יש הרבה דברים שהופכים בית ליפה, שונה ומעוצב, ובדרך כלל מדובר במכלול. אבל יש את הפריטים האלה - רהיט מיוחד, גוף תאורה, אקססורי או איזו יציאה מעניינת אחרת – שאי אפשר להתעלם מהם והם "נותנים עבודה". כשמציבים אותם בחלל יש להם נוכחות, הם תורמים למראה, ארגון המרחב ומספקים פן אסתטי עיצובי. לפעמים הם לא רק יפים אלא גם פונקציונליים, כך שהניצחון כפול. ביקשנו ממעצבי פנים ומלבישי בתים לבחור את פריטי העיצוב המנצחים שלהם.

עוד בערוץ עיצוב הבית:

שני רינג: שעון קיר של סטודיו KNOB

"האופי הייחודי של כל בית בא לידי ביטוי לא רק בתכנון נכון של החלל, בהתאמה של הפונקציות ליושבי הבית או בבחירת חומרים וצבעים - אלא גם ואולי בעיקר בפריטים הקטנים שמצליחים לעשות את ההבדל", אומרת מעצבת הפנים שני רינג, "שעוני קיר הם אלמנטים המשלבים בתוכם משחקיות ופונקציונליות במידה שווה. בבית שלי יש לי כל מיני שעונים - האחד משולב בכריכת ספר ישנה, האחר רקום על בד בתוך עיגול רקמה, השלישי משולב על צלחת חרסינה ועוד. קשה למצוא שעוני קיר מיוחדים, ולכן השעון של סטודיו KNOB תפס את עיני. הוא משלב בתוכו אלמנט מריהוט הקלאסי האורנמנטלי, עם טוויסט של זריקת צבע גיאומטרית. הטוויסט הזה מקליל אותו ומוציא אותו מהמקום הקלאסי. פלטת הצבעים המוקפדת והצורניות המיוחדת מאפשרות לשלב אותו בכל חלל - פינת אוכל, חדר ילדים, חדר עבודה. הוא יכול לעמוד בפני עצמו, או כחלק מקומפוזיציה של קיר גלריה. באותה מידה הייתי מציעה לשלב אותו באזור קבלה של משרדים. בעיצוב המשרדים שלי אני נוטה להביא את הביתי אל המשרדי, ואלמנט מסוג זה מאפשר בדיוק את התחושה הזו".

מחיר: קטן: 450 שקל, גדול: 650 שקל; להשיג: בחנות של אריק בן שמחון או ישירות דרך הסטודיו.

פריט מנצח 01, שני רינג, שעון של סטודיו knob צילום סטודיו knob (2) (צילום:  סטודיו knob)
שעון של סטודיו knob סטודיו | צילום: סטודיו knob

פריט מנצח 01, שני רינג, ג, שעון של סטודיו knob צילום סטודיו knob (צילום:  סטודיו knob)
צילום: סטודיו knob

עדי אזולאי: מדפים

"מדפים נותנים מענה פונקציונלי ומענה אסתטי. מדף מאפשר לכל אחד לספר את הסיפור האישי שלו כי מניחים עליו חפצים בעלי משמעות - תמונות משפחה, תקליט, נעל ישנה, ספר", אומרת עדי אזולאי, מעצבת ומלבישת בתים. "מדפים ומערכות מידוף הם בעצם אזור שיכול לאגד חיים שלמים ולייצר עניין על קיר סתמי, בתנאי שלא מפחדים להניח עליהם דברים שכאילו אינם שייכים. מבחינה מענה פונקציונלי מדפים יכולים לשמש להסתרה, למשל להסתיר שקעי חשמל על הקיר, והם מכניסים לבית תרבות ותחושה אורבנית. כשמניחים ספרים, הבחירה בהם יכולה לשקף את עולמות התוכן של הדיירים, וכדי ליצור עניין ניתן להניח חלק מהספרים סגורים וחלק פתוחים ולהפוך את קיר המדפים למוקד של התרחשות. מדף הוא לא פריט גדול, אבל הוא חובה ויש אפשרות של משחק איתו. הוא יכול להקפיץ חללים, להגיע בהרבה צורות, וכדאי שיהיה לו קשר צורני עם פריטים אחרים בחלל. ניתן למשל לתלות מדף אחד ארוך ולשים לידו פריט שהוא 'פיס', כמו שעון או תמונה גדולה, כי למדף אין חיים אם לא קורה סביבו משהו".

להשיג: אפשר בזול, למשל באיקאה, או בכל מיני חנויות עיצוב ובית, ואפשר בהזמנה אצל נגר.

פריט מנצח 02, עדי אזולאי, צילום שי שגיא (צילום: שי שגיא)
מדפים, רבותי, מדפים | צילום: שי שגיא
פריט מנצח 02, עדי אזולאי, צילום ליאור שניידר (צילום: ליאור שניידר)
צילום: ליאור שניידר

Studio Details: מסכה של צחי נבו

"אנחנו ממליצות בחום על המסכות הנפלאות של Urban Masquerade שיוצר צחי נבו", אומרות מעיין מנור ורוית רזניק מ-Studio Details, "המסכות מורכבות משכבות חתוכות בלייזר של פורניר, לבידים ועץ מלא. מדובר באמנות דקורטיבית מרעננת ומשמחת, מלאת עומק שאפשר ליצוק אליה את הסקאלה הצבעונית המדויקת שמתאימה לכם. המסכות הן שילוב של אסתטיקה, צבע וחומר. הן מתאימות מאוד לפינת האוכל, לקיר שמול דלת הכניסה, לפינת העבודה, בחדר הילדים או בסלון. בעצם, מתאימות לכל מקום שתרצו לשדרג".

מחיר: 105 דולר; להשיג: בסטודיו, בחנויות נבחרות ואונליין.

פריט מנצח 03, סטודיו דיטיילס, ג, מסכות של צחי נבו, צילום urbanmas (צילום: Urban Masquerade)
מסכות של צחי נבו | צילום: Urban Masquerade
פריט מנצח 03, סטודיו דיטיילס, ג, מסכות של צחי נבו, צילום urbanmas (צילום: Urban Masquerade)
צילום: Urban Masquerade
פריט מנצח 03, סטודיו דיטיילס, ג, מסכות של צחי נבו, צילום urbanmas (צילום: Urban Masquerade)
צילום: Urban Masquerade

פריט מנצח 03, סטודיו דיטיילס, ג, מסכות של צחי נבו, צילום urbanmas (צילום: Urban Masquerade)
צילום: Urban Masquerade

פנינית שרת אזולאי: סולם

"כמעט בכל פרויקט שלי אני משלבת סולם", מספרת לנו פנינית שרת אזולאי, מעצבת ואדריכלית פנים, "המראה הכי בסיסי שלו הוא שני מוטות עם שלבים מעץ, אבל הוא יכול להיות גם עשוי מבמבוק או ברזל. מדובר בפתרון טוב בחדרי אמבטיה שבהם לסולם יש נוכחות המוסיפה טוויסט ושיק. הסולם יכול לשמש תחליף לווים שעליהם תולים מגבות, שלרוב מסתירות את הוו או המתלה. סולם במבוק טבעי או צבוע בשחור יכול להשלים יפה חלל, בייחוד אם משלבים מראה וגוף תאורה והופכים את חדר הרחצה, שהוא חלל קצת משעמם, למעניין. הבחירה בסולם גם די זולה ואפשר לשלב בו גם מדפים. את הסולם אפשר להציב גם בחללים נוספים והוא יכול לשמש כמתקן עליו פורשים עיתונים בשירותי אורחים (סולם ברזל דק), כאלמנט עיצובי במשרד, מוצמד לספרייה גבוהה או בתור מתלה בגדים מדליק בחדר השינה. ניתן להציבו על הרצפה ולקבע לקיר במידת הצורך או לתלות על הקיר כמו הסולם המיוחד של בלומפילד – סולם עץ שאליו מחוברים מדפונים ממתכת צבעונית.

מחיר: הסולם של בלומפילד: 2,350 שקל; להשיג: בלומפילד, HOME WORK SHOP וחנויות נוספות.

פריט מנצח 04, סולם ספרייה, עיצוב פנינית שרת, צילום שי אפשטיין (צילום: שי אפשטיין)
סולם ספרייה, עיצוב פנינית שרת | צילום: שי אפשטיין
פריט מנצח 04, סולם בחדר רחצה, ג, עיצוב פנינית שרת צילום, גלית דויד (צילום: גלית דויטש)
סולם בחדר רחצה, עיצוב פנינית שרת | צילום: גלית דויטש
פריט מנצח 04, סולמות של בלומפילד, צילוום Bloom Field (צילום: Bloom Field)
סולמות של בלומפילד | צילום: Bloom Field

פריט מנצח 04, סולמות של בלומפילד, צילוום Bloom Field (2) (צילום: Bloom Field )
סולמות של בלומפילד | צילום: Bloom Field

מיה גרוסברגר: מערכת ארונות מודולרית של איקאה

"הצרכים בכל בית ובייחוד בבית שבו גדלים ילדים כל הזמן משתנים, ואם לא רוצים לחדש ריהוט לעיתים קרובות צריך לתת פתרון לשינויים האלה וגם לתת מענה על צורך מהותי נוסף בכל בית – מקום אחסון", אומרת מיה גרוסברגר, מעצבת פנים ובעלת הבלוג מיהפה. "בחרתי במערכת ארונות מודולרית של איקאה מסדרת STUVA הכוללת מסגרות, דלתות ומגירות בגדלים ובצבעים שונים. המערכת מקוטלגת תחת 'רהיטים לחדרי ילדים', אך בבחירה נכונה של החזיתות, הארונות יכולים להיראות נהדר בכל חלל – אפילו מחוץ לחדרי השינה, בחללים ציבוריים ובמשרד. בחדרי הילדים זה בהחלט רהיט שגדל עם הילד, בייחוד אם בוחרים בחזיתות בצבע לבן או שחור. כך, בכל גיל היחידות מתאימות את עצמן לפי האביזרים וההקשר. לארונות ידית אינטגרלית בצורת פתח מלבני, והמראה שמתקבל הוא נקי, מודרני וצעיר. אם בוחרים בצבע לבן, בשילוב גלגלים המראה המתקבל יהיה יותר תעשייתי. על פרקט, כשאין חשש ממים, ניתן להניח את היחידות ללא רגליים - יש באיקאה רגליים מותאמות, אבל אפשר לשלב רגליים אחרות. ניתן למצוא דגמים בחנויות מוצרי פרזול. למערכת גם יחידה בגובה ספסל. אם בוחרים בספסל, אני ממליצה לשלב מזרן עבה יותר מהמוצע באיקאה - לרפד בבד יפה ולהוסיף כריות. אפשר גם להשתמש כשולחן לקטנטנים".

מחיר: מערכת הכוללת ארון בגובה 128 ס"מ (נגיש ונוח לילדים), יחידות לאחסון צעצועים וספרים וספסל ישיבה או שולחן תעלה כ-2,010 שקל. במחיר הזה קיבלנו פתרון אחסון מלא לחדר; להשיג: איקאה.

פריט מנצח 05, מיה גרוסברגר, ג, ארון מודולרי של איקאה, צילום liveth (צילום: liveth)
ארון מודולרי של איקאה | צילום: liveth
פריט מנצח 05, מיה גרוסברגר, ג, ארון איקאה  צילום momodesign (צילום: momodesign)
צילום: momodesign
פריט מנצח 05, מיה גרוסברגר, מערכת ארון ספסל מודולרית של איקאה (צילום:  homepersonalshopper)
צילום: homepersonalshopper

פריט מנצח 05, מיה גרוסברגר, מערכת ארון ספסל מודולרית של איקאה (צילום: hiphuisje)
מערכת ארון ספסל מודולרית של איקאה | צילום: hiphuisje

Nu är buddhas rum äntligen städat!

A photo posted by Claudia Behnan (@bohag192) on

מירב קירשנבוים: זר פרחים

"שמחה וצבע מתבטאת בפרחים. זר פרחים נותן נגיעות של צבע המשלימים את המראה ההרמוני בחלל, כמעט כמו כריות נוי וממש כמו סוכריות המקשטות את העוגה", אומרת מירב קירשנבוים, מעצבת הום סטיילינג, "זר פרחים הוא פתרון נהדר לכל אילו המפחדים להעז, מפחדים מצבע ומפחדים מלעשות טעויות. כאלה הרוצים אך לא מעזים. היתרון הגדול בזר פרחים הוא שכל מי שאינו נעזר במעצב יכול לבדוק התאמות של צבע מבלי לעשות טעויות יקרות וכואבות".

להשיג: בחנות הפרחים הקרובה לביתכם.

פריט מנצח 06, מירב קירשנבוים זר פרחים, צילום מירב קירשנבוים (צילום: מירב קירשנבוים)
פרחים זה מאסט | צילום: מירב קירשנבוים
פריט מנצח 06, מירב קירשנבוים, ג, זר פרחים, צילום מירב קירשנבוים (צילום: מירב קירשנבוים)
צילום: מירב קירשנבוים
 

גילי אונגר: כורסה ישנה משוק הפשפשים

"הפריט האהוב עליי בכל תהליך הלבשת בית הוא הכורסה הישנה, כזו הנרכשת בשוק הפשפשים, בעלת ערך אסתטי גבוה המגיעה משפת עיצוב ברורה", תורם האמן-מעצב ומלביש הבתים גילי אונגר, "בגלל גודלה הקטן יחסי לעומת הספה, ניתן לשכנע את גם את הלקוחות המרובעים ביותר שזה הרגע להתפרע, וכך להצליח לשלב בחדר משהו מעט אחר ובלתי צפוי. בעיניי היא הפלפל והמלח של כל חלל מגורים או חלל אירוח. ניתן למקסם איתה את היצירתיות כי היא מאפשרת למתוח את הגבולות ולהגיע לשילובים מקוריים מנצחים שהופכים אותה לתכשיט בכל סלון. זה נעשה עלי ידי בחירה נבונה בבד ריפוד איכותי, צבעוני ומעוצב בשילוב עבודת צבע בחלקי העץ החשופים או שימור מחמיר. מיותר לציין שאת הכורסה לא מוכרים, והיא מצטרפת לשאר הפריטים בבית שמעבירים בירושה".

מחיר: 5,500-7,000 שקל; להשיג: "אני נוהג לבחור כורסאות ברחוב עולי ציון 11, ת"א (החנות של בוב) ועולי ציון 13 (החנות של תומר - וינטג'). היתרון של בוב הוא המחיר. במחיר מציאה ניתן למצוא אצלו (לא תמיד, צריך לחפש כל הזמן) כורסאות בעיצוב מקורי. הודות לשכנות טובה עם וינטג', תומר תמיד שש לרפד/ לשחזר ו/ או לשמר גם את הכורסאות של בוב (בתשלום כמובן). וינטג' היא ממלכה קסומה, סטודיו לעיצוב של ממש לריהוט וינטג' מקורי המיובא לישראל מארצות צפון אירופיות. מגוון הכורסאות בחנות הוא עשיר וגדול. ניתן למצוא שם פריטים שכבר עברו שימור ושיחזור או לעלות למעלה, למחסן המעופש של החנות ולמצוא בו את הדבר האמיתי, כורסה ישנה מרופטת ללא חיים שמחכה בסבלנות שיגאלו אותה, ואז תהפוך ליצירה חיה ובועטת. בשביל הבד אני קפוץ לחנות הבדים רנבי ברחוב הרצל 80 בתל אביב. לאחר בחירת הבד מחליטים אם לשמר את הכורסה בשימור מחמיר (חידוש גון העץ המקורי) או להביא את העיצוב למקום עכשווי באמצעות צבע. על מלאכת הצביעה, אחראי רמו ממצבעת רמו, שלו ידע וניסיון רב".

פריט מנצח 07, גילי אונגר, ג, כורסה מחודשת, צילום שירן כרמל (צילום: שירן כרמל)
כורסה מחודשת. היא עוד תעבור בירושה | צילום: שירן כרמל
פריט מנצח 07, גילי אונגר, ג, כורסה מחודשת, צילום (2)שירן כרמל (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

פריט מנצח 07, גילי אונגר, ג, כורסה מחודשת, צילום שירן כרמל (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

ליבנת כהן מרין: גוף תאורה של VIBIA

"אם הייתי צריכה לבחור פריט עיצובי אחד בבית זה היה גוף תאורה ייחודי בעל אמירה עיצובית שבמראה או באלומת האור שלו יעניק לבית את תחושת העיצוב שאליה כיוונתי", אומרת מעצבת הפנים ליבנת כהן מרין, "בשיחות עם לקוחות אנו מגיעים המון לנושא התקציב, וכשמדובר בתאורה אני מסבירה על החשיבות שלה בעיצוב הכללי של בית וביצירת המראה שמעוניינים להשיג. עוד לפני שהכנסתי רהיטים אני רואה בתאורה כלי מרכזי בעיצוב כל חלל, ולכן תמיד אמליץ להשקיע לפחות בגוף תאורה מרכזי אחד שנותן תמורה אדירה ביחס לעלותו. הבחירה שלי היא בגוף מודולרי, מרחף, מינימליסטי ומאוד עדין: COSMOS Design by Lievore Altherr Molina לחברת VIBIA. מדובר בגוף מודולרי שניתן ליישם בחלל בכמה אפשרויות: בודד, שלישייה ורביעייה, וניתן לייצר ביניהם מיזוגים מעניינים. הגוף בנוי מגלגלים שטוחים המרחפים בחלל ועשוי מתכת בשילוב זכוכית. הצורות בגדלים השונים מייצרות אשליה אופטית של גלגלים תלויים הנראים כקבוצת כוכבים המרחפים בחלל. מגיע בצבעי שחור, לבן אפור-לבן אבן וירוק מנטה. אפשר ליישם במטבח מעל אי מעניין, בפינת אוכל, סלון או במדרגות. הוא מעניין ובעל מראה מודרני ועדכני, אף על פי שאינו 'העוגייה' הכי חמה שיצאה מהתנור. עבורי הוא יהיה תמיד עדכני ונעים ויעניק את תחושת הניקיון והפשטות שאליה אני שואפת".

מחיר: 9,700 שקל; להשיג: בקמחי תאורה ובחנויות תאורה נבחרות.

פריט מנצח 08, ליבנת כהן מרין, ג, גוף תאורה של חברת VIBIA  (1)  (צילום: VIBIA)
גוף תאורה של חברת VIBIA | צילום: VIBIA

פריט מנצח 08, ליבנת כהן מרין, גוף תאורה של חברת VIBIA  (2) (צילום: VIBIA )
צילום: VIBIA

סטודיו אחד לאחד: מנורת גרדום של אסף וינברום

"הגרדום - למות כמה שהוא יפה", מתפעלים אלעד יששכר וטלי פורת סטרר מסטודיו אחד לאחד, "בגוף התאורה הזה, שעיצב וייצר אסף וינברום, יש סיכוי טוב שכבר נתקלתם. הוא הפך לאייקון, ולא סתם: הוא עשוי מעץ טבעי שמעובד ומכופף בעבודת יד. תוסיפו לזה את העובדה שהוא ניתן לכוונון ולצידוד - וקיבלתם הברקה. באחד הפרויקטים שלנו תלינו אותו מעל פינת האוכל, אבל בעת הצורך ניתן להזיזו והוא משמש שחקן חיזוק לתאורת האי במטבח.

מחיר: 5,200 שקל; להשיג: אצל אסף וינברום.

פריט מנצח 09, אחד לאחד, מנורת גרדום של אסף ויינברום (צילום: אסף ויינברום)
מנורת גרדום של אסף ויינברום. הפכה לאייקון | צילום: אסף ויינברום

סיון ליבנה חכים: תמונה מקורית בהזמנה אישית

"אם סיימתם לתכנן ולעצב את הבית ואתם מחפשים פריט שייתן לבית את הטאץ' האחרון, אפשר לדבר על תמונות", אומרת ליבנה חכים, מעצבת פנים ובעלת הבלוג שתיים סוכר, "כיום, ברשתות הגדולות מוכרים תמונות בכל מיני גדלים. לרוב הם בגדלים סטנדרטים שעובדים היטב בחללי הבית, אבל אם אתם רוצים לקחת את זה צעד קדימה וליצור לעצמכם תמונה ייחודית שלא תראו אצל השכנה, יש דרך אחרת. ניתן ליצור תמונות מקוריות שתשקפנה את טעמכם ונטיות לבכם אצל המעצבת הגרפית המוכשרת מורן מור ערן. מורן תוכל ליצור איתכם ועבורכם תמונות במידות המדויקות, עם הגוונים והשפה שמתאימים בדיוק לכם. היא מעצבת תמונות שמתאימות לכל אחד מחדרי הבית - לסלון, לחדרי השינה, למטבח, ואפילו לחדרי האמבטיה.

"טיפים כלליים לבחירת תמונות: יש כמה פרמטרים שצריך להביא בחשבון. הראשון, גודל החלל שבו אתם מבקשים לתלות את היצירה. מומלץ שהתמונה לא תהיה גדולה מדי או קטנה מדי. חשוב שיהיה שטח ריק מסביב שיאפשר לה להיות נוכחת. פרמטר נוסף הוא הצבע. ליצירת הרמוניה חשוב שהצבעים של התמונה יהיו בגוונים שחוזרים על עצמם במקום נוסף בחלל. למשל, בסלון זה יבוא לידי ביטוי בצבע הכריות, השטיח וכו'. פרמטר שלישי הוא הסגנון, הקו העיצובי שמשרה את האווירה הרצויה לכם. מומלץ שלכל החלל תהיה שפה משותפת, סגנון עיצובי אחיד. משהו שידבר עם הריהוט שמסביב וייראה כמכלול שלם".

מחיר: המחירים שווים לכל כיס ומשתנים בהתאם לאופי התמונה וכמות הפריטים שהיא מכילה; להשיג: במייל המעצבת הגרפית מורן מור ערן.

פריט מנצח 10, סיון ליבנה תמונות בעיצוב גרפי של מורן מור ערן (צילום:  מורן מור ערן)
תמונות בעיצוב גרפי של מורן מור ערן | צילום: מורן מור ערן
פריט מנצח 10, סיון ליבנה תמונות בעיצוב גרפי של מורן מור ערן (צילום:  מורן מור ערן)
צילום: מורן מור ערן

פריט מנצח 10, סיון ליבנה, ג, תמונות בעיצוב גרפי של מורן מור ערן (צילום: סיון ליבנה חכים)
צילום: סיון ליבנה חכים

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?