כאשר אנחנו מדברים על עולם עיצוב הפנים אנו מדברים על אחד העולמות הצבעוניים, המגוונים והגדולים ביותר. כיום ניתן לראות לא מעט פריטים עיצוביים שהם גם פונקציונאליים אשר הפכו להיות מוצר צריכה בסיסי בכל בית - מאווררי תקרה הם אחד מהם.

מאווררי תקרה הפכו בשנים האחרונות לבחירה הטבעית של מאות אלפי משקי בית בישראל - ויש לכך לא מעט סיבות טובות. אם בעבר אנשים הסתמכו על מזגנים בלבד לקירור הבית, כבר תקופה ארוכה שהקהל מבין את היתרונות הייחודיים של מאווררי תקרה שאין לאף מוצר קירור אחר.

ריכזנו עבורכם מספר נקודות שיעזרו לכם להבין את היתרונות המשמעותיים של מאווררי התקרה ולמה בעצם אתם כל כך צריכים אותם.

מאוורר תקרה: לשלב בין פונקציונאליות, עיצוביות וחיסכון

תושבי ישראל שוברים מדי שנה את שיאי צריכת החשמל הביתית ובכלל. בחלק גדול מן המקרים, בשל החום הכבד השורר במדינה בחודשי הקיץ הארוכים, אין אופציה אחרת מלבד להפעיל את המזגן כדי לשרוד את הטמפרטורות הגבוהות.

השימוש במאוורר תקרה בחלל ביתי, משרדי או מסחרי, מספק פתרון לא פחות יעיל לקירור ואוורור החלל תוך כדי חיסכון משמעותי בצריכת החשמל החודשית. כידוע, בחודשי הקיץ החמים השימוש במזגן הופך לבלתי פוסק, ורוב האנשים מפעילים אותו לאורך כל שעות היום והלילה - מה שמוביל בסופו של דבר לחשבונות חשמל יקרים במיוחד שיכולים לצמוח גם לאלפי שקלים בחודש.

לעומת העלות השעתית הגבוהה של המזגן המסורתי, עלות ההפעלה השעתית של מאוורר תקרה היא נמוכה משלוש אגורות לשעה כך שבחישוב לטווח הקרוב והרחוק מדובר בחסכון אדיר.

ישראלים רבים שמאסו בחשבונות החשמל המנופחים החליטו לעבור לשימוש במאווררי תקרה כדי להפחית את ההוצאה על קירור הבית. כלומר, מאווררי התקרה מספקים את מה שהמזגן המסורתי לא יכול להעניק לצרכנים ברמת העלויות השוטפות.

מאוורר תקרה של סוהו (צילום: סוהואייר)
פתרון לקירור שטחים פתוחים. מאוורר תקרה מעוצב מבית סוהו | צילום: סוהואייר

כדאי לזכור : ארבע מעלות פחות ואנחנו מרוויחים

יתרון נוסף ובולט מאוד של מאוורר התקרה הוא היכולת שלו להוריד את טמפרטורת החדר בכארבע מעלות - לא משנה אם מדובר בחדר קטן, חדר בינוני או חדר גדול במיוחד. לא פחות חשוב מכך, ירידת הטמפרטורות מתרחשת גם אם חלון החדר פתוח או סגור - אין לכך השפעה על הביצועים של המאוורר.

הדבר חשוב במיוחד לכל מי שרוצים ליהנות מסירקולציה של אוויר צח בבית ולהפחית את הסיכון של הפצת נגיפים בחללים סגורים. כלומר, מדובר בחסכון כספי וגם שיפור באיכות החיים.

המכה ה-11: מכת היתושים

כנראה שאם יציאת מצרים הייתה מתקיימת היום, סביר להניח שהייתה מכה נוספת: המכה ה-11 ושמה מכת היתושים. ישראל היא אחת מן המדינות החמות ביותר בעולם, מה שהופך אותה ללא פחות מכר פורה ליתושים, ויותר חשוב – ליתושות עוקצות.

השימוש במאווררי תקרה הוכח כמי שיש לו קשר ישיר להרחקת יתושים ושאר מזיקים: לפני קרוב ל–20 שנה, חוקרים מאוניברסיטת מישיגן גילו כי באמצעות מאוורר ניתן להפחית בצורה משמעותית את עקיצות היתושים ואף להרחיק אותם כליל בצורה ירוקה ואורגנית וללא שימוש בשום חומר כימי. עוד יתרון משמעותי למאווררים - בוודאי לאלו המותקנים בחדרי ילדים.

המאמר בשיתוף SOHOAIR וסוכנות דיגיטל STG