סלסלות וקופסאות הפכו לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית שלנו (ואפילו אובססיה עבור חלק מאתנו), והן מתאימות כפתרונות אחסון פרקטיים במגוון חללים. בזכות הפופולריות שלהן ההיצע הוא גדול, והן מגיעות במגוון של חומרים וסגנונות. בשנים האחרונות אהוב במיוחד הסגנון הטבעי והחם שמבוסס על עץ, קש וראטן, ואיקאה - כמו איקאה, לא נשארת מאחור ויש לה סדרת מוצרים בסטייל הזה בדיוק.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> כך מתחילה את היום שלה המיליונרית הצעירה

>> 5 דרכים לחסוך כסף בשיפוץ המטבח

 

לא מדובר בקולקציה חדשה של איקאה, אלא בסדרת מוצרים קבועים תחת השם Tolkning שנמכרת גם בארץ. הסדרה משקפת את הקשר בין האדם והטבע, ומתבטאת בין היתר במוצרים קלועים מראטן - שם עממי של בערך 600 מינים של דקל שגדלים באזורים טרופיים באסיה, אפריקה ואוסטרליה. הראטן הוא עמיד, קל במשקל ונגיש במספר גוונים, ממש כמו עץ, ומשתלב היטב עם חומרים טבעיים נוספים. הנה כמה מוצרים מהסדרה שגם אנחנו נשמח לאמץ כפתרונות אחסון מעוצבים. 

 

סדרת Tolkning של איקאה, (צילום: ikea)
צילום: ikea

ספסל אחסון מראטן עם קליעה חיצונית ופנימית, שאפשר לשלב כפתרונות אחסון בחללים רבים ושונים בבית: לנעליים בכניסה, מצעים בחדר השינה, מגבות בחדר הרחצה, צעצועים בחדר הילדים ועוד וכמובן כמקום ישיבה. הספסל מוסיף חמימות לחלל ומשתלב היטב עם חומרים טבעיים נוספים ועם צבעים ניטרליים או עזים (995 שקלים).

 

סדרת Tolkning של איקאה, ג, (צילום: ikea)
צילום: ikea

פתרון אחסון דומה לספסל אך במידות אחרות הוא ההדום הנפתח מראטן, שיכול לשמש כמשענת לרגליים, מקום ישיבה נוסף, סל לכביסה או מגבות ואפילו שולחן. מדובר ברהיט דקורטיבי, קל לנשיאה מחדר לחדר (545 שקלים). 

 

סדרת Tolkning של איקאה, (צילום: ikea)
צילום: ikea

שידה דו תכליתית בגובה 70 ס"מ שניתן להשתמש בה לצד המיטה כשידת לילה, ליד הכורסא כשולחן לקפה או לספר, במטבח כסלסילת ירקות ועוד.  בחלק התחתון יש קופסה ניתנת לפתיחה והמגש בחלק העליון ניתן להסרה (595 שקלים). 

 

סדרת Tolkning של איקאה, (צילום: ikea)
צילום: ikea

קופסת אחסון מרובעת, שטוחה ונמוכה מראטן עם אריג פנימי מפוליאסטר ממוחזר. בזכות המידות שלו מדובר במוצר שנוח לדחוף מתחת מיטה או שידה, מעל ארון או מדף, ולשלוף בעת הצורך עם הידית הארוגה (245 שקלים). 

 

סל כביסה עם גלגלים איקאה (צילום: אתר IKEA)
צילום: אתר IKEA

סל כביסה עם גלגלים בנפח 31 ליטר, עם אריג פנימי ניתן לשליפה. שני הגלגלים לא רק מקלים על העברת הכביסה מחלל לחלל, עד למכונת הכביסה, אלא גם מרחיקים את הסל מהרצפה ובכך מסייעים במניעת נזקי מים שעלולים להתרחש כתוצאה מנזילה או דליפה (325 שקלים).

 

סל יוטה עם ידיות, איקאה (צילום: אתר IKEA)
צילום: אתר IKEA

סל יוטה עם ידיות בגובה 30 ס"מ ורוחב 35 ס"מ, שאפשר לתלות על הקיר או להניח על הרצפה. מוצלח במיוחד לאחסון של מגזינים, ספרי לימוד ועבודה, גרביים, צעצועים או פריטים קטנים שצריכים גישה נוחה (59 שקלים). 

 

סדרת Tolkning של איקאה, (צילום: ikea)
צילום: ikea

סלסילות תלויות מבמבוק בקוטר 20 ס"מ, שניתן לתלות בכל חלל ולהעמיס עליהן עד 2 ק"ג. מתאימות במיוחד לאחסון בחדר כביסה, מטבח, חדר ילדים ובכניסה לבית (95 שקלים לשתי יחידות).