לורן אולפרט, מאיירת מצפון אירלנד ואם לתינוק, עשתה שדרוג מרשים במיוחד לשידת איקאה באמצעות 800 מקלות ארטיק. לאתר Deadlinenews סיפרה אולפרט שהיא רצתה להוסיף עץ לפריט כדי שישתלב עם פריטי עץ אחרים בחדר של בנה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

אולפרט השתמשה בשידה מדגם KOPPANG עם שלוש מגירות (מחיר בארץ: 395 שקל) שרכשה לפני כמה שנים והסירה ממנה את הידיות. את מקלות הארטיק הדביקה אולפרט בדוגמת פישבון (אדרת דג) – דוגמה של משולשים המשתלבים זה בזה המוכרת בעיקר מחיפויי רצפה.

שידת איקאה (צילום: איקאה)
שידת KOPPANG של איקאה | צילום: איקאה
שידת איקאה (צילום: טיקטוק laurenolphert2)
השידה לפני השדרוג | צילום: טיקטוק laurenolphert2
מקלות ארטיק (צילום:  teaarts, Shutterstock)
מקלות ארטיק | צילום: teaarts, Shutterstock

אולפרט הדביקה את המקלות על חזית המגירות, והסבירה שהיא השתמשה במקלות כמו שהם, וחתכה רק את הקצוות של המקלות שהדביקה במסגרות. לאחר מכן מרחה חומר מילוי לעץ (wood filler) כדי למלא את הרווחים, ולאחר הייבוש היא שייפה קלות ומרחה לכה. בסיום היא קדחה חורים במגירות והוסיפה ידיות חדשות – ארוכות ושחורות.

@laurenolphert2 lollipop stick upcycled drawers inspired by @thisgirldiys and houseproject_36 #foryoupage #fyp #diy #homedecor ♬ Send Me on My Way - Vibe Street

שידת איקאה (צילום: טיקטוק laurenolphert2)
השידה לאחר השדרוג | צילום: טיקטוק laurenolphert2

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

עוד חידושים לשידת מגירות של איקאה

מאיה בירגר יסמין צבעה שידת HEMNES בצבע שחור, ואת המשטח העליון היא "הכתימה" בתנועות מהירות עם סמרטוט טבול בצבע בייץ שיצר מראה של עץ אלון. לאחר שהצבע התייבש היא צבעה את המשטח בלכה על בסיס מים. לסיום היא חיברה לשידה ידיות מוזהבות.

שדרוג שידה (צילום: מאיה בירגר יסמין)
צילום: מאיה בירגר יסמין

יחידת המגירות ALEX היא אחת מ-20 הפריטים הנמכרים ביותר של הרשת בישראל. תאה בויקו שוורץ השתמשה בשתי יחידות, הוסיפה להן בסיס עם גלגלים ופלטת בוצ׳ר אורן והפכה אותן לאי נייד.

מייקאובר שידות נובמבר, ג, תאה בויקו שוורץ, (צילום: תאה בויקו שוורץ )
צילום: תאה בויקו שוורץ

ויטלי ספינלר, מאמנת כושר המתגוררת באוטרכט, הולנד, הרכיבה מיטה מיחידות אחסון של איקאה בדירה הקטנטנה והמתוקה שלה.  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Whitley Spinnler (@wspinn)

צלע אחת של המיטה היא יצרה מיחידת מדפים KALLAX בגודל 77X147 ס"מ (המחיר בארץ: 395 שקל), שתי שידות עם שש מגירות מדגם MALM (795 שקל ליחידה), כל אחת בגודל 160X78 ס"מ, יוצרות שתי צלעות נוספות, והצלע הרביעית היא יחידת מדפים KALLAX בגודל 77X77 ס"מ (195 שקל). היא הוסיפה קרשי עץ על יחידות ה-KALLAX כדי להשוות את הגובה שלהן לשידות המגירות, והוסיפה בסיס מיטה מפסי עץ שגודלו 140X200 ס"מ (בארץ נמכר בסיס שגודלו 70X200 ב-100 שקל. שני בסיסים – 200 שקל). סך הכל, קניית החלקים בארץ תעלה 2,380 שקל.