לראשונה בתולדותיה מאז נכנסה לישראל, איקאה תבטל את הסייל המסורתי והמרכזי של השנה, כך נודע ל-mako living. הסיבה -  למנוע התקהלויות בסניפי הרשת ובעקבות המלאי המצומצם כתוצאה ממשבר הקורונה.

במקום זאת תציע החברה במהלך יולי "הצעות מיוחדות" ובהן עשרות אחוזי הנחה על מבחר מוצרים ממחלקות נבחרות, בהן ריהוט קיץ, טקסטיל ואבזור. המבצעים יתקיימו בנפרד בכל סניף ויעודכנו גם באתר החברה. 

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

ביטול הסייל נעשה על רקע הודעתה של הרשת בשבוע שעבר על קיצור שעות הפעילות בסניפיה וסגירתם במוצ"ש. מתחילת יולי סניפי הרשת יפעלו בימים ראשון עד רביעי מהשעה עשר בבוקר ועד שבע בערב, בימי חמישי מעשר בבוקר עד עשר בלילה, ובשישי מתשע בבוקר עד שלוש בצהריים. במוצאי שבת החנויות יהיו סגורות.

בנוסף, איקאה הודיעה כי תחזיר מחל"ת 200 עובדים, ואילו 400 עובדים נוספים שהוצאו לחל"ת באמצע מרץ ימשיכו בחל"ת עד סוף חודש אוגוסט. בחברה מציעים לאותם 400 עובדים הממשיכים בחל"ת לבחור באופציה של פרישה כבר עכשיו עם "חבילת פרישה".

איקאה תורים מחוץ לחנויות (צילום: חן עמר, איציק פדידה)
תורים בפתיחת סניפי הרשת בעקבות ההקלות בסגר באפריל | צילום: חן עמר, איציק פדידה

עם פתיחתם המחודשת של סניפי איקאה בעקבות ההקלות בסגר בסוף אפריל המתינו קונים רבים בתורים ארוכים בכניסה לסניפים, אבל כמו עסקים רבים החברה מתמודדת עם שינויים בהרגלי הצריכה ואי הוודאות בעקבות משבר הקורונוה. במכתב ששלח מנכ"ל הקבוצה שוקי קובלנץ לעובדי החברה בשבוע שעבר הוא כתב: "החל מפרוץ משבר הקורונה, חווה העולם משבר כלכלי עצום המשפיע על החיים של כל אחת ואחד מאיתנו. אנו עדים לשינויים בהתנהגות הצרכנית בעולם ובישראל. בתקופה האחרונה, אנו עוסקים בניסיון ללמוד את הרגלי הצריכה החדשים ולהבין את השפעתם על הקמעונאות בכלל ועלינו בפרט".

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

איקאה נוהגת לערוך שני סיילים בשנה - בקיץ ובחורף, ואלו מושכים קונים רבים. החברה כמעט לא עושה מבצעים והנחות מלבד שני הסיילים הללו, ולכן רבים מנצלים את ההזדמנות כדי לקנות רהיטים ופריטי עיצוב לבית של הרשת הפופולרית.