מיטת קרטון שהופכת בעת הצורך לארון קבורה עשויה לשמש חולי קורונה ולסייע בהתמודדות עם המחלה באזורים הסובלים ממחסור חמור במיטות אשפוז. את המיטה פיתחו בחברת ABC Displays – חברה המתמחה בחומרים לפרסומות מבוגוטה, בירת קולומביה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הצצה לבית של האם הטרייה שיר אלמליח

>> יוון: היקב הנטוש הפך למלון מעוצב

מנכ"ל החברה רודולפו גומז אמר לאתר Dezeen שהרעיון עלה לאחר שהוא ראה את המצב הקשה באקוודור השכנה, שבה לא נותר מקום בחדרי המתים וגופות הושארו ברחובות. לדברי החברה, המיטה פותחה בהתייעצות עם רופאים ועובדי בית חולים. קרטון הוא חומר זול במיוחד, ולפי מחקרים הנגיף שורד עליו רק 24 שעות, בניגוד ל-3-2 ימים על חומרים כמו עץ, מתכת או פלסטיק. בנוסף, אם המיטה לא משמשת כארון קבורה אפשר למחזר את החומר בקלות. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Noticias Canali (@noticiascanali) on

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Nieuws Colombia (@jairobernal_com) on

 

המיטות נארזות באריזות שטוחות, כך שקל לשנע אותן, והקרטון חזק מספיק כדי לשאת משקל של עד 200 ק"ג. את המיטה אפשר להפוך לארון מתים תוך 18 שניות בלבד. "ארון המתים נוצר בידוד בין הגופה לעובדי בית החולים בלי שמזיזים את הגופה יותר מדי", אמר גומז. "זה פתרון הולם כדי שאנשים לא ישכבו על רצפת בית החולים וגופות לא ייזרקו לקברי המונים", אמר גומז.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

החברה כבר שלחה מיטות לעיר לטיסיה, השוכנת על גדת נהר האמזונס בדרום קולומביה, ליד הגבול עם פרו וברזיל, וסובל ממחסור חמור במיטות טיפול נמרץ. לדברי החברה, היא תוכל לייצר כ-3,000 מיטות בחודש.

בסוף מאי הכריז ארגון הבריאות העולמי שדרום אמריקה היא מוקד משמעותי של התפרצות נגיף הקורונה. רבות ממדינות היבשת נפגעו מהמחלה בעודן מתמודדות עם משבר כלכלי קשה ומחסור במשאבים למערכת הבריאות. בקולומביה, שבה כ-49 מיליון תושבים, תועדו יותר מ-29 אלף חולים בקורונה ו-939 איש מתו מהמחלה.