"לפני חצי שנה קנינו דירה ועשינו בה שיפוץ מלא. לקראת סוף השיפוץ הבנו שאנחנו חורגים מהתקציב והחלטנו להסתדר עם מה שיש", מספרת מרינה פולישוק מראשון לציון. "באותה תקופה ההורים שלי עברו דירה וקנו מקרר חדש, אז לקחנו את המקרר הישן שלהם והחלטתי לשפץ אותו".

פולישוק רצתה להתאים את המקרר למכשירי חשמל נוספים במטבח (הכיריים, התנור וקולט האדים), שכולם שחורים עם ברונזה או זהב. "ראיתי כתבה על מישהי שצבעה את המקרר והחליפה את ידיות הדלת בידיות למניעת החלקה לחדר הרחצה. החלטתי לאמץ את הרעיון", היא אומרת.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מנקים רק פעם בשבוע? זה אחד הדברים המטונפים במטבח

>> מושלמת: הדירה החדשה של דנה זרמון בצפון ת"א

בשלב הראשון פולישוק ניקתה את המקרר עם מגבוני ניקוי, הוציאה את הידיות הישנות וסתמה את החורים בדבק אפוקסי (60 שקל). לאחר שהדבק התייבש היא שייפה את המקרר בנייר שיוף גס ואחר כך בנייר שיוף עדין (ניירות שיוף ורולר עם מברשות להחלפה – כ-70 שקל).

מקרר מרינה פולישוק (צילום: מרינה פולישוק)
המקרר לפני הצביעה | צילום: מרינה פולישוק
מקרר מרינה פולישוק (צילום: מרינה פולישוק)
במהלך העבודה | צילום: מרינה פולישוק
מקרר מרינה פולישוק (צילום: מרינה פולישוק)
המקרר לאחר הצביעה | צילום: מרינה פולישוק

בשלב הבא היא צבעה את המקרר באמצעות הרולר בצבע שחור למתכת (90 שקל לפחית של 750 מ"ל). "בחרתי צבע שיש לו יכולת כיסוי גם לחלודה, כי במיקום הידיות הישנות היו גם נקודות חלודה קטנות", היא מסבירה. היא המתינה 4 שעות לייבוש, ואז צבעה בשכבה נוספת.

לאחר שפולישוק המתינה 12 שעות לייבוש מלא היא נעזרה בבעלה לקדיחת חורים לידיות החדשות ("היה צריך להפעיל הרבה כוח", היא מסבירה). בהמשך היא צבעה את מסגרת המקרר בצבע ברונזה (40 שקל לפחית של 250 מ"ל). כדי לא להכתים את הצבע השחור היא הדביקה עליו נייר דבק לפני הצביעה. "כדאי להדביק קודם את נייר הדבק על הרצפה או על בד כדי להחליש את הדבק, ואז כשמסירים את נייר הדבק מהחלק הצבוע, הצבע לא נתלש", היא ממליצה. בסוף התהליך היא חיברה את שתי הידיות, שנקנו בעלי אקספרס (90 שקל לשתיים). סך הכל עלו החומרים 350 שקל. 

מקרר מרינה פולישוק (צילום: מרינה פולישוק)
צילום: מרינה פולישוק
מקרר מרינה פולישוק (צילום: מרינה פולישוק)
מרינה פולישוק | צילום: מרינה פולישוק

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הרשמו לניוזלטר של living

"אני לא כל כך פעילה בפייסבוק, אבל בקבוצת 'שאבי שייק' בפייסבוק מישהי ביקשה עצות לשיפוץ המקרר שלה", מספרת פולישוק. "בתגובות לפוסט שלה פרסמתי תמונה של המקרר ששיפצתי מנהל הקבוצה הציע לי לפרסם פוסט נפרד כי הרבה אנשים התעניינו". הפוסט שפרסמה פולישוק צבע מאות לייקים ותגובות נלהבות. "שדרוג משגע", כתבה אחת מחברות הקבוצה, ואחרת כתבה: "מהמם. אי אפשר להאמין שזה אותו מקרר".