"לפני כמה חודשים ראיתי פוסט בפייסבוק של מישהי ששיפצה את שידת ההחתלה של הבת שלה וצבעה אותה כדי שתתאים לצבעים של החדר. נדהמתי לראות כמה צבע יכול לשנות מראה של רהיט, והחלטתי לעשות שינוי גם אצלי", מספרת אורטל מזור יועד, מורה משוהם.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> נס ציונה: בווילה החדשה והמפנקת של איתי לוי 

>> מעצבים מספרים: כך שדרגנו את הבית בזמן הסגר

מזור יועד החליטה לצבוע את ארון הכיור ובכך לשדרג את חדר הרחצה. "אי אפשר לנסוע עכשיו לשום מקום ובטח לא לחופשה. חידוש חדר הרחצה יצר לי מקום שבו אני יכולה להירגע בסוף היום, אחרי שאני מלמדת בזום בלי לצאת מהבית ובלי לפגוש את התלמידים, שאני מאוד מתגעגעת אליהם", היא מסבירה. 

ארון כיור, ג - 4 (צילום: אורטל מזור יועד)
הארון לפני הצביעה | צילום: אורטל מזור יועד
אורטל מזור יועד (צילום: אורטל מזור יועד)
אורטל מזור יועד | צילום: אורטל מזור יועד

היא בחרה לצבוע את ארון הכיור בלבן, ולהוסיף נגיעות של זהב. "אני בת למשפחה גיאורגית, ובבית הוריי תמיד היו נגיעות עדינות של זהב", מספרת מזור יועד. לצורך הצביעה היא רכשה צבע שאבי שיק לבן (90 שקל), לכה מט (90 שקל), תרסיס צבע זהב לידיות (30 שקל) ומברשת (20 שקל). עלות החומרים הסתכמה ב-230 שקל. 

היא הוציאה את המגירות מהארון, ניקתה את כל החלקים מאבק והסירה את הידיות. לאחר מכן התחילה לצבוע - "הצבע מיועד לצביעת רהיטים ולכן לא צריך פריימר", היא מסבירה. בגלל שהארון היה בצבע חום כהה, היא צבעה שלוש שכבות, ובין שכבה לשכבה המתינה שעה לייבוש. את הידיות היא רססה בשתי שכבות של צבע זהב, ובין שכבה לשכבה המתינה שעה לייבוש. לבסוף מרחבה שתי שכבות לכה על המגירות, הארון והידיות (שעה ייבוש בין שכבה לשכבה). סך הכל נדרשו לה כחמש שעות עבודה.

ארון כיור - 8 (צילום: אורטל מזור יועד)
צביעת הארון | צילום: אורטל מזור יועד
ארון כיור - 5 (צילום: אורטל מזור יועד)
צביעת המגירות | צילום: אורטל מזור יועד
ארון כיור, ג - 2 (צילום: אורטל מזור יועד)
צילום: אורטל מזור יועד
ארון כיור - 3 (צילום: אורטל מזור יועד)
צביעת הידיות | צילום: אורטל מזור יועד
ארון כיור, ג - 6 (צילום: אורטל מזור יועד)
הארון הצבוע | צילום: אורטל מזור יועד
_OBJ_OBJ_OBJ

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

כדי להשלים את אווירת הספא מזור יועד הניחה על הארון מגבות מגולגלות כמו בספא. היא מספרת שילדיה התלהבו מהשינוי וגם פוסט שפרסמה בקבןצת הפייסבוק "עשה זאת בעצמך" זכה לתגובות רבות. "קיבלתי מאות תגובות, ואנשים פנו אליי באופן פרטי וביקשו שאייעץ להם על התהליך, ואתן להם טיפים לשיפוץ הרהיטים שלהם. זה ממש חימם לי את הלב שאני יכולה לעזור לאנשים אחרים ולתת להם השראה", היא אומרת.