סמוך להוד השרון, במרחק נגיעה מכפר סבא ומרעננה, יש מושב אחד עם רחוב מאוד מיוחד, שהסב את משקיו הוותיקים לחנויות רחבות ידיים המציעות רהיטים ופריטים יפים לבית. הצטרפו לסיור בכפר.

קדם: פריטים לבית ולגינה

חנות גדולה לריהוט ולפריטים משלימים לבית ולגינה הקיימת מ-1999. החנות עמוסה בכל טוב, מרהיטים מיוחדים העשויים מאדני רכבת או מארגזי קוקה קולה צבעוניים, דרך פריטי אספנות כגון כלי קיבול ישנים מחרס, חותמות ברזל ומערוכים ישנים ועד פריטי טקסטיל צבעוניים וגופי תאורה מיוחדים. אנאבל איצקוביץ', מעצבת הבית, מתרוצצת בחנות ודואגת להשליט סדר מופתי בפריטים הרבים, ובה בעת היא אינה שוכחת להציע ללקוחות לימונדה מרווה או קפוצ'ינו חם שנעשים במקום. מלבד החלל המרכזי תמצאו עוד שני חללים מקסימים, המכילים פריטים מיוחדים לחוץ כגון כלי קיבול ישנים לחלב ודליי מתכת צבעוניים.

מלל, קדם רהיטים (צילום: בועז לביא)
פריטי אספנות, רהיטים ושמנטצעס יפים לבית. "קדם" | צילום: בועז לביא

מלל, קדם. צילום בועז לביא (צילום: בועז לביא)
ויש גם לימונדה טעימה. "קדם" | צילום: בועז לביא

עין חי 43, כפר מל"ל, 09-7443661, א'-ה' 19:00-9:30, שישי 14:30-9:3

מכולת: חנות מעוצבת של בגדי מעצבים

חנות מעוצבת לבגדי מעצבים ישראלים ולבגדים בייבוא מחו"ל. נראה כי מלבד המחשבה שהושקעה בבחירת כל פריט בחנות, גם המיתוג והעיצוב של החנות עצמה ושל הרשת בכלל (לרשת עוד שתי חנויות באבן יהודה ובחירות) היו כרוכים בלא מעט תכנון. עמדת תצוגה מרכזית הבנויה מארגזי עץ ישנים ועליה משטח זכוכית עם פרופיל ברזל; עמדת תשלום המסתתרת מאחורי ויטרינת גבינות של פעם; חביות עץ; מתקן ישן לנעליים וכיסאות עץ ישנים - כולם מדברים בשפה נאיבית המחזירה את התקופה שבה עוד קראו לחנות השכונתית מכולת. הבגדים בחנות הם אטרקציה לא פחות מהחלל עצמו: חולצות ושמלות מקסימות במחירים הוגנים (בטווח מחירים של 1,200-170 שקלים) לצד תיקי עור, נעליים ותכשיטים.

מלל. מכולת (צילום: בועז לביא)
מעצבים מהארץ ומחו"ל. "מכולת" | צילום: בועז לביא

מלל. מכולת, ג'ינס (צילום: בועז לביא)
עיצוב החלל לא פחות אטרקטיבי מהבגדים. "מכולת" | צילום: בועז לביא

עין חי 49, כפר מל"ל, 09-7744630, א'-ה' 20:00-9:30, שישי 15:00-9:00

מוצרי נייר ואלבומים אישיים :Tweelingen

סטייה קטנה מהיישוב לכיוון רמות השבים תבטיח לכם ביקור בסטודיו טווילינגן - חוויה שלא כדאי לפספס. אורית זילברמן לא תמיד עסקה בעיצוב. במשך לא מעט שנים היא הייתה הייטקיסטית לכל דבר ועניין, וברזומה שלה תמצאו אפילו שני אקזיטים ותארים מרשימים כמו סמנכ"לית חברה. כשהגיעה העת להרחיב את המשפחה, גם זילברמן - בדומה לנשים רבות בנות דורה - החלה לחשוב על שינוי קריירה. המוצר הראשון שהוציאה תחת ידה היה אלבום תמונות בכריכת בד, ואחריו, כיאה לאשת הייטק בעלת יוזמה, הקימה מותג לתפארת ברמה בינלאומית ממש. בחנות-סטודיו שלה הממוקמת מתחת לביתה, אפשר לרכוש את מגוון המוצרים שיש למותג להציע: לוחות מגנט ואותיות מגנט לחדרי ילדים, מסגרות מתכת ותמונות מתקתקות. ההדפסים כולם מקוריים ונוצרים בסטודיו על ידי זילברמן ושתי שותפותיה לעשייה - אדרת אלפסי ונעמה פלג. כמו כן, החנות מציעה כלים ומוצרי נייר של המותג ההולנדי הנחשב Pip Studio.
הפקאן 11, רמות השבים, 052-8337273, א'-ה' 15:00-9:00, שישי 

מלל, טווילינגן (צילום: בועז לביא)
התחיל מעסק לאלבומים. "טווילינגן" | צילום: בועז לביא
מלל, טוולינגן ארנקים (צילום: בועז לביא)
שגדל עם השנים. "טוולינגן" | צילום: בועז לביא
מלל. טווילנגן (צילום: בועז לביא)
ויש גם כלי בית. "טוולינגן" | צילום: בועז לביא
13:00-9:00

מטפטים: מדבקות, טפטים ווילונות לבית

את מגמת הרטרו ששוטפת את מחוזותינו בשנים האחרונות מובילים ללא ספק הטפטים. שרון ואלירן מודן, איש הייטק ואשת חינוך בעברם, זיהו את הפוטנציאל הטמון בטפטים כבר לפני ארבע שנים ופתחו חנות על טהרת הטפט. את החנות הראשונה הקימו בהוד השרון וממש לפני שבועות ספורים, כשהחלל היה קטן מלהכיל את מגוון הטפטים הרחב שברשותם, עברו לחלל גדול יותר בכפר מל"ל. המגוון בחנות עצום (מעל 4,000 מוצרים) וכולל טפטים על בסיס קטיפה, שעם ואפילו קש; תמונות טפט על בסיס נייר או על בסיס בד לא ארוג ומדבקות קיר. בחנות גם מחלקה חדשה של וילונות ומוצרי הצללה. שימושי במיוחד: מדבקות טפט לחידוש רהיטים - פתרון קל, זול ויפה לחידוש ולרענון של ארונות מטבח או ארונות בגדים (15 שקלים למטר). למטפטים גם חנות אינטרנטית המציעה את מגוון המוצרים בשליחות עד הבית.
עין חי 34, כפר מל"ל, 072-2507057, א', ב', ד', ה' 19:00-9:30, ג' ושישי

מלל, מטפטפים (צילום: בועז לביא)
טפט לכל קיר. "מטפטפים" | צילום: בועז לביא
מלל, מטפטפים טפטים (צילום: בועז לביא)
ויש גם וילונות. "מטפטפים | צילום: בועז לביא
13:30-9:30

 ישגב גלבוע: כרכרות כמו באגדות

לישגב גלבוע הגענו לגמרי במקרה. בתו שעובדת בחנות קדם, שבה כבר ביקרנו, היא שסיפרה לנו על האיש ועל תחביבו המיוחד, ולא יכולנו שלא לגשת ולראות במה מדובר. גלבוע, חקלאי לשעבר, אוחז בתחביב לא שכיח בכלל – הוא בונה כרכרות. כרכרות קסומות כמו באגדות, לא כאלו שרואים ביומיום. כשגלבוע פתח את הדלת להאנגר הגדול הסמוך לביתו, נגלה לעינינו אוסף כרכרות יפהפיות מברזל ומעץ, שאותן הוא יוצר מאפס, ללא תכניות. הכרכרות הללו מסמלות עבורו תקופה שהיה רוצה לחיות בה, הוא מתוודה בפנינו. את רוב הכרכרות שלו מסתיר גלבוע בהאנגר (כמה חבל), אך כמה מהן הוצאו ממחבואן והפכו לאמנות שימושית. כך כרכרה אחת מוצבת בחצר הבית ומשמשת כבר משקאות בימי שמש יפים, וכרכרה קטנה אחרת במטבח ביתה של בתו משמשת כארון לכלים. קסם אמיתי!
כפר מל"ל, 050-7555457 (בתיאום מראש)זווית

מלל, שגב גלבוע (צילום: בועז לביא)
כרכרות מברזל ומעץ. "ישגב גלבוע" | צילום: בועז לביא

זווית: מסגרות,

חנות המסגרות והמראות של נפתלי ובירגיט קופפר מספקת שירותי מסגור ופריטים משלימים לבית, זה שמונה שנים. תחילתה של החנות הייתה צנועה יותר, אז הסתפקו בני הזוג קופפר במסגור של תמונות ושל מראות בבית מלאכה שהיה ממוקם בהוד השרון. הניסיון הרב שצברו לאורך השנים בתחום הוא בהחלט יתרון גדול ללקוחות, שיוצאים מהחנות ונכנסים אליה כל העת כשבידיהם מסגרות בכל הגדלים ומכל הסוגים. בכניסה מוצג לראווה מגוון המסגרות העצום שיעמוד לרשותכם אם תרצו למסגר תמונה, ציור או מראה. המחיר למסגור תמונה מתחיל ב-30 שקלים ומאמיר על פי הגודל וסוג המסגרת. מי מכם שההתעסקות הזאת פחות קוסמת לו מוזמן לשוטט בחנות עצמה, שם קיים מגוון גדול של תמונות ושל מראות מן המוכן.
עין חי 49, כפר מל"ל, 09-7455885, א'-ה' 19:00-9:00, שישי 

מלל, זווית (צילום: בועז לביא)
מראות בכל הסגנונות. "זווית" | צילום: בועז לביא
מלל, זווית מסגרות (צילום: בועז לביא)
מגוון רחב של מסגרות. "זווית" | צילום: בועז לביא
14:00-9:00

  יו – יו: ריהוט חכם לילדים

ריהוט חכם ומעוצב לילדים בהתאמה אישית. יפעה רותם-השמשוני, מעצבת רהיטים, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל ובוגרת המחלקה לעיצוב רהיטים באוניברסיטת גילדהול שבלונדון, הקימה את סטודיו יו - יו בשנת 2004. בשנת 2006 הוקם בוטיק רהיטי הילדים הזה אשר מספק פתרון כולל להורים בבואם לתכנן חדר ילדים או נוער. יו - יו שם דגש רב על הפונקציונליות והתכליתיות של הרהיטים וניכר בו כי העשייה כולה נעשית מתוך רגישות לראייתו של הילד ולהרגשתו. הרהיטים מתוכננים לשמש מגוון רחב של גילים ובאפשרותם לגדול עם הילד ולהמשיך ללוותו לאורך שנים. תוכלו לרכוש לילדכם: מיטות עם שלל אפשרויות אחסון חכמות ונוחות, מיטות קומתיים עם מגלשה, שולחן פעילות מקסים עם מקום לצבעים ולגליל נייר לציור, מדפים ומתלים מיוחדים, שידות, ספריות, מראות, אהילים ועוד. אנשי הצוות המקצועי של יו - יו ישמחו ללוות אתכם ואת ילדכם החל משלב התכנון ועד שלב בחירת הטפט והתמונות.
עין חי 45, כפר מל"ל, 09-7440049, א'-ה' 13:45-9:00, 19:00-16:30 (ב' – רק בוקר), שישי

מלל, יו יו חדרי ילדים (צילום: בועז לביא)
בוטיק לרהיטי ילדים. "יו יו" | צילום: בועז לביא
13:45-9:00

קלימרו:

עוד חנות לריהוט ולפריטים משלימים לחדרי ילדים ונוער באזור. זיו גוטר פתח את חנותו במבנה שהיה הצרכנייה של הכפר, והפך אותה לממלכת ילדים צבעונית. מיטות, ארונות, שידות וספריות מתוכננים כולם על ידי גוטר, מעצב פנים במקצועו, ומותאמים להם גם גופי תאורה, שטיחים סרוגים ופריטי טקסטיל, המעוצבים ומיוצרים בסטודיו לתפירה שממוקם מתחת לחנות. תמצאו שם גם: כריות מקסימות עם הדפסים של ינשופים, חמורים ודינוזאורים, משטחי החתלה עם איורים של זברות, הדומים צבעוניים ועוד.
עין חי 28, כפר מל"ל, 09-7458898, א'-ה' 18:00-10:00, שישי

מלל, קלימרו (צילום: בועז לביא)
צרכנייה שהפכה לממלכת ילדים קסומה. "קלימרו" | צילום: בועז לביא
14:00-9:00

 אהבתם? הנה עוד חנויות שוות לעיצוב באזור השרון
ויש גם חנויות שוות לעיצוב בתל אביב

הכתבה התפרסמה באתר allmag לקבלת גיליון במתנה לחצו כאן