כמדי שנה יש שתי שאלות שחייבים לברר לפני שמגיע חג החנוכה: כמה קלוריות יש בסופגנייה ואיזו חנוכייה תאיר בחלוננו. מהמבריקה והיוקרתית עד זו שעוצבה בידי אנשים עם צרכים מיוחדים - קבלו מבחר של חנוכיות מדליקות בסכומים שונים.

היוקרתית

אם חשקתם בחנוכייה שיוצרת אפקט מרשים מבחינת חומר ומימדים, יש מצב שתגלו עניין בחנוכייה הגדולה של בית העיצוב RUGINE. זו מעוצבת בקווים נקיים ומודרניים, וניתן להשיג אותה עשויה מניקל מבריק או מפליז.
כמה: 12,3000 שקלים
איפה: בית העיצוב RUGINE, מונטיפיורי 46, תל אביב.

המקורית

החנוכייה של המעצבת מרית מייסלר מפתיעה משתי בחינות; היא מעוצבת מבטון - חומר גלם מקורי ולא שגרתי, ומגיעה בתשע יחידות נפרדות הניתנות להרכבה, פירוק וסידור על פי רצונו של המשתמש. הנרות מונחים במעמדים מפלדת אל-חלד, שנותנת קונטרסט מעניין לטקסטורה המחוספסת של הבטון.
כמה: 700 שקלים
איפה: "לעילא" - נמל תל אביב, מרכז באוהאוס - דיזינגוף 99 תל אביב, רשת "סוהו" ובחנות של מוזיאון תל אביב.

המתוקית

החנוכייה של צמד המעצבות תאירה אבני וליאת כספי היא בעצם חבילת נרות שמגיעה בצורה של טבלת שוקולד, שאפשר לפרק ממנה את מספר הקוביות הרצוי. טבלת הנרות יכולה לשמש פתרון זמין למי שלא רוצה להשקיע בחנוכייה יקרה, ואוהב להדליק נרות כל השנה.
כמה: 100 שקלים
איפה: במרכז העיצוב "סוהו" - בתל אביב, רמת אביב, כפר סבא ורמת השרון.

הגמישה

לחנוכייה הקינטית של המעצב עדי סידלר יש יכולת תנועה, מכיוון שהמשתמש יכול לסדר אותה לפי רצונו בכל יום ולכבוד כל נר. בכל בסיס של קנה מונח ציר שמאפשר סיבוב לכיוונים שונים והרכבה לצורות שונות, בדומה למשחק לגו.
כמה: 734 שקלים
איפה: דרך האתר של המעצב, או בחנויות - "לעילא" בנמל תל אביב, מרכז הבאוהאוס - דיזינגוף 99 תל אביב, ו"סט מתנות" עמק רפאים 34 ירושלים.

המגניבה

אם נמאס לכם מחנוכיות המתכת האפרוריות, חנוכיית הסיליקון הצבעונית של המעצב כרים ראשיד מגיעה עם 45 נרות ובשלושה צבעים בלתי שגרתיים – ירוק, ורוד וכתום.
כמה: 319.90 שקלים
איפה: מרכז העיצוב "סוהו" בתל אביב, רמת אביב, כפר סבא ורמת השרון.

המספרת 

חנוכיית הסיפור של מיכל נגרין מעוצבת בצורת בית ובהשראה של גלויות "פופ אפ". החנוכייה מכילה דמויות מיניאטורית (זוג רוקד, דמות מתנדנת ועוד) שמפוזרות על החנוכייה בשכבות שונות ומרכיבות יחד סיפור צבעוני. החנוכייה מצופה זהב 24 קראט בעיטור קריסטלים של סברובסקי.
כמה: 2,990 שקלים
איפה: ברשת חנויות "מיכל נגרין" ובגלריה-קפה של המעצבת בבת ים.

המיוחדת

באתר "מיוחדת" תוכלו להתרשם ממבחר גדול של חנוכיות שהוכנו על ידי אנשים בעלי צרכים מיוחדים שעבודותיהם נחשפות לראשונה לציבור דרך האתר. ניתן לרכוש חנוכיות שעשויות מזכוכית וקרמיקה בעיצובים מקוריים של זחל, תרנגולות או פרפרים.
כמה: 25-170 שקלים
איפה: דרך האתר של מיוחדות.

>> אלו חנוכיות כיכבו בחנויות בשנה שעברה? כנסו
>> חנוכה גורם לכם להשמין? יש פתרון