קמט בשטיח מעיד על תנועה או פעילות שהתרחשה על אותה רצפה. הוא גם מזהיר אותנו ממעידה ומנפילה שיכולה לכאוב. זה גם מקור ההשראה הלא צפוי של המעצב אלסנדרו איסולה (Alessandro Isola), שיצר שולחן קפה בצורת שטיח מתקפל המכונה "Stumble Upon". בדרך כלל הייתם מסדרים את הקפל, אבל במקרה של העיצוב הבא לא תוכלו גם אם תרצו.

עוד באתר לעיצוב הבית:

התחתית יפה מהחזית

בפרויקט איסולה הופכים אותם קמטים וזוויות לשולחן קפה פרקטי ומגניב ומקבלים דגש שיוצר גמישות וניגודיות. כל הפרעה לקצה הפינה מגלה לרגע את האמנות שמאחורי העיצוב. האיכות של השולחן לרוב נמדדת על ידי הפיניש שמתחתיו, והמחשבה הזו קיבלה דגש על ידי יצירת הקיפול של פינת השולחן על מנת לייצר שתי שכבות.

“Stumble Upon” מתנהג כשולחן שימושי ומודגש על ידי חומרים ניגודיים. הקיפול משמעו שניתן לשנות ולשבץ את השכבות הרב תפקודיות של השולחן כך שיתאימו לרגע. השכבה הנוספת שימושית אבל גם מעניקה גמישות ועומק היוצרים ניגודיות בינה ובין הטקסטורה של הרצפה.

השולחן מורכב מגיליון בודד שמספק שני משטחים ברמות שונות. על מנת להבטיח נוחות ותפקוד, בחירת החומר של שני המשטחים הללו יוצרת ניגוד חריף בין החלק העליון של השטיח והיסוד שלו. החלק העליון מעניק תחושה שהוא נעשה בעבודת יד, ובניגוד לכך, שכבת הבד התחתון של השולחן חלקה לחלוטין בניגוד לשטיח רגיל. לרוב הצד האחורי של השטיח לא אסתטי במיוחד, אבל כאן לא ברור מה הוא הצד האחורי, שכן תחתית הקיפול של הפינה אפילו יפה יותר מהחזית שכן מדובר במשטח מלוטש ומעוקל היוצר השתקפויות מעוותות ומספק השפעה בלתי צפויה.

החמישייה - שטיח שולחן (צילום: alessandroisola)
ניגוד חריף בין החלק העליון לתחתון | צילום: alessandroisola
שטיח שולחן (צילום: alessandroisola )
ואפשר גם לתגבר | צילום: alessandroisola