מה הדבר הראשון שעשיתם כשנכנסתם לדירה החדשה שלכם: כתבתם את שמכם על תיבת הדואר? קבעתם מזוזה? או הכנתם שלט "כאן גרים בכיף"? לכבוד עלייתו לאוויר של האתר החדש לעיצוב הבית, ביקשנו מעשרה מעצבים  מתחומים שונים לעצב לנו שלט חגיגי לכניסה. 

אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לחדרי הבית, להיעזר במדריכי העיצוב השימושיים וליהנות מכתבות של מיטב הכותבים בתחום. אם יש לכם שאלה בנושאי עיצוב, אתם מוזמנים לשלוח מייל למעצבת שלנו, נורית גפן, ולקבל ייעוץ מקצועי. ואם אתם מחפשים השראה לעיצוב הבית ושיפוצו או סתם נהנים להציץ לבתים של אחרים, אתם מוזמנים להיכנס למתחם בתי הגולשים - "הבתים שלכם". 

אבל רגע לפני, בואו להכיר את המעצבים שהכינו במיוחד לאתר את שלטי הכניסה המרהיבים. ביניהם, האמן הרב תחומי לובקה שנוהג לאסוף חתיכות עץ, לצלם פיסות חיים וליצור מהן עבודות כבדות ומרובדות. לעומתו, האמן איציק מימון שאוסף ספרים ישנים ויוצר מהם כריכות למחברות.

 גל בן אהרון משתמשת כמעט תמיד בפיסות בד, בסרטים ובכפתורים, בעוד שאמנון ליפקין מתמקד במוצרי נוי ואביזרים תפורים. השלטים של אמנית הקרמיקה פוגי נעים ושל שוזרת הבלונים עידית שוורץ' הם שמחים וצבעוניים, והשלטים הנקיים והאלגנטיים הם פרי יצירתם של מעצבת התיקים והנעליים דניאלה להבי, שלומי אילני ושל עדי זינגפר וגילי רוזין, שמעצבות תכשיטים ותיקים. אנחנו אהבנו את התוצאות, ואתם? פרגנו בטוקבקים.

שלט כניסה8 (צילום: איה הקטין)
תיעוד החיים. סטודיו'לה צילום | צילום: איה הקטין

לובקה, "סטודיול'ה צילום": שלט שמורכב מצילומים

"משמעות המילה LIVING היא גם 'לגור' וגם 'לחיות'. העובדה שמדובר בשלט לאתר עיצוב הבית לקח אותי לרבדים שונים של חוויית המגורים בישראל בפרט, ולישראליות בכלל, הן מבחינה סביבתית, משפחתית ומבחינת ההוויה. העיסוק שלי בצילום לקח אותי לכיוונים של תיעוד החיים שלי, שמתבטא בשילוב סרטי צילום על גבי העבודה, בתצלומים שונים שאספתי במהלך השנים ובאלבום תצלומים ישן, שהגיע לארץ על ידי פליט שואה. מכיוון שמדובר בשלט לדלת הכניסה תליתי שלל מפתחות, שכל אחד יוכל לבחור את המפתח הייחודי לו".

איציק מימון, Notbook: שלט ממפת ישראל ולוח מחיק

שלט כניסה4 (צילום: איה הקטין)
עיין ערך דיור notbook | צילום: איה הקטין

"עשיתי שימוש בשכבות של חלונות קרטון, כאשר כל שכבה מצופה בנייר מתוך ספר ישן ומייצגת רעיון שהולך ומתקרב לבית. השכבה הראשונה היא מפת ישראל, אחריה באות שכבות של הבית עצמו, על חדריו השונים, חומרי הגמר והתכנון, ושכבה אחרונה שמייצגת את הגינה הסובבת את הבית. כל זה מודבק על לוח מחיק, שבו אפשר לרשום את השמות ולשנות, במקרה הצורך. העבודה אינה מסתיימת בצד הקדמי, שכן בצדה האחורי מופיע גימור שנלקח מתוך הערך 'דיור' של האנציקלופדיה העברית. החלונות בעיניי הם מעין גרסה משלי לתוכנת העיצוב 'אוטוקאד' על שכבותיה".

גל בן אהרון, Gal Design: בובה של שלט

"את השלט לדלת הווירטואלית של האתר החדש בחרתי לעצב בחומרים שבאמצעותם אני יוצר ובהם בדים, תחרה, נייר ואביזרי תפירה. את כולם צירפתי לכדי קולאז' עשיר של מרקמים וצורות, תוך שילוב של פסים, פרחים, טקסט וכדומה. הבובה, שהיא חלק מהשלט, עשויה גם היא משאריות של בדים וחומרים ממוחזרים, אשר במקור משמשים את קו הבגדים שאני מעצבת. שילוב כל האלמנטים יחדיו יצר שלט כניסה שמח, ססגוני ומזמין".

שלט כניסה10 (צילום: איה הקטין)
שאריות של בדים וחומרים ממוחזרים. גל בן אהרון | צילום: איה הקטין

אמנון ליפקין, "פשוט": זמזם תפור

"מקור ההשראה ל'שלט זמזם' הוא בעיר הגדולה ובתהפוכות שעוברות עליה כשהיא עולה על המסלול המהיר לקראת היותה קוסמופוליטית ומאבדת בדרך את האנושיות, הפשטות והתמימות של חיי היומיום".

שלט כניסה3 (צילום: איה הקטין)
מותר לצלצל בין שתיים לארבע | צילום: איה הקטין

עידית שוורץ, שוזרת בלונים: שלט אביבי

"ההזמנה להשתתף בפרויקט שלט הכניסה לאתר תפסה אותי בעיצומו של כנס הבלונאים הבינלאומי בדאלאס. תקופת האביב והפריחה היו מקור ההשראה לי לכנס, המתקיים בימים אלה. ביקורים בחנויות המתמחות בחומרי יצירה והבאת חומרי גלם חדשים לארץ אפשרו לי לשלב אותם בשזירת הבלונים לכדי שלט כניסה אביבי ומעוצב".

שלט כניסה6 (צילום: איה הקטין)
שלט נפוח. הבלונים של עידית שוורץ | צילום: איה הקטין

דניאלה להבי, "דניאלה להבי": שילוב של עור וברזל

"את השלט יצרתי כקולאז' של מרקמי עורות, שנלקחו מתוך קולקציית הקיץ שלי, ואליהם צירפתי אלמנט מברזל המשמש כאביזר נקישה על הדלת. לבית ולשלט התייחסתי באותו האופן שאני מתייחסת לתיקים שלי במהלך היצירה. הבית, כמו התיק, הוא מקום אינטימי ואישי, שדייריו צריכים להיות גאים בו. בדיוק כמו תיק אופנתי, שעליו להיות נוח ונעים, וכזה שכיף לחזור אליו בכל פעם מחדש".

שלט כניסה7 (צילום: איה הקטין)
קולאז' של מרקמי עורות. דניאלה להבי | צילום: איה הקטין

פוגי נעים, "הסטודיו של פוגי נעים": וינטאג' צבעוני

שלט כניסה5 (צילום: איה הקטין)
זהירות, שביר | צילום: איה הקטין

"מקור השלט הוא בסדרת בובות הווינטג' עשויות הקרמיקה, שעליה אני עובדת כרגע בסטודיו, ובהחלטה לעבור לעבודות תבליט גדולות ומורכבות יותר. למעשה, זהו ניסיון ראשון לשלב את עבודתי במוצר שהוא גם פרקטי וגם דקורטיבי, תוך שימוש בשפה משלי, שנשענת על מאפיינים כגון דמויות, צבעוניות וריבוי פריטים".

אודית לורן בלקין, כתבת העיצוב של ליווינג בשיתוף "זר מתוק": שלט להתחלה מתוקה

"הזר שלי מורכב משני דברים שאני אוהבת במיוחד: שוקולדים משובחים ופרחים. שילובם אפשר לי להביע את עצמי בתלת ממד באמצעות מרקמים, גוונים וצורות, שיחד יצרו שלט שמח והומוריסטי. אותיות הלוגו שמופיעות למעלה מסמלות את אהבתי העצומה לעבודתי ככתבת עיצוב בכלל, ולפונטים ולמילה הכתובה בפרט. אני בטוחה שפרויקט השלטים הוא יריית פתיחה מתוקה וחגיגית לאתר עיצוב חדש, ייחודי ומשובח". 

שלט כניסה9 (צילום: איה הקטין)
התחלה מתוקה. אודית לורן בלקין | צילום: איה הקטין

שלומי אילני, ZER4U: סחלב חגיגי

"בחרתי לעצב את השלט בטכניקת הדבקה של עלי כותרת מפרחי סחלב מלכותי מסוג צימבידיום ורוד. את העלים הדבקתי בצורה מעגלית, מהשכבה החיצונית כלפי פנים, כשבמעגל הפנימי ביותר הודבקו העלים היפים ביותר של הסחלב, במטרה להדגיש את הכתוב על השלט. מעגל הפרחים מסמל בעיניי התחדשות תמידית של חיים ועשייה".

שלט כניסה1 (צילום: איה הקטין)
עושה חשק להיכנס הביתה | צילום: איה הקטין

עדי זינגפר וגילי רוזין, "מדוזה": פלסטיק שיק

"הקו העיצובי של 'מדוזה' מתאפיין בפיתוח חומרים ובהשראה מהעולם התעשייתי ושילובם בתחום הטקסטיל, תוך כדי פרשנות אופנתית וחדשנית. בעיצוב השלט נעשה תהליך הפוך, שבו הקו האופנתי של 'מדוזה' חודר לעולם 'הלבשת הבית' באמצעות חומרים ואלמנטים מעיצוב התיקים והתכשיטים של המותג. השלט עשוי פלסטיק, שעבר תהליך של הטבעה, כשהמרקם והצורניות הם בהשראת אלמוגים ופרחים. התוצאה הסופית משקפת את החדשנות, הצבעוניות והאופנתיות של המותג ומעניקה מראה רענן לדלת הכניסה, שמקבלת את פני האורח בשמחה".

שלט כניסה2 (צילום: איה הקטין)
פלסטיק בהשראת אלמוגים ופרחים. מדוזה | צילום: איה הקטין

גם החברים שלכם אוהבים עיצוב? שתפו אותם בפייסבוק