כשלירון ושגיא עזוז, הורים לתאומות בנות חצי שנה, רכשו את הדירה שלהם בהוד השרון, היא הייתה כבר משופצת למעט שירותי האורחים וחדרי הרחצה. כדי לא להיכנס להוצאות מיותרות, הם החליטו לשדרג את חדרי הרחצה בעצמם. עזוז, מנהלת פרויקטים ואנליסטית ב-yes שאוהבת לצייר ולעסוק ב-diy ואפילו למדה במכינה לעיצוב, לא אהבה את המראה של שירותי האורחים ובעיקר את צבע האריחים המיושן. וכך, כשנתקלה באינסטגרם בצבע מיוחד לקרמיקה, החליטה שזה הזמן לשינוי. 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> אחרי 4 שנים בבית החדש, החליטו לשנות שוב. זה מה שיצא

 >> ליד ים סוף: הריזורט המשגע שייפתח בשנה הבאה

בשלב הראשון ובעצתם של עובדי החנות "אפרים צבעים" שבה רכשה את החומרים, עזוז ניקתה היטב את האריחים עם אנטי קאלק ולאחר הייבוש הסירה עם שפכטל את שאריות הצבע שהיו עליהם. לאחר מכן ניקתה את הרצפה והקירות עם אקונומיקה כדי להסיר שומן ולאפשר לצבע להיקשר היטב לאריחים. לסיום היא ניקתה את האריחים היטב עם אצטון תעשייתי (39 שקל לליטר).

מייקאובר לירון עזוז, ג - 1 (צילום: לירון עזוז)
שירותי האורחים לפני הצביעה | צילום: לירון עזוז
מייקאובר לירון עזוז (צילום: לירון עזוז)
לירון עזוז | צילום: לירון עזוז
מייקאובר לירון עזוז, ג, צביעה (צילום: לירון עזוז)
במהלך הצביעה | צילום: לירון עזוז
מייקאובר לירון עזוז, ג, שבלונה (צילום: לירון עזוז)
השבלונה | צילום: לירון עזוז
מייקאובר לירון עזוז, ג, צביעה (צילום: לירון עזוז)
במהלך צביעת הדוגמה | צילום: לירון עזוז

בשלב הבא היא צבעה את החלל בלבן – קודם את אריחי הקירות (3 פחיות צבע לקרמיקה 500 מ"ל, 89 שקל לפחית, סך הכל 267 שקל), ואת הרצפה (פחית צבע לרצפות 750 מ"ל, 179 שקל). "צבעתי כל אזור בשתי שכבות וחיכיתי שעתיים לייבוש ביניהן. רק אחרי 24 שעות המשכתי עם צביעה במכחול של האזורים שהרולר לא הגיע אליהם, כדי לכסות היטב את הרובה בין האריחים ולהשיג מראה לבן, אסתטי ונקי", היא מספרת (רולר ומברשות, 39 שקל).

עם סיום הצביעה היא השתמשה בשבלונה (5 שקלים) כדי להוסיף איור בדוגמת פרחים בצבע אפור וחיכתה 24 שעות נוספים לייבוש מלא. "התוצאה מקסימה וגם בעלי התלהב. עכשיו שירותי האורחים יותר נעימים ואסתטיים משאר החדרי הרחצה, שעוד לא הגענו לשפץ אותם", היא מספרת. "בער לי לעשות את הפרויקט אבל הייתי צריכה לעשות אותו בחלקים בגלל העבודה והבנות. במקום לגמור אותו ביומיים, זה לקח הרבה יותר. ובכל זאת היה לי את השקט שלי והזמן שלי להשקיע בו". סך הכל עלות הפרויקט הייתה 708 שקל.

מייקאובר לירון עזוז, ג (צילום: לירון עזוז)
לאחר הצביעה | צילום: לירון עזוז
מייקאובר לירון עזוז, ג - 1 (צילום: לירון עזוז)
לאחר הצביעה | צילום: לירון עזוז
מייקאובר לירון עזוז - 2 (צילום: לירון עזוז)
לאחר הצביעה | צילום: לירון עזוז
_OBJ

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

כדי למנוע מהדוגמה לדהות בני הזוג מנקים את החלל בחומרים על בסיס טבעי או במגבונים לניקוי הרצפה, ולא באקונומיקה וחומרים קשים אחרים. עזוז מספרת שבהתחלה חשבה לבחור צבעים אחרים ולגלוש עם הדוגמה גם לקיר, אבל בעלה העדיף מראה עדין יותר. "התחשבתי בדעה שלו בעלי והלכתי על קו יותר מעודן. לפני שמתחילים, חייבים לבדוק עם שאר בני הבית אם מה שרוצים בכלל מתאים להם. וכמובן, לא פחות חשוב לנקות היטב לפני כדי שהצבע ייתפס היטב ויישמר לאורך זמן", היא מסכמת.