בעוד שהחיים בישראל השתנו כליל ב-7 באוקטובר, שגרת החיים בעולם לא עצרה לרגע, מן הסתם, ואנשים ממשיכים להתעסק בזוטות ולהתערב בחיים של אחרים ברמות מפתיעות - תודות לחיים בחשיפה מוחלטת ברשתות החברתיות. את זה למדה לאחרונה על בשרה גולשת ששיתפה לתומה בטיקטוק את תהליך השיפוץ שהיא ובן זוגה עשו בדירה המשותפת שלהם, ויכול להיות שהיא מצטערת על זה עכשיו.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> רילוקיישן בבודפשט: "במדינה היפה הזאת יש אפס סובלנות לאנטישמיות"

>> מומחה: כך תכינו את הבית לחורף הזה

 

אמה גנזריין בת ה-26 מאוסלו עברה לפני כשנה וחצי לעבור לגור עם בן זוגה בדירה שלו, לאחר כחצי שנה של זוגיות. לאור איחוד הכתובות המרגש החליטו בני הזוג לשנות את עיצוב הפנים בחלק מהחללים בדירה, ביניהם המטבח, הסלון והרצפות. בתחילת החודש העלתה גנזריין הגאה לעמוד הטיקטוק שלה צילומי לפני-אחרי עם הכיתוב "כל הגברים צריכים אישה בחיים שלהם", והסרטון הפך במהירות להיות ויראלי בטירוף, עם יותר מ-8 מיליון צפיות.

@emmaganzarain Svarer @Lele Do you honestly prefer the before? I loooove the after will add more colors but the base is like a fresh canvas #renovation #inspo #interior #cleangirlaesthetic #pinterest #transformation #scandistyle #oslo #herringbone ♬ miro - berlioz

פרסמה את השיפוץ לדירה הזוגית וחטפה מהגולשים (צילום: TikTok/emmaganzarain)
המטבח לפני ואחרי | צילום: TikTok/emmaganzarain
פרסמה את השיפוץ וחטפה מהגולשים (צילום: TikTok/emmaganzarain)
המטבח לפני ואחרי | צילום: TikTok/emmaganzarain

בסרטון ניתן לראות שהסלון לפני החידוש היה בפלטת צבעים של בורדו ונייבי, עם שטיחים ורהיטים בצבעי חום ואפור, גופי תאורה כתומים חמים, ומה שנראה כמו רצפת עץ. תמונות ה"אחרי" הראו שכל הרהיטים הוחלפו בגרסאות שמנת ובז', עם רצפות חדשות במראה סינטטי ואור קר ולבן. גם השיפוץ במטבח היה בסגנון דומה - המשטחים השחורים, התאורה הצהובה-ירוקה, פריטי הריהוט המקוריים והכיור המסוגנן  הוחלפו במוטיבים עיצוביים מודרניים יותר.

"הנשמה שלו כבר לא במרחב הזה"

הסרטון אמנם קיבל יותר מ-56 אלף תגובות, אבל רובן היו שליליות ואפילו כועסות, כפי שדווח ב-Business Insider. בגלל שגנזריין הציגה את השיפוץ בגאווה המגיבים הניחו שהוא נעשה בהתאם לטעם שלה, שעל סמך תמונות הלפני היה ברור שהוא שונה מאוד מהטעם של בן הזוג, והיא הואשמה בכך שהיא מנסה "לתקן" את הגברים בחייה ובכך מעליבה אותם. אחד המגיבים כתב על משקל הכיתוב של גנזריין: "כל הגברים צריכים אישה שתנקז את הצבע והחיים מביתם. אוהב את החלל המשרדי שיצרת". תגובה אחרת, שהפכה לווירלית בעצמה, הייתה: "הנשמה שלו כבר לא במרחב הזה. תפסיקי לנסות לתקן את הגברים בחייך ותלמד לאהוב אותם בגלל מי שהם ואיך שהם רוצים לעצב".

פרסמה את שיפוץ הדירה שלה וחטפה מהגולשים (צילום: TikTok/emmaganzarain)
לא מתרגשת מהתגובות. אמה גנזריין | צילום: TikTok/emmaganzarain

מי שלא נזפו בגנזריין על שתלטנות, נזפו בה על הטעם שלה. היו שטענו שהיא "הפשיטה את כל האופי" מהמקום והפכה חלל חם ומזמין לקר, סטרילי ולא מסביר פנים. אחרים תיארו את הסגנון כ"בז' עצוב" והתבדחו שהיא שמה את התמונות של לפני ואחרי בסדר הלא נכון. "בכנות, הוצאת את כל הבית והחיים מהדירה הזו", כתב מישהו. הגדילה לעשות טיקטוקרית בשם קאש, שפרסמה סרטון ביקורת על הסטייל של גנזריין. "לאדם הזה היה סטייל, תראו איך כל הצבעים מאזנים זה את זה", היא החמיאה לעיצוב המקורי והוסיפה: "אבל התמונות שאחרי נראות כמו משרד רופא. האובססיה הזו לצבעים לבנים או בז' או ניטרליים היא לא סגנון. להרבה מכם אין סטייל, לכולכם יש רק כסף של איקאה".

@its.kashhhh #greenscreen He has styleeeee #fyp #beforeandafter #interior #minimalisthome #miamivice #90saesthetic ♬ original sound - @KASH

למרות ההתנפלות הווירטואלית עליה, גנזאריין הפגינה בעיקר אדישות לדעותיהם של אחרים, והגיבה לחלק מהתגובות באופן ענייני. ל-Business Insider היא סיפרה שהיא יכולה לראות מדוע אנשים נעלבו, אבל היא מעולם לא ציפתה לתגובה השלילית. לדבריה, החבר שלה רצה לעשות כמה שינויים בדירה ולא היה אכפת לו הרבה מעיצוב הפנים, והוא אומר לעתים קרובות שהוא אוהב את איך שהדירה נראית עכשיו. היא אמרה שהיא חושבת שהגולשים הניחו שהחבר שלה לא היה מעורב בעיצוב מחדש של הדירה וזה לא נכון, למרות שהיא לקחה את ההובלה בכל הנוגע להצעות לשינויים: "מאוד אהבנו את האווירה הרגועה הזו כשיש לך כמו בז' ולבן, ואני מרגישה שזה נראה ממש נקי ואסתטי". היא עדיין גאה בשינויים שערכה בדירה, והשליליות ברשת הפתיעה אותה. "הם לא מכירים אותנו או אותי או משהו", אמרה, "אם הם רוצים להגיד את זה מה אפשר לעשות, זה האינטרנט ואני מניחה שאתה צריך להיות מוכן לקבל הרבה מהתגובות האלה. בסופו של יום, זו דירה שאנחנו שמחים שאנחנו יכולים להישאר בה ושמחים שאנחנו יכולים לשפץ אותה איך שאנחנו אוהבים אותה".