לא צריך לשכנע אותנו ביתרונות שיש באיקאה ובאפשרות לרהט את הבית ברהיטים מעוצבים במחירים נוחים יחסית. רובנו גם מכירים את תחושת הבלבול שעולה מיד עם הכניסה לסניף מול המבחר העצום, וגם את התחושה בסוף מסע הקניות שהפריטים שבחרנו לא איכותיים מספיק ולא בדיוק מתאימים לצרכים שלנו. 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

כאן נכנס לתמונה מעצב הפנים מרקו זאמורה שפרסם בטיקטוק סרטונים ובהם הוא ממליץ מה לקנות בענקית הריהוט השוודית ועל מה לוותר. אחד הסרטונים כבר צבר 2. מיליון צפיות. לא כל הפריטים שזאמורה ממליץ עליהם זמינים בארץ, אבל הנה כמה שכן:

@want.zamora These #homedecor #interiordesign #ikea ♬ B.O.T.A. (Baddest Of Them All) - Eliza Rose & Interplanetary Criminal

@want.zamora Replying to @jesusacevedox43 ikea really is that girl ‍ #homedecor #interiordesign #ikea ♬ B.O.T.A. (Baddest Of Them All) - Eliza Rose & Interplanetary Criminal

מיטה מומלצת מאיקאה

זאמורה ממליץ על דגם MALM, אבל במקום לבחור במיטה הצבועה בלבן או באפור, הוא ממליץ לבחור בגימור פורניר אלון מולבן (המחירים משתנים בהתאם לגודל. בדגמים שבדקנו גימור הפורניר זהה למחיר הצבע האפור, ויקר בכ-100 שקל מהמיטה הלבנה).

מיטת MALM  (צילום: איקאה)
צילום: איקאה

ספרייה וכיסאות מומלצים מאיקאה

במקום ספריית בילי הפופולרית זאמורה ממליץ על סדרת BOAXEL (נראה שלא כל החלקים שהוא משתמש בהם זמינים בארץ).

כיסא אוכל: במקום כיסא STEFAN (195 שקל) הכהה, הוא ממליץ על כיסא SIGTRYGG עם מושב עץ בצבעים טבעיים ובהירים.

שטיח ומצעים מומלצים מאיקאה

שטיח: זאמורה ממליץ על דגם LOHALS העשוי מיוטה בצבעים טבעיים וניטרליים. "הוא מתאים לכל חדר", הוא אומר.  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by IKEA Nederland (@ikeanederland)

סט מצעים: במקום סט ציפה ושתי ציפיות LAPPNYCKLAR עם דוגמה פרחונית (195 שקל), זאמורה ממליץ על סט ציפה ושתי ציפיות ÅKERFIBBLA העשוי מכותנה ופשתן בדוגמת משבצות (350 שקל). 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by •I r e n a• (@irena.living) 

מנורה ומראה מומלצות מאיקאה

מראת גוף מלבנית: במקום דגם TOFTBYN (345 שקל) זאמורה ממליץ על דגם HOVET (650 שקל) במסגרת אלומיניום. "היא יקרה יותר, אבל שווה את המחיר. זו מראה שתשמרו לכל החיים". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Victoria (@charronourhome)

מנורת שולחן: במקום דגם ÅRSTID (125 שקל) זאמורה ממליץ על דגם TÄLLBYN (150 שקל) עם בסיס עשוי פלדה בציפוי ניקל. "האיכות ועיצוב ממש טובים", הוא אומר. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Elionor (@elihome_style)