון צלמת הריוןמשפחהילדים (@reutsamter_photography)

 

עומרי פלמאי יוצר אמנות קיר בעץ ממוחזר. הוא מפונה מבצת שבגליל המערבי והעתיק את הגלריה שלו לבית קשת. יצירת קיר של נוצה במידה 35X110 ס"מ, עשויה סרגלי עץ אורן, בוק ואלון: 950 שקלים + משלוח 99 שקלים לכל הארץ. ניתן להזמין בגוון אחר ובכל גודל. להשיג באתר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by אומנות קיר בעץ ממוחזר, עיצוב פנים woodshop (@omp_design_reclaimed_wood)