לא הכול מושלם בחיים, וגם לא בבית, ולפעמים גם במהלך שיפוץ או עיצוב בעלי הבית מעדיפים לא להחליף פריטים שונים, מסיבות של נוחות, סנטימנטים או תקציב. שילוב של פריט מיושן למראה בעיצוב חדש ועדכני הוא אתגר – וכמו אתגרים רבים הוא גם הזדמנות. הנה דוגמאות לפתרונות יצירתיים שרק מוסיפים למראה הכללי.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ת"א: הקטינו את המטבח ואת הסלון והרוויחו  

>> הוא התחיל: כל הפרטים על סייל הקיץ של איקאה

סלון ופינות ישיבה

המשפחה עברה לבית רחב ידיים עם חלונות גדולים ותקרה גבוהה, ובעלי הבית ביקשו מהמעצבת לימור נג'מה סגנון כפרי ורך, ולשלב בו מערכת ישיבה מודרנית מעור בהיר שלא רצו להחליפה. כדי להכניס חום ורוך הציבה נג'מה בסלון כורסאות עץ עם ריפוד בד, ועל ספות הוסיפה כריות בגוני פסטל.

המשודרגים עיצוב לימור נגמה (צילום: לימור נגמה)
עיצוב לימור נג'מה | צילום: לימור נגמה
 

בעלי הבית לא רצו להחליף את הספה הישנה והיקרה, והמעצבת אפרת נגרין (סטיילינג מירית פיש) עיצבה סביבה חלל מודרני באמצעות אביזרים שונים.

המשודרגים עיצוב אפרת נגרין (צילום: אפרת נגרין)
עיצוב אפרת נגרין, סטיילינג מירית פיש | צילום: אפרת נגרין
 

בעלי הבית ביקשו להשאיר את הספה המסיבית, המרופדת בבד קטיפה, ואת שלוש מנורות התקרה. המעצבת טלי גולד שינתה את מיקום הספרייה ופינת האוכל והחליפה את שולחן האוכל המלבני הגדול בשולחן עגול קליל יותר. לסלון נוספו שולחן קפה וכורסה מבמבוק כדי ליצור מראה אוורירי יותר, ושטיח חבלים בהיר מרכך את המפגש בין הגוון החום של הספה לבין צבע הפרקט. על הקיר נתלתה עבודת מקרמה גדולה, ועל החלון נתלה וילון שקוף נשפך. כריות ואביזרי נוי בגוונים תואמי לגוני המנורה יצרו חלל הרמוני ונעים.

המשודרגים עיצוב טלי גולד (צילום: תמיר רוגובסקי)
עיצוב טלי גולד | צילום: תמיר רוגובסקי
 

בעלי הבית לא רצו לוותר על הכורסה הנוחה עם ההדום הנפתח (ריקליינר), והמעצבת מיכל וולפסון יצרה לה מראה עדכני באמצעות ריפוד מחדש בבד עם דוגמה ייחודית ותוספת ידיות עץ עדינות בגון אלון.

המשודרגים מיכל וולפסון  (צילום: איתי בנית ריקליינר)
עיצב מיכל וולפסון | צילום: איתי בנית ריקליינר

המעצבת מריאנה רידל הציבה את ספת העור הכבדה עם ההדום הנפתח (ריקליינר), שבני הזוג לא רצו לוותר עליה, בסלון עם קליל שיצרה באמצעות שטיח עם דוגמת עלים, טפט ומנורת תקרה בגוני ירוק רעננים.

המשודרגים עיצוב מריאנה רידל (צילום: המל פוטוגרפי)
עיצוב מריאנה רידל | צילום: המל פוטוגרפי
 

מטבח

בעלי הבית לא רצו להיכנס להוצאה כספית גדולה, ולכן החליטו לא להחליף את המטבח היקר, למרות שלא תאם את מידות הבית. בשיפוץ שעשתה נטלי גליק (סטיילינג מירית פיש) היא סובבה את האי – שעמד בניצב לארונות הנמוכים – כך שהוא עומד במקביל אליהם ומאפשר זרימה נעימה יותר בסלון. את הגוונים בחלל הציבורי היא בחרה בהתאם למטבח ולכיסאות הבר האדומים, שגם הם לא הוחלפו.

המשודרגים עיצוב נטלי גליק (צילום: מירב פלברג)
עיצוב נטלי גליק, סטיילינג מירית פיש | צילום: מירב פלברג
 

פינת אוכל

שולחן האוכל הכבד והמסיבי, העשוי מעץ גושני כהה, שיצר מראה כבד ומיושן בחלל, אך בעלת הבית רצתה להשאיר אותו. המעצבת קרן אורן לא התנגדה: "אני תמיד מעדיפה שימוש חוזר ושדרוג של פרטים", היא אומרת. השולחן והכיסאות נשלחו לנגר ונצבעו בשלושה גוני פסטל, והכיסאות רופדו מחדש בבד צבעוני ובהיר ושמח, קל לניקוי ומתאים גם תנאי חוץ.

המשודרגים עיצוב קרן אורן (צילום: מירב פלברג)
עיצוב קרן אורן | צילום: מירב פלברג
המשודרגים עיצוב קרן אורן (צילום: הגר דופלט)
עיצוב קרן אורן | צילום: הגר דופלט

טלילה ועקנין (טלילה בעיצובים) הוסיפה מנורת תקרה כדי לשנות את מראה פינת האוכל.

המשודרגים עיצוב טלילה בעיצובים (צילום: נעם דוד)
עיצוב טלילה בעיצובים | צילום: נעם דוד
 

בדירה שעיצבה הילה אריאלי הושאר שולחן האוכל הפרקטי והותאמו לו כיסאות חדשים המשתלבים בסגנון החדש.

המשודרגים עיצוב הילה אריאלי (צילום: המל פוטוגרפי)
עיצוב הילה אריאלי | צילום: המל פוטוגרפי
המשודרגים עיצוב הילה אריאלי (צילום: המל פוטוגרפי)
עיצוב הילה אריאלי | צילום: המל פוטוגרפי

חדר רחצה

בדירה בקומה ה-18 הותקנו חומרי הגמר הסטנדרטיים שהציע הקבלן, כולל ריצוף, וחיפויים ודלתות. כדי לשדרג את חדר הרחצה של הבנות בעלויות נמוכות יחסית השאירה המעצבת טל מאיו הלוי את אריחי הקיר הלבנים, האסלה והאמבטיה, אך החליפה את חיפוי הרצפה באריחים גדולים (60X120 ס"מ) בצבע שחור עם גידים לבנים, והוסיפה ארון מעוצב ותמונות.

המשודרגים עיצוב טל מאיו הלוי  (צילום: אורן עמוס)
עיצוב טל מאיו הלוי | צילום: אורן עמוס
 

אסלת המונובלוק והכיור המיושנים נשארו, והמעצבת חן איתן שינתה את מראה חדר השירותים באמצעות חיפוי מצויר על הרצפה ואחד הקירות, צביעת השאר הקירות והתקרה בצבע ירוק, והוספת מראה עם מסגרת תואמת.

המשודרגים עיצוב חן איתן (צילום: מושי גיטליס)
עיצוב חן איתן | צילום: מושי גיטליס
 

ריצוף

מכיוון שהחלפת ריצוף מאריכה את השיפוץ וגורמת ללכלוך רב, החליטה בעלת הבית להשאיר את ריצוף הקרמיקה המיושן. המעצבת אלינור בלומברג השתמשה בצבע הריצוף המדברי כדי לחמם את האווירה והוסיפה שטיח גדול, כמעט מקיר לקיר, כדי ליצור רקע מתאים לריהוט ולאביזרים.

המשודרגים עיצוב אלינור בלומברג (צילום: אלעד גונן)
עיצוב אלינור בלומברג | צילום: אלעד גונן
 

חדר השינה

מיטה גדולה ומגושמת לא הוחלפה מטעמי נוחות ותקציב, והמעצבת מיכל וולפסון יצרה סביבה אווירה קלילה באמצעות גוונים נעימים, פריטי טקסטיל וריהוט קליל.

המשודרגים עיצוב מיכל וולפסון (צילום: איתי בנית)
עיצוב מיכל וולפסון | צילום: איתי בנית

בלי להחליף את המיטה מיכל וולפסון שינתה את עיצוב החדר באמצעות צבע קיר דומיננטי ודקורציה מעניינת.

המשודרגים עיצוב מיכל וולפסון (צילום: איתי בנית)
עיצוב מיכל וולפסון | צילום: איתי בנית