זו ציפור? זה מטוס? לא, זו נברשת בצורת סכו"ם! הצורך של מעצבים לחשוב על פתרונות פונקציונאליים מבלי להתפשר על האסתטיקה מוביל לא פעם לעיצוב פריטים מקוריים שממבט ראשון לא ניתן לזהות למה הם משמשים. תוספת של פריטים ואביזרים כאלה לבית תעניק לו אווירה קלילה, הומוריסטית ואפילו מסתורית. תהיו בטוחים שאף אחד לא יישאר אדיש למראה פריטי העיצוב הללו, שלרוב גם נהנים מצבעוניות חיונית ומשעשעת.

אין תמונה
אגרטל בצורת טרופית. 125 שקל, חנות מוזיאון ארץ ישראל בת"א

זה רק נראה כמו טבלית שוקולד

בין המוצרים הבולטים תוכלו למצוא את אלו שנראים כמו פריטים מוכר, אך בעצם הם משמשים למשהו אחר לגמרי בגלגולם החדש. לדוגמה, טבלית שוקולד שטובה כתחתית למשקאות חמים (49 שקל, להשיג באתר "אנימי"), סט נרות שנראה כמו אבנים, מלחייה ופלפלייה בצורת ביצים (60 שקלים ו-49 שקל בהתאמה, להשיג בסניפי רשת "נגב"), מלחייה נוסעת של המותג TROIKA בצורת ביצה (129 שקל, להשיג ברשת "הפיטאי"), דפי תזכורת מאוגדים בצורת תפוח (6 שקלים, להשיג ב"טורקיז בית יצחק") ואפילו שקית מעוררת נוסטלגיה של טרופית שמתפקדת כאגרטל מסוגנן (125 שקל, להשיג בחנות מוזיאון ארץ ישראל, ת"א).

אין תמונה
כיור בצורת פסל. החל מ-3,000 שקל, האחים לוי
אין תמונה
דפי תזכורת בצורת תפוח. 6 שקלים, טורקיז בית יצחק

גם מעמד כוסות הקריסטל ממתכת יזכה לקריאות התפעלות כשיידלק ויראה את פרצופו האמיתי: מנורות אווירה מדגם Dono שעיצב אלסנדרה בלדרשי לחברת Fabbian (החל מ-5,190 שקל, להשיג ב- Exclusive Lighting Furniture).

אין תמונה
מעמד כוסות קריטסל מואר. מ-5,190 שקל, אקסלוסיב תאורה וריהוט

לא חייבים לבחור באופציה הבנאלית

פריטי ריהוט מסוימים בבית נועדו ליצור סדר באביזרים שונים, אבל לא תמיד חייבים ללכת על האופציה הבנאלית. כוננית QUBY בעיצובו של סטפן בנץ' תעשה סדר בספרים, בסרטי ה-DVD ובשאר הפיצ'פקס בצורה שונה ומעניינת ממה שמציעה הכוננית המסורתית (578 שקל ליחידה, להשיג ב"וקסמן").

אין תמונה
כוננית מעוצבת. 578 שקל, וקסמן

אם אתם רוצים להצביע לאורחים על הספרים שאתם הכי אוהבים, המעצב שחר פלג מציע תומך ספרים מגנטי שיצביע בחן על היצירות הספרותיות האהובות עליכם (120 שקל, להשיג ברשת "סוהו").

אין תמונה
תומך ספרים מגנטי. 120 שקל, רשת סוהו

כסאות עשויים ראטן טבעי (ממשפחת עץ הבמבוק), קליל ואוורירי, שמשענתם מתנשאת לגובה של מטר וחצי, יוכלו לשמש כפסל מעניין בחלל, מבלי להתפשר על נוחות הישיבה (1,800 שקל, להשיג בגלריית collecte’co).

אין תמונה
כסאות עשויים ראטן. 1,800 שקל, collecteco
אין תמונה
שרפרף מעוצב. 4780 שקל, אקסלוסיב תאורה וריהוט

להביא את האצטדיון הביתה

מבנים ארכיטקטוניים ונופים אורבאניים מהווים גם הם השראה גדולה לפריטים ואביזרים משלימים. קערת חטיפים בצורת אצטדיון היא תירוץ טוב לאירוח מנצח (65 שקל, להשיג ב"אנימי").

אין תמונה
קערת חטיפים בצורת אצטדיון. 65 שקל, אנימי

מערכת אוכל מבית העיצוב האיטלקי SELETTI שמעוצבת בצורת ארבעה בניינים, שכל אחד מהם מתפרק לצלחות בגודל אחר, תסדר לאורחים ארוחה מעוצבת (החל מ-399 שקל לסט. להשיג ברשת "סוהו").

אין תמונה
מערכת אוכל בצורת בניינים. מ-399 שקל לסט, רשת סוהו
אין תמונה
כיור בצורת פסל. החל מ-3,000 שקל, האחים לוי

איפה הרמקול? תציץ בעציץ

כתבה על מוצרים מפתיעים לא תהיה שלמה בלי מוצרים אלקטרוניים הממלאים פונקציות חיוניות, כל זאת בעטיפה מלהיבה. המעצב ניקולאס גוונאל עיצב עבור חברת AGAPE ברז חדשני שמהווה גם מדף דקורטיבי (החל מ-5,000 שקל, להשיג ברשת "מודי").
גם הרמקולים מזמן אינם קופסה מרובעת בנאלית, אלא מוסווים בחן כמוצר אחר, דוגמת עציץ החרס שבתוכו אפשר לשתול צמחים אמיתיים (3,430 שקל, להשיג ב-SG אלקטרוניקה).

אין תמונה
מכונת כביסה בצורת מקרר קטן. 9,900 שקל, smeg
אין תמונה
ויש גם מדיח כלים באותה צורה. 12,900 שקל, smeg
>> שטיח שהופך לספה? כן, ועוד שלל פטנטים מעוצבים לבית