שנה עברית חדשה בפתח - שנה של הזדמנויות חדשות, של אהבות חדשות, של בריאות ותקוות, ולפעמים אנחנו רוצים לאחל לעצמנו וליקירנו שחיינו פשוט ימשיכו במסלולם ועל מי מנוחות. פנינו ל-14 יוצרים וביקשנו שיעצבו, במיוחד עבור גולשי mako, ברכות שנה טובה יפות ומושקעות. אתם מוזמנים לבחור את הברכה שמצאה חן בעיניכם, ללחוץ על התמונה ולשלוח אותה בקליק אחד ליקיריכם. שתהא שנה טובה ומבורכת. 

צלמת וסטייליסטית, תמר קרוון: מה שאני מאחלת לעצמי

תמר קרוון, אמא של איתמר, צלמת, סטייליסטית, בימאית קליפים אוצרת ולפעמים מציירת: "בכל שנה אני נרתעת מטרפת החגים שמתנהלת כאן ומשתדלת לחגוג בקטן, עם המשפחה ותמיד עם לב מלא תקווה. ברכת השנה טובה שלי מסמלת את מה שאני מאחלת לעצמי ולכל מי שחולם על אהבה. אז שנת אהבה טובה לכולם".

פרויקט שנות טובות חדשות, תמר קרוון
לשליחת כרטיס הברכה של תמר קרוון לחצו על התמונה

מעצבת שמלות כלה, ליהיא הוד: שנה מלאת השראה

ליהיא הוד, מעצבת שמלות כלה בשזירת אבני סברובסקי, פנינים וחרוזי זכוכית: "כל שמלה מספרת סיפור שמביא איתו ניחוחות שונים ורומנטיקה חסרת פשרות. אלוהים נמצא בפרטים הקטנים, בכל פינה ובכל מקום שהוא נגלה ונסתר מהעין. שנה טובה, מלאת השראה, עשירה בטקסטורות, מרקמים, חלומות ועשייה".

פרויקט שנות טובות חדשות, ליהיא הוד
לשליחת כרטיס הברכה של ליהיא הוד לחצו על התמונה

מעצבת ואמנית, תמרה גרטנברג: ניחוח של פעם

תמרה גרטנברג, מעצבת ואמנית, בעלת בוטיק tamara לתכשיטים ופרטי לבוש מטקסטיל בשוק הפשפשים ביפו: "בחרתי לעצב צווארון מלכותי שעשוי משפע של חומרים וצבעוניות עזה שמאפיינים את העבודות שלי. בין החומרים: טקסטיל, קטיפה, תחרות, נוצות, גדילים, פנינים. מאפיין בולט המייצג את העבודות שלה הוא רוח התקופה, בכולן יש ניחוח של פעם. ולכן בחרה לעשות הומא'ז לאיגרות של פעם". עיצוב גרפי: קרן דוברוב.

פרויקט שנות טובות חדשות, תמרה גרטנברג (צילום: ינאי יחיאל)
לשליחת כרטיס הברכה של תמרה גרטנברג לחצו על התמונה | צילום: ינאי יחיאל

מעצבת תעשייתית, מאיה לבנת הרוש: חוויית אירוח שונה למתבונן

מאיה לבנת הרוש, מעצבת תעשייתית, בוגרת בצלאל. בשנים האחרונות עוסקת כסטייליסטית לצילום מזון, ולייפ סטייל: "אני מחפשת ליצור שילובים בין פריטים מסגנונות ותקופות שונות ולאחדם לפריים אחד ואוהבת במיוחד את החיבור בין: אוכל, כלים, נוסטלגיה ופשטות. ההשראה לגלויה מתקשרת עם הנוסטלגיה של פעם: בשנות טובות הפרחוניות, בכלים הנצחיים של בית סבתא ובקסם של הדבש והמבניות שלו. חיפשתי לייצר חוויית אירוח שונה למתבונן על ידי הטארטלטים הקטנים עם קרם הפטיסייר בין חלות דבש אותנטיות ופרחים אכילים". על כל הטוב האכיל שלפניכם אחראית השפית ליאורה קרן.

פרויקט שנות טובות חדשות, מאיה לבנת הרוש (צילום: שירן כרמל)
לשליחת כרטיס הברכה של מאיה ליבנת הרוש לחצו על התמונה | צילום: שירן כרמל

מעצבת ועיתונאית, ליעונה מנקלי: גם ממתק וגם הפתעה

ליעונה מנקלי, מעצבת ועיתונאית, מתמחה בשכלול רעיונות בשיטת DIY (עשה זאת בעצמך). בימים אלה שוהה בבירת הממלכה האנגלית בעקבות רילוקיישן, ממשיכה לכתוב בעיתונים מובילים ולחלוק מידע על אירועים, תערוכות ויוצרים מעניינים. בעלת בלוג העיצוב DecorLiona"ברכת השנה הטובה שלי נוצרה מהרעיון של ביצת הקינדר שמשמשת גם ממתק וגם הפתעה. כמעצבת וסטייליסטית של חללים, אני אוהבת להראות כיצד אפשר לשנות את החלל בעזרת מיקום מחודש ולרענן את הלוק בעזרת אביזרים משלימים. הלוח המגנטי שיצרתי מאפשר להזיז את הפריטים המעוצבים שעליו וגם ליצור כיתוב מעניין באמצעותם. הרעיון הזה יכול להתפתח עוד, ותוכלו לאתגר את המחשבה והיצירתיות בכיתובים ופריטים נוספים, כיד הדמיון הטובה".

פרויקט שנות טובות חדשות, ליעונה מנקלי
לשליחת כרטיס הברכה של ליעונה מנקלי לחצו על התמונה

מעצבת רב תחומית, טל סגרה וולנסקי: מוטיב האיקסים

טל סגרה וולנסקי מעצבת רב תחומית, בוגרת שנקר, מעצבת הבית של חברת ריביירה ארונות: "הרעיון לברכה נולד מתוך קולקציית הארונות האחרונה שלי, בה רקמתי בטכניקת רקמת איקסים על חזית ארון. הפעם בחרתי בכיסא ישן שמצאתי ברחוב ללא רגליים קדמיות. הוא נוסר, נצבע והפך למדף. את המשטח הקדמי שנוצר על ידי חיבור חציו השני של המושב חוררתי בגריד ורקמה בחוטי טריקו. לברכה, בחרתי בתפוחים שהם סמל החג ועליהם ציירתי איקסים שיוצרים את הכיתוב. מוטיב האיקסים חוזר בעבודה בכמה טכניקות ויוצר שפה עיצובית".

פרויקט שנות טובות חדשות, טל סגרה וולנסקי
לשליחת כרטיס הברכה של טל וולנסקי לחצו על התמונה

מעצבת ומאיירת, תמר נהיר-ינאי: הגלויה האישית שלי

תמר נהיר-ינאי, מעצבת גרפית ומאיירת ספרי ילדים ונוער: "בשנים האחרונות אני עובדת בעיקר על קו מוצרים שלי - גלויות, מחברות, קיטים מאוירים לרקמה ועוד. חיפשתי דרך לבטא את הגעגוע לשנה טובה אישית, כזו שנכתבת בכתב יד. דרך הרקמה, שהיא מלאכת יד עתיקה, איירתי ורקמתי את הגלויה האישית שלי. מעין כתב יד רקום העשוי פיסות בדים שנתפרו יחד לגלויה. ביטוי לרגש אישי יותר, נאיבי, נוסטלגי וחד פעמי, הבורח מהעולם הדיגיטלי והמהיר שמסביבנו. עולם הילדות של בנותיי נותן לי השראה גדולה. אני אוהבת להתבונן ולאייר את העולם שלהן ואת חיי היומיום הפשוטים. האיור שלי נאיבי עם קו נקי ורך אך שופע טקסטורות ועושר צורני".

פרויקט שנות טובות חדשות, תמר נהיר-ינאי
לשליחת כרטיס הברכה של תמר נהיר-ינאי לחצו על התמונה

מעצבת ומאיירת, הדס הול: לאייר שנה טובה באווירה נוסטלגית

הדס הול, מעצבת רב תחומית ומאיירת, בעלת בוטיק לילדים "מותק": "בחרתי לאייר שנה טובה באווירה נוסטלגית, בהשפעת השנות טובות הארץ ישראליות של פעם, שנמכרו בדוכנים לכל אורכו של רחוב אלנבי. הכנסתי אלמנטים האהובים עלי, כמו צעצועים וחתולים, שהם מוטיב חוזר בעבודותי".

פרויקט שנות טובות חדשות, הדס הול
לשליחת כרטיס הברכה של הדס הול לחצו על התמונה

מאייר ומעצב, שגיא אשין: תקווה לעתיד טוב 

שגיא אשין, מאייר ומעצב, ממקימי סדנת בעלי המלאכה, העוסקת בשימור וטיפוח טכניקות ואמנויות מסורתיות של דפוס ידני וטכניקות ההדפס: "המחשבה של 'מה היה קורה אם..'. עומדת בבסיס הרעיון לגלויה. האם היינו מתנגדים להיות כפופים לממלכה הבריטית היום? האם לא היינו מעדיפים לעקוב אחרי שידורים חיים מבית היולדות המלכותי במקום כל חדשה אחרת שמשודרת אצלנו? שאלות כאלה ואחרות מייצגות את אגרת השנה הטובה שלי. אין וודאות, רק תקווה לעתיד טוב טוב.

פרויקט שנות טובות חדשות, שגיא אשין
לשליחת כרטיס הברכה של שגיא אשין לחצו על התמונה

אמנית רקמה, רונית ברקאי: מסר או בדיחה פרטית

רונית ברקאי, אמנית רקמה, מלמדת באופן פרטי ובסדנאות את סודות הריקמה ומוכרת עבודות ופריטים בהזמנה אישית: "מאחורי מרבית הרקמות שלי קיים מסר כלשהו או בדיחה פרטית. גם הריקמה שהקדשתי לפרויקט זה, מתכתבת עם תופעות חברתיות. התרנגולת היא קריצה ל'תרנגול כפרות' שנוהגים להקריב ביום הכיפורים ולתופעות חברתיות נוספות, כמו הדרת נשים".

פרויקט שנות טובות חדשות, רונית ברקאי
לשליחת כרטיס הברכה של רונית ברקאי לחצו על התמונה

מעצבת רב תחומית, טלילה בנדק איבגי: פינה קטנה ומעוצבת

טלילה בנדק איבגי, מעצבת רב תחומית, בעלת "בית עם סגנון" – ייעוץ הום סטיילינג, קורסים וסדנאות להום סטיילינג ויצירה: "בחרתי לעצב ולצלם פינה שקטה, רגועה ואופטימית כי זו השנה שאני מאחלת לעצמי ולכם. בחרתי בכלים הלבנים ובפרחים הוורודים שמשרים בדיוק את האווירה אליה התכוונתי, ולא ויתרתי על תזכורת קטנה לראש השנה והוספתי את התפוחים. לאחר 19 שנה שאני עוסקת בהום סטיילינג בחרתי להתמקד דווקא בפינה קטנה, שהיא בדרך כלל נקודה קטנה בתוך המכלול הגדול שנקרא בית. פינה קטנה ומעוצבת היא בעיני מאוד עוצמתית, מושכת תשומת לב ונותנת את הטאץ' הסופי לכל מרחב מגורים.

פרויקט שנות טובות חדשות, טליה בנדק אבגי
לשליחת כרטיס הברכה של טלילה בנדק איבגי לחצו על התמונה

עורכת וכותבת, אודית לורן בלקין: על כל צרה שלא תבוא

אודית לורן בלקין, עורכת וכותבת על אדריכלות, עיצוב, תרבות וסגנון חיים. "אנחנו חיים במדינה שבה הכל קצבי ואינטנסיבי ונוחת עלינו ישירות בלי פילטרים ובלי רחמים. חדשות, אור השמש, בעיות, קשיים, סכסוכים, בלגן, לכלוך, גזירות ומה לא. בהתאם לכך, אנחנו הופכים קשים, קוצניים, מחוספסים, חצופים, לוחמניים, פזיזים ומפתחים עור עבה שיגן עלינו על כל צרה שלא תבוא. זה מה שמייצגת האיגרת שלי: קיר בטון (אולי גדר הפרדה), ציור קיים (אולי התרסה?), שבלונה וצבע (אולי מחאה?) ורימונים לקישוט (אולי מישהו ישחרר את הנצרה?)".

פרויקט שנות טובות חדשות, אודית לורן בלקין
לשליחת כרטיס הברכה של אודית לורן בלקין לחצו על התמונה

מאייר וקומיקסאי, דניאל גולדשטיין: מוקדש לאופטימים חסרי התקנה

דניאל גולדשטיין הוא מאייר ויוצר קומיקס. כבר כשנולד היה בן יומו, בגיל שלוש אובחן ומאז הוא מבלה את ימיו: "הברכה שלי מוקדשת לכל האופטימים חסרי התקנה שביננו, הכל דבש ואני צנצנת".

פרויקט שנות טובות חדשות, דניאל גולדשטיין
לשליחת כרטיס הברכה של דניאל גולדשטיין לחצו על התמונה

 מעצבת פנים, שני רינג: להכניס שמחה הביתה

שני רינג, בעלת סטודיו desiRing לעיצוב פנים. הברכה נעשתה בשיתוף עם סטודיו Haguli, בית קריאטיב העוסק בקשת הרחבה של תחומי העיצוב: "כדי לאחל שנה חדשה וטובה, ביקשנו להביא לידי ביטוי את הסגנון המאפיין של הסטודיו - שילוב של צבע עם נגיעת וינטג׳, ועבודת יד שהופכת אלמנט דו ממדי לתלת ממדי ומכניסה שמחה לכל בית. שתהיה שנה צבעונית ומלאת הפתעות. שנה של התחדשויות ושמחות.

פרויקט שנות טובות חדשות, חגולי ודזירינג
לשליחת כרטיס הברכה של שני רינג לחצו על התמונה

 אין לכם עוד מתנה לחג? הנה 60 רעיונות למתנות שוות החל מ-39 שקלים