איקאה מייקרת את מוצריה ב-4%-5%. עדכון המחירים שיחול על כל אלפי המוצרים שבקטלוג החברה ייכנס לתוקף בחודש אוגוסט. בחברה מציינים כי "על אף עליית המחירים באיקאה העולמית בתחילת השנה, שמרה איקאה ישראל על מחירי המוצרים ללא שינוי. כעת, לאור עליית מחירים נוספת בעולם, יבוצע עדכון מחירים בחודש אוגוסט בשיעור חד ספרתי של כ-4%-5% בממוצע".

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הוא מתחיל: כל הפרטים על סייל הקיץ של איקאה

>> מכורים לאקונומיקה? מומחים מזהירים מהטיפ הוויראלי

באיקאה אף מציינים כי ההתייקרות הצפויה במחירי המוצרים מתונה יחסית, "הודות להפחתת המכסים, הרפורמה ביבוא וספיגת חלק מהעלויות, הצלחנו להביא לעליית מחירים מינימאלית וזאת על מנת להמשיך ולספק ללקוחותינו את המחירים המשתלמים ביותר".

הפחתת המכסים אמורה להוזיל

הפחתת המכסים שאליה מתייחסת איקאה אמורה הייתה להוביל להוזלת מחירים ולא להתייקרות, כך על פי תוכנית שעליה הכריז לאחרונה משרד האוצר והכוללת ביטול מכסים בשיעור של 12% על מוצרי הריהוט המיובאים לישראל לרבות מיטות, שידות, ספות, ארונות, כיסאות וכדומה.

על פי נתוני האוצר, שוק הריהוט בישראל מוערך בהיקף שנתי של 7-8 מיליארד שקל. איקאה מייבאת לישראל את כל הרהיטים שהיא מוכרת בחנויותיה כך שרפורמה זו משפיעה עליה יחד עם רפורמת היבוא שאמורה להקל על יבואנים בנבכי הבירוקרטיה גם למשל בהיבט התקינה.

מבחינת הצרכנים הרפורמה אמורה לעודד תחרות ולהקל על כניסת שחקנים קטנים וגדולים לשוק בישראל ולהוביל להוזלה במחירים או לפחות להתמתנות בהתייקרות הנוסעת מעלויות התשומות, הדלק והשילוח. ההקלות שתקפות גם לאיקאה שמייבאת את מוצריה, קובעות בין השאר כי מוצר שיש לו תקינה בינלאומית יוכל להציג את האישור ולא יצטרך להעביר את המוצר לבדיקות במכון התקנים או במעבדות ייעודיות. עם ההכרזה על הרפורמה הצהירה שרת הכלכלה אורנה ברביבאי כי היא מצפה שהרפורמה "תתורגם בסופו של דבר ליתרון במחיר לצרכן".

לפני התייקרות המחירים תקיים איקאה סייל (עד 26 ביולי) ולאחריו המחירים יתייקרו, כאמור. איקאה פועלת בחמישה סניפים: נתניה, ראשון לציון, קריית אתא, באר שבע ואשתאול (ושני סניפים נוספים למכירת מטבחים בלבד). בישראל איקאה לא מפעילה אתר מכירתי ישיר משלה, בשונה ממדינות אחרות בהן היא מציעה גם שירות של מכירה מקוונת. לקראת ימי המכירה תגברה איקאה את סניפיה ואת המוקדים הטלפוניים לצד תגבור מערך ההובלות וההרכבות.

>> הכתבה התפרסמה במקור באתר גלובס