בימים בהם נדמה שהכול מסביבנו רותח, ליטרלי, הצורך לחזור לבית רגוע והרמוני אחרי יום ארוך בחוץ גדול מתמיד. ומה הדרך הטובה ביותר לאזן את חללי המגורים שלנו מבחינה אנרגטית, ולא רק עיצובית? להתמסר לעקרונות תורת הפנג-שואי העתיקה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> מומחית לניקיון: 5 פריטים שממש לא כדאי להכניס הביתה

>> רק חדר השנה בווילה הזו בגודל של דירה ממוצעת

 

הפירוש המילולי של פנג-שואי מסינית הוא "רוח מים", במשמעות שרוח מפזרת את האנרגיה והמים מחזיקים אותה. בשביל לשלוט בעיצוב בהתאם לעקרונות האמנות העתיקה נדרשת מיומנות, והרשת מלאה בסרטוני הדרכה והמלצות בנושא. סרטון פופולרי במיוחד - שצבר עד כה 5 מיליון צפיות, שייך לבחורה בשם ג'מה, שמחזיקה בחשבון הטיקטוק Home Abundance ומגדירה עצמה מומחית לפנג שואי. בסרטון, ג'מה מזהירה משלושה טרנדים של סטיילינג שצריך להימנע מהם: 

@home_abundance Home decor should never make you feel uneasy #fengshui #fengshuitips #homedecor #homestyling #interiordesign #mirror #diningtable #pendantlight #healthyhome #holisticwellness ♬ original sound - Home Abundance

 שולחנות אוכל מזכוכית

על פי ג'מה, שולחן זכוכית בבית הוא ביג נו-נו בפנג שואי. הוא מייצג שבריריות ונחשב כמכניס אנרגיה עצבנית לחלל – בהחלט לא האווירה שאתם רוצים במהלך הארוחה. במקום זאת היא ממליצה על שולחן אוכל מעץ, שמייצג צמיחה, חיים ואנרגיה יציבה. 

מראות אר דקו

לסגנון האר דקו יש טונות של סטייל, אבל אחד המאפיינים שלו הוא הפרדה של זכוכיות ומראות גיאומטריות באמצעות אלמנטים. ג'מה מסבירה למה מראה מופרדת היא בעייתית: "השתקפות שבורה או מעוותת יכולה לבלבל ולשבש את זרימת הצ'י, ולהשאיר אתכם לא רגועים". 

גוף תאורה תלוי מעל המיטה

טרנד תאורה נמוכה לחדר שינה אולי נראה טוב, אך מנורה תלויה – יפהפייה ככל שתהיה, פועלת כמקור ללחץ כלפי מטה, היישר למיטה. ג'מה משווה את זה ל"חץ רעל" שישאיר אתכם באי נוחות ויקשה על השינה שלכם.

 

מומחית פנג שואי מזהירה מטרנדים בעיצוב (צילום: חשבון הטיקטוק home_abundance@)
צילום: חשבון הטיקטוק home_abundance@

 ומה כן מומלץ לעשות, לפי הפנג-שואי?

מומחית הפנג-שואי פריה שר מסבירה ש"בתים משקפים את המתגוררים בהם, ואם יש בבית משהו שחסר, מוזנח או בעל אנרגיה שלילית, זה מתבטא גם בחיים של הדיירים". ויש לה כמה טיפים איך לעשות את זה בחללים שונים בבית:

שמרו על דלת הכניסה שלכם במצב מעולה: כדי לסייע לדלת למשוך אנרגיה טובה, מקמו עציצים משני צדדיה ודאגו שהיא מוארת היטב.

סדרו את המסדרון: כדי לעזור לצ'י להשתחרר במסדרון מומלץ לאחסן את כל הבלגן בתוך ארון למקם מראה ופרחים טריים, שמסוגלים לתת בוסט לאנרגיה.

מסדרון ארוך, ג, עיצוב יעל יגר ג (צילום: אמיר ארליך)
עיצוב יעל יגר | צילום: אמיר ארליך

הקפידו בבחירת המיקום לפריטים המרכזיים במטבח: ודאו שהתנור, הכיריים, המיקרו או הטוסטר והכיור שלכם לא ממוקמים זה מול זה, שכן זה יכול להוביל לריבים בין זוגות על ידי התנגשות של מים ואש, וגם לא ממוקמים מתחת לחלון או מול הדלת הראשית.

אם אתם רוצים להתעמק בעקרונות סידור המטבח על פי פנג-שואי, אל תפספסו את סרטון הטיקטוק של קליף טאן, שמשתמש לשם כך ברהיטי משחק זעירים להדגמה. האדריכל יליד סינגפור המתגורר בלונדון גם פרסם ספר שמפרט כיצד ליישם את עקרונות הפנג שואי בכל חדרי הבית.

@dearmodern Feng Shui tips for the kitchen! #elements #fengshuitips #fengshui #fengshuimom #kitchendesign #interiordesign #interiordecor ♬ She Share Story (for Vlog) - 山口夕依

שקפו אור בפינת האוכל: כדי למקסם את האנרגיה בחלל מקמו מראה על הקיר הסמוך כדי שהפינה תשתקף בה, ושימו פרחים טריים על השולחן. 

שמרו על חדר שינה ניטרלי: כדי לעודד מנוחה נעימה, שמרו על קלילות מבחינת צבעים בחדר. באופן אידאלי, המיטה לא תהיה בדיוק מול הכניסה לחדר, יהיה לה ראש שממוקם כנגד קיר, בשני צדדיה ימוקמו שידות כדי לספק תמיכה וכדי ל לעודד אנרגיה רומנטית מומלץ להציב עליהן מנורות ונרות ריחניים.

סגרו את מכסי האסלה: שמרו על חדרי הרחצה נקיים, וודאו שכל האסלות בבית מכוסות כדי לא להשליך את אנרגיית העושר לפח. עציצים וצמחים יסייעו לשמור על האנרגיה בחלל. 

שירותים, חדר רחצה (צילום:  Pixel-Shot, Shutterstock)
צילום: Pixel-Shot, Shutterstock