אנחנו תמיד בעד רעיונות שחוסכים לנו עבודה, והפעם מצאנו מכונת כביסה שכוללת גם מייבש (לא צריך להעביר את הבגדים!), כלי אוכל רב תכליתי לקמפינג (פחות כלים לשטוף!) ורובוט-חתול שיפרסם סטטוסים במקומנו. יש גם יחידת ריהוט מהממת וכרית שהיא גם נוחה וגם... אהממ... נושא מעניין לשיחה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

תן לשים ת'ראש: כרית בצורת ישבן

מחיר: מ-212 שקל, להשיג: כאן

אם תמיד נראה לכם שהישבן יכול לשמש ככרית הכי נוחה בעולם אז: א. אתם לא לבד, ו-ב. מישהו הוציא את הרעיון לפועל. The Buttress היא כרית לטקס (גומי טבעי) בגודל טבעי והיזמים מבטיחים שהיא אידיאלית לכל צורה שבה אתם מעדיפים לישון. היא הושקה בפרויקט מימון המון מוצלח ועדיין אפשר להזמין לקראת המשלוח ביוני. מלבד הכרית המחיר כולל ציפית דמוית מכנסי יוגה וכן מחזיק מפתחות בצורת הכרית-ישבן.

פתחו את השער: יחידת מדפים

למען האמת, לקרוא ל-GATE יחידת מדפים זה אנדרסטייטמנט. האדריכל ארטיום זאקרצ'נקו יצר רהיט שיכול להשתנות ולהתאים לתליית בגדים ואחסונם במלתחה, לספרים ולחפצים אחרים בסלון וגם למקומות ציבוריים כמו מסעדות ובתי קפה. הרהיט מורכב מיחידות עץ המורכבות על מסילות וניתן לכופף ולעצב את הרהיט בהתאם לצרכים.

A post shared by Artem Zakharchenko | design (@zakh.gallery) on

A post shared by Artem Zakharchenko | design (@zakh.gallery) on

A post shared by Artem Zakharchenko | design (@zakh.gallery) on

גם וגם: כלי אוכל לקמפינג

מחיר: מ-32 שקל, להשיג: כאן

18 חודשים נמשך הפיתוח של Morsel – שילוב של כף, מזלג ומרית. בניגוד ל- sporkהמוכר לחובבי קמפינג – שהוא שילוב של כף ומזלג ולעתים גם סכין - Morsel יכול לשמש גם ככלי בישול בזכות הידית הארוכה. שולי הגומי הגמישים והצורה הייחודית מבטיחים שאפשר יהיה להגיע בעזרתו לכל פינה במכל האוכל, בין אם אוכלים בבית או בחיק הטבע. Morsel חוסך בכלים שצריך לשטוף, ואם תשתמשו בו בבית תוכלו להכניס אותו למדיח. התוצאה כל כך מבטיחה שהיזמים גייסו כמעט פי חמישה מסכום היעד שלהם.

A post shared by Morsel Outdoor Tech (@morsel_spork) on

 

A post shared by Morsel Outdoor Tech (@morsel_spork) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מי אמר מיאו? רובוט אינטראקטיבי דמוי חתול

מדענים מאוניברסיטת יונסיי בקוריאה הדרומית והמכון המתקדם למדע וטכנולוגיה במדינה פיתחו רובוט דמוי חתול שמטרתו לסייע לצעירים החיים לבדם לשמור על קשרים חברתיים, כך נכתב באתר spectrum.ieee.org. הרובוט נקרא Fribo והוא מסוגל לזהות קולות כמו פתיחת דלק ושאיבת אבק, ואף יכול ללמוד לזהות קולות חדשים. כשהוא מזהה קול, הרובוט יכול לדווח על כך בהודעה אנונימית לרובוטים זהים ואף ברשתות החברתיות ובכך לעודד אינטראקציות.

חתול רובוט Fribo (צילום: Yonsei University & KAIST)
צילום: Yonsei University & KAIST
חתול רובוט Fribo (צילום: Yonsei University & KAIST)
צילום: Yonsei University & KAIST
  

במדור הקודם: סדין שלא צריך לקפל

לכל מדורי החמישייה

שלושה באחת: מכונת כביסה TWINWash של LG

מחיר: 11,990 שקל

ה-TWINWash של LG הושקה בארץ בתחילת השנה ובדקנו אם היא עונה על הציפיות הגבוהות ואם העלות הגבוהה אכן מוצדקת. מערכת ה-TwinWash מאפשרת לכבס שני מחזורים נפרדים בו זמנית על ידי שילוב של מכונת כביסה קדמית עליונה בגודל מלא ומכונת כביסה קטנה בחלק התחתון. התוף העליון יכול להכיל 12 ק"ג כביסה ללא פעולת מייבש או 8 ק"ג כביסה כולל פעולת מייבש. בתוף התחתון נכנסים 2 ק״ג, והוא מאפשר לכם לכבס את הבגדים שאתם צריכים דחוף בלי לחכות שהמכונה תתמלא.

A post shared by The Brick (@brickwarehouse) on

למכונה יש פיצ'רים מועילים רבים כמו אפשרות לשקילה מהק"ג הראשון, המביאה לחסכון בחשמל ובמים, ופיצ׳ר המאפשר לעצור את פעולת המכונה כדי להוסיף פריט שנשכח. המכונה מתחברת ל-wifi הביתי, כך שאפשר להפעיל אותה מרחוק וגם להוריד תוכניות חדשות ועדכונים.

מכונת כביסה TWINWash של LG (צילום: יחצ)
צילום: יחצ

LG עלו על אחת הבעיות המרכזיות במכונות רגילות ונתנו פתרון מושלם: כשיש כביסה שצריך לכבס בנפרד, למשל בגדי תינוקות, כבר לא צריך לחכות עד שתצטבר כמות מספיקה למכונה רגילה, אלא אפשר לכבס בתוף הקטן וכך לחסוך קניית עשרות זוגות של בגדי גוף ורגליות. עם זאת, כשניסינו לכבס תחתונים וגרביים בתוכנית ייעודית בתוף הקטן - הכביסה לא יצאה נקייה ונאלצנו להכניס אותה למחזור כיבוס נוסף במכונה הגדולה.

המכונה אינה זולה אך אידיאלית למשפחות גדולות עם טווח גילים רחב. ההתאמה לצורכי בני הבית לא פחות ממופלאה לדעתנו בזכות והאפשרות לכבס בנפרד בגדי תינוקות או בגדי אימון. גם האפשרות לשים את הבגדים במכונה ולשכוח שבכלל הייתה כביסה כי לא צריך להעביר למייבש או לתלות בחוץ היא בונוס גדול, וכל זה באותו המקום שתופסת מכונת כביסה סטנדרטית.