עולם האירוח, וודאי ככל עולם העיצוב, נתון לחידושים וטרנדים. והשנה, עניין רב צפוי לנו בטרנד הסקנדינבי המרתק המאופיין בקווים נקיים, בטרנד האורגני - כן, ממש כמו האוכל, בהדפסים החזקים הממלאים כל חלל בצבעוניות מרשימה, וגם באווירה האתנית ובאלמנטים הלקוחים מעולם הוינטאג'. 

עיצוב סקנדינבי (צילום: טטיאנה פאוטוב)
עיצוב סקנדינבי - קווים נקיים | צילום: טטיאנה פאוטוב

עיצוב סקנדינבי

העיצוב הסקנדינבי ממש סחף את העולם בשנה האחרונה, ועושה רושם שגם השנה אפילו נראה יותר השפעות של העיצוב המודרני והנקי בארץ. עיצוב סקנדינבי מאופיין על ידי קווים נקיים, צבעים מונוטוניים בגוונים של שחור, לבן ואפור, ושילוב של חומרים מתכתיים תעשייתיים עם עץ. בתים שנבנים בהשראת העיצוב הסקנדינבי שמים דגש על חוסר ב״clutter״. אנחנו רואים מטבחים עם משטחי עבודה נקיים מאביזרים לגמרי, וגם אזורים פתוחים בבית עם רהוט מינימליסטי ונקי שמשאירים מקום לתחושת ה״open space״.

רוצים לזכות בסט צלחות קורנינג? 

הצלחות של קורל מבית קורנינג מושלמות כפריט עיצובי בתוך בית בסגנון סקנדינבי כי הן תופסות שליש מהמקום שתופסות צלחות אחרות ומשאירות מקום רב לאחסון. הדגמים בצבעי שחור לבן כמו האורבן השחור והסיטי בלוק או דגם הסאווי שיידס גריי בגוונים אפור על רקע לבן, מאוד מתאימים להשלמת המראה הסקנדינבי. 

טפטים עם הדפסים חזקים וצבעוניים (צילום: ויקטור אוסיפיב)
הדפסים צבעוניים שעושים שמח וטוב | צילום: ויקטור אוסיפיב

טפטים עם הדפסים חזקים וצבעוניים

טרנד חזק שנראה בשנה הנוכחית הוא טפטים עם הדפסים גאומטריים בצבעים חזקים. השימוש בטפטים בסגנון זה מאפשר הכנסת צבע רב ומשחקי עיצוב לתוך הבית, אבל בצורה מבוקרת מאוד, מפני שבדרך כלל השימוש בטפט הוא על קיר אחד בחדר או חלל ולא על כל הקירות. השימוש בצבע או טפט על קיר אחד נקרא בעולם העיצוב ״accent wall״.

יש היום שלל טפטים בסגנון הזה, רק צריך לבחור את ההדפס שהכי מתאים לבית ולרהיטים שלכם. כדאי מאוד לבחור הדפס עם צבע שתואם את הרהיטים שלכם. לדוגמא, אם יש לכם כורסא בצבע חרדל, תמצאו טפט שמכיל את אותו הגוון. הצלחות של קורל מבית קורנינג מדגם ממפיס מאוד משקפות את הטרנד ומאוד יתאימו לבית שיאמץ סגנון זה.

ואם באירוח עסקנו, צפו בפבלו רוזנברג מארח את עידן עמדי:

 

חיים אורגניים

זה התחיל באוכל שלנו ועכשיו זה בכל מקום, טרנד החיים האורגניים הוא טרנד שיוביל את שנת 2016. מה זה אורגני? ההגדרה המילולית של המילה היא משהו שנובע מן החי או הצומח. אנחנו רואים את זה בפרטי עיצוב שעשויים מחומרים טבעיים וממוחזרים ועד לבתים עצמם שעשויים לחלוטין מחומרים טבעיים. העיצוב הזה מאופיין על ידי צבעוניות של פלטה טבעית, כגון צבעי אדמה, חומים ואוף ווייט. המטרה של הטרנד הזה, גם בעיצוב וגם באוכל היא לקרב אותנו חזרה לאדמה ולטבע, על ידי שימוש בחומרים טבעיים, כדי להקנות לנו חיים יותר בריאים ורגועים.

צלחות מדגם אורגניק רספי של קורל מבית קורנינג, אשר משלבות איורים כפריים הנעשים בעבודת יד, מתאימה בדיוק לטרנד הסוחף הזה. 

חיים אורגניים (צילום: שקל – בית מותגים)
הטרנד האורגני - כמה יופי בפשטות הטבעית | צילום: שקל – בית מותגים

עיצוב כפרי

העיצוב הכפרי נמצא איתנו כבר כמה שנים טובות ולא נראה שהוא הולך להיעלם בשנת 2016. הטרנד הזה מאופיין על ידי שימוש בעץ, לרוב עץ שעבר צביעה או עיבוד כלשהו, ולרוב בצבעים בהירים כמו לבן, אוף וויט וצבעי פסטל. העיצוב הכפרי משתמש בפרטים בהשראת וינטאג׳ לעיצוב הבית- מהרהיטים, תמונות לקיר ואפילו כלי הגשה.

צלחות עם הדפסים פרחוניים של קורל מבית קורנינג כמו הקאנטרי קוטג’ או הדגם החדש והמהמם, אמה ג׳יין, יוסיפו לכל בית שרוצה את המראה הכפרי עד לפריט האחרון. מה שמייחד את הדגמים הללו הוא שהם מתאימים לאירוח יומיומי וחגיגי כאחד – תלוי באקססוריז מסביב. לשולחן חגיגי מאוד אפשר לקשט בפרחים עונתיים בצבעי פאסטל.

עיצוב כפרי (צילום: שקל – בית מותגים)
עיצוב כפרי - גם השנה מנצח | צילום: שקל – בית מותגים

הלוק האתני

השנה אנחנו נראה הדפסים אתניים בכל מיני גרסאות. סגנון אתני הוא סגנון שמזוהה עם אזור גיאוגרפי מסוים, כמו סגנון הודי, מרוקאי, מקסיקני או יווני. לפעמים אפשר לראות בתים שמעוצבים לגמרי בסגנון אתני מסוים, אבל השנה אנחנו נראה את המראה האתני משולב כפריט עיצוב משני בתוך בדים - לדוגמה בשטיחים, כריות ובדי ריפוד. כדי להשיג את המראה היווני אפשר להשתמש בצלחות של קורל מבית קורנינג מדגם הפולק סטיץ׳- בצבעים כחול, תכלת ולבן. למראה ההודי או מרוקאי ניתן להצטייד בדגמים עם עיטורים אדומים כמו הבנדני.

הלוק האתני (צילום: שקל – בית מותגים)
פינה חמה בלב ללוק האתני - הוא משלנו! | צילום: שקל – בית מותגים

 וגם פבלו רוזנברג מארח את ריקי גל: