בכל ארוחה משפחתית גדולה הדברים העיקריים והחשובים ביותר הם ראשית - הרכב המשתתפים המשפחתי ולא פחות חשוב האוכל, שעליו אנחנו טורחים ואותו מתבלים מחדוות ליבנו. אבל לא בפסח! בפסח יש רק דבר אחד שתופס במלוא הדרו את מקום הכבוד של האוכל ושל המשתתפים וזה - שולחן הסדר. לא ברור היכן זה התחיל ואיך זה קרה, אבל לפעמים נדמה שזו מטרת העל של ארוחת החג הזו.

אם חשבתם לרגע שתוכלו לנוח על עלה של מצה לאחר שפורים שאב מכם את חדוות היצירה בהכנת תחפושות, תעצרו ותחשבו שנית כי גם את שולחן החג צריך להלביש. אז השנה החלטנו לעשות לכם קצת סדר בסדר ולהראות כיצד ניתן במהירות ובקלות לעצב שולחן חג שלא יבייש שום פייסוש או אינסטוש, כי רק אם תרצו - אין זו הגדה. צעד ראשון ומשמעותי הוא בחירת ה"שלד" העיצובי ובמילים אחרות כלי אוכל מלאי שיק. אנחנו הלכנו על קולקציית Market street new york מבית קורניניג, שהם גם יפים, גם קלים לנשיאה ולא שבירים (ניסינו מחול ניפוצים ונכשלנו קשות). מהכלים שבחרנו עיצבנו שלושה שולחנות חג, בשלושה סגנונות: אז איזה שולחן חג הוא הכי המשפחה שלכם?

עוד בערוץ עיצוב הבית:

השולחן האלגנטי

מה יותר חגיגי מזהב ולבן? בחרנו להשתמש בצלחות מדגם West End שמשלב עיטורי זהב וכסף - זה הפריט הדומיננטי שלנו. את הצלחות המעוטרות סידרנו על שולחן לבן וצחור. הלבן והצחור פירושו מפה לבנה, מפיות לבנות מקופלות לשליש ומונחות מתחת לכל צלחת, ולהשלמת האווירה השולחנית הצחורה עשינו שימוש בכלי ההגשה לבנים, ופיזרנו מעט קישוטים - גם כן בלבן - שאותם יחליף האוכל מיד לאחר קריאת ההגדה. את הצביון היוקרתי השלימו פמוטי זהב קטנים והסכו"ם שבחרנו, מדגם Princess בציפוי זהב מבית Salvinelli. עם כל אלה מובטחת ארוחה חגיגית ומנצנצת.
טיפ חשוב: תמיד שמרו על איזון בין עומס עיצובי לשקט השולחני ברקע. או במילים אחרות פריט אחד דומיננטי ו"רעשני" בצבעים על רקע הרמוני ואחיד.

שולחן פסח שקל, המוזהב (10) (צילום: גלעד רדט)
השולחן האלגנטי והמוזהב עם דגם West End | צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, המוזהב (11) (צילום: גלעד רדט)
האלמנט הדומיננטי בעיטור הצלחות, וכל השאר לבן או במינון עדין מאוד | צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, המוזהב (9) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, המוזהב, ג (13) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, המוזהב, ג (12) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט

השולחן הסולידי

אם הנצנוץ הוא פחות מי שאתם, אל דאגה - אין כמו שולחן בשילוב גווני אפור עם צמחייה ירוקה ליצירת מראה חגיגי סולידי. את המראה הסולידי יצרנו עם צלחות מדגם Winter solstice, סט בצבע לבן עם עיטורי נקודות אפורות עדינות. בחרנו מפת פשתן אפורה ומפיות בגוון אפור כהה יותר - בכל זאת גם עם אפורים יכולה להיות פלטה צבעונית עשירה. את המפיות קיפלנו לרצועה דקה והנחנו על הצלחות, כדי שתשבור את הצבע הלבן ותשחק איתו מעט. הפעם בחרנו להשתמש בסכו"ם מושחר שממשיך את הקו הצבעוני הסולידי, המאופק והאלגנטי.

>> יש לכם טיפ מנצח לעיצוב שולחן? שתפו אותנו

להשלמת המראה האלגנטי-סולידי, צרו "ראנר" של עלים ירוקים על פני השולחן באמצעות פיזור ענפים ירוקים. חשוב לשלב בין כמה סוגי צמחים כדי ליצור מראה מגוון ועשיר. מומלץ לעטר בענפי רותם ואקליפטוס (גם יפים וגם מריחים נפלא!), ארטישוקים קטנים תמיד מוסיפים ואיך אפשר בלי נרות ליצירת אווירה חגיגת במיוחד. ולא...זה לא לקוח מקטלוג - זה השולחן שאתם עיצבתם בעצמכם!

שולחן פסח שקל, הצבעוני (17) (צילום: גלעד רדט)
השולחן הסולידי עם דגם Winter solstice. שיר הלל לאיפוק | צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, הצבעוני (18) (צילום: גלעד רדט)
קרוב לטבע, עם ראנר של עלים ירוקים וריחניים | צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, הצבעוני, ג  (1) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, הצבעוני, ג (21) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, הצבעוני, ג (22) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, הצבעוני, ג (20) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט

נפש צבעונית בשולחן צבעוני

אם בנפש צבעונית ניחנתם וקשה לכם להשלים רק עם שני סוגי צבעים כל הערב, אל דאגה, גם עבורכם קישטנו שולחן חג. סידור שולחן צבעוני יוצר אווירה שמחה יותר. כאן חשוב לבחור כלים עם צבע, כי בשולחן מסוג זה הצבע הוא הקובע וצריך לתת לו מקום של כבוד. השילוב המושלם בין צלחות מדגם Blue Adirondack שנראות כאילו צוירו אחת אחת ביד, לכוסות מדגם NUDE שהקסם שלהן הוא בתחתית, והן נראות כאילו הן יושבות כל אחת על קרחון קטן משלה.

השילוב הזה הוא הפייבוריט שלי. מודה. את המראה הצבעוני יוצרים על ידי מפה בצבע אחיד, ומתחת לכל צלחת ממקמים פלייסמט בצבע המתאים לצלחת - כבר נוכחות ברורה של צבע. המפיות בצבע שונה, עדיף בהיר יותר. קיפלנו כל מפית לחצי, לאורכה, הנחנו את הסכו"ם עליה (ואיך אפשר בלי השיק המפיל של סכו"ם מושחר ואלגנטי), וקיפלנו עליו את שארית המפית. אח"כ קשרנו עם חוט רפיה והשחלנו ענף קטן של אקליפטוס, שוב בשביל הנגיעה הירוקה והריח המרענן - זאת התוספת הקטנה (שעושה הבדל גדול). אבל זה עוד לא הכל: את ההשלמה הצבעונית עושים באמצעות הוספת סידורי פרחים גדולים וצבעוניים במרכז השולחן. פסח שמח ומעוצב - אמרתי לכם שיהיה בסדר?

שולחן פסח שקל, אפור סולידי (5) (צילום: גלעד רדט)
חגיגה צבעונית עם דגם Blue Adirondack. הפייבוריט | צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, אפור סולידי (4) (צילום: גלעד רדט)
האפור הוא רקע לצלחות שמחות ומצוירות | צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, אפור סולידי, ג (6) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
שולחן פסח שקל, הצבעוני (19) (צילום: גלעד רדט)
. | צילום: גלעד רדט
_OBJ

תודה לקפה נורדאו 2 בהרצליה על הקרמבואים המוזהבים היפהפיים והטעימים שקישטו לנו את השולחן