החצר האחורית של רושל לינאקר הייתה ממש מוזנחת עד לא מזמן – שאריות של ריהוט גן מחליד נערמו בפינה, זבל גלש מהפחים, עשבים שוטים השתלטו על הדשא והעזובה ניכרה בכל פינה. אבל אז קרה משהו שגרם לבן המתבגר שלה להחליט שהגיע הזמן לשינוי רציני.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> חשבנו שאנחנו יודעים לעשות כביסה ואז הגיע הטיפ הזה

>> במיליון שקל מול האגם: הדירה של נטלי בפרובנס

 

רושל - אמא ובקרוב גם סבתא, שיתפה את עוקביה בחשבון הטיקטוק rochellelinaker@ במידע אינטימי על הבריאות הנפשית שלה וכיצד היא משפיעה על מצב החצר בבית שלה. בסרטון שהעלתה היא סיפרה כיצד היא סובלת בשנים האחרונות ממחלת נפש ודיכאון, איך החצר הפכה להיות המזבלה שלה ובאיזה אופן הילדים שלה שינו את כל זה.

השינוי התחיל כאשר הבת של רושל נכנסה להיריון והמשפחה רצתה לערוך מסיבה לגילוי מין העובר. בנה בן ה-16 של רושל התנדב לקחת על עצמו את שיקום החצר, כדי שיוכלו לערוך את האירוע במסיבת גן בבית המשפחה. הנער ושאר הילדים של רושל הסתערו על הפרויקט: פינו ושרפו אשפה, גזמו וגרפו את צמחיית הפרא, שטפו וניקו את אבני החצר והשביל, מיקמו שולחנות וכיסאות ואפילו בנו גזיבו וקישטו אותו לכבוד החגיגה.

@rochellelinaker I have the best children #gardenmakeover #gardenproject #gardening #depressionrecovery #mentalhealthawareness #family #son #proudmom #fyp ♬ Inspiring and uplifting elegant corporate music

הסרטון שמתעד את המייקאובר המרגש לחצר צבר עד כה 4.6 מיליון צפיות, 260 אלף לייקים ומעל 6,000 תגובות. הוא נפתח בכתובית: "בני בן ה-16 שינה את פני חצר הדיכאון שלי" ואי אפשר לפספס בקריינות של רושל את ההתרגשות ואת הכרת התודה שהיא חשה. "אוי אלוהים! אני לא מאמינה שאני מפרסמת את זה. אני כל כך מתביישת", היא אומרת. "הייתי ממש חולה בשנים האחרונות והגן האחורי שלנו הפך למגרש האשפה שלנו. אז הבן שלי התנדב לעזור והוא פשוט היה מדהים. זה היה כל כך מועיל. אני לא ממש יוצאת החוצה ומזמינה כל כך הרבה מ'אמזון', עכשיו נפטרנו מכל האריזות. אני כל כך מרוצה מהתוצאה, עכשיו יש לנו מקום מדהים לשבת בו בכיף בערבים".

 

הנער ששינה את חצר הדיכאון של אמא שלו (צילום: חשבון הטיקטוק rochellelinaker@)
החצר לפני המהפך - זבל ועזובה | צילום: חשבון הטיקטוק rochellelinaker@

הנער ששינה את חצר הדיכאון של אמא שלו (צילום: חשבון הטיקטוק rochellelinaker@)
הסתער על המשימה | צילום: חשבון הטיקטוק rochellelinaker@

לאתגרים בבריאות הנפש יכולה להיות השפעה משמעותית על היבטים שונים של החיים, וקבלת תמיכה בזמנים קשים יכולה לעשות הבדל משמעותי. גם הגולשים הבינו את זה והיללו את הבן של רושל ואותה בתגובות כמו: "טוב, הגינה האחורית אולי הייתה גרועה, אבל ההורות נעשתה כמו שצריך!", "אפילו שנאבקת בדיכאון, עדיין גידלת כמה ילדים מדהימים! זה כל כך מתוק" ורבים איחלו לה בריאות מלאה בקרוב.

עוד אמא שיכולה להיות גאה

המחווה של הבן של רושל הזכירה לנו את פרויקט השיפוץ בהפתעה שעשו פאר ונועה קליין למטבח של אמא של פאר. בני הזוג הגיעו לבקר אותה בדירתה בניו יורק והחליטו לצבוע את המטבח המיושן בדירתה, לאחר שהיא התלוננה שהוא לא שופץ ב-20 השנה האחרונות. בני הזוג כיסו את הרצפה בניילונים, הסירו את דלתות הארונות ושייפו אותן. למחרת, כשהאם לקחה את נכדתה הקטנה לטיול, הם צבעו את הקיר והארונות העליונים בגון ביצה, וצבע תכלת-ירקרק לארונות התחתונים, הוסיפו מדבקות אריחים ופרשו על הרצפה שטיח. סוף היום חזרה האם למטבח מחודש ורענן.