לפני 22 שנה עברו קטי ועמיר נחשון לבית עץ אמריקאי בגדרה, לאחר ששיפצו אותו. לאחרונה, בעקבות טפטופים ונזילות בחדר הרחצה המיושן ביחידת ההורים, החליטו בני הזוג לשפץ אותו מהיסוד. נחשון, יועצת הנקה מוסמכת, החליטה לנצל את ההזדמנות ולהגשים חלומות. למרות שמעולם לא למדה עיצוב באופן פורמלי, נהנתה לדמיין ולתכנן חללים יפים ועיצבה פרויקטים שונים. "לצערי, אני לא יודעת לבצע בעצמי, אבל כן יודעת לבחור ולהקיף את עצמי בבעלי מקצוע טובים", היא מספרת. לשיפוץ חדר הרחצה שנמצא בקומה השנייה הקציבו השניים 70 אלף שקל.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> "דומה לבונקר": הבית החדש של קניה ווסט במאליבו

>> חיפה: דירת התמ"א המשגעת של זוג המהנדסים

לצורך השיפוץ בחרו באיש מקצוע עם ניסיון רב בבנייה ושיפוץ של בתי עץ אמריקאיים, כדי שיידע לאטום את המקלחת כך שתתפקד לאורך זמן. הוא פירק את המקלחת הישנה, את החיפויים והריצוף, אטם מחדש את הרצפה והקירות, צבע, ריצף, חיפה והתקין כלים סניטריים (25 אלף שקל כולל חומר "שחור" וצבע).

מייקאובר קטי נחשון  (צילום: קטי נחשון)
בית העץ שבו גרה המשפחה | צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון (צילום: מיה אפיס דבוירי)
קטי נחשון | צילום: מיה אפיס דבוירי
מייקאובר קטי נחשון, ג - 4 (צילום: קטי נחשון)
את הנגרות תכננה נחשון | צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון, ג - 11 (צילום: קטי נחשון)
הרצפה חופתה באריחים מצוירים | צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון, ג - 5 (צילום: קטי נחשון)
התמונות נקנו עוד לפני תחילת השיפוץ | צילום: קטי נחשון

את הנגרות תכננה נחשון וביצעו נאווה ורונן, זוג נגרים בעלי נגריית ווד בקיבוץ חצור. "מה שאני הכי אוהבת בעבודה איתם, זה שאין דבר כזה 'אי אפשר'", אומרת נחשון. "אם אני יכולה לחלום את זה, הם יכולים לבצע את זה" (15 אלף שקל). לארון הכיור נוסף משטח במראה אבן טבעית משיש ניר צבי (7,000 שקל).

כלים סניטריים, כולל ברזים ומקלחון עם דוגמת פסים, רכשה בעידן הקרמיקה (15 אלף שקל), לשם הגיעה לאחר שראתה ברשת אסלה שמצאה חן בעיניה ורכשה אצלם כלים סניטריים, ברזים ואביזרים ואף מקלחון זכוכית פסים. האריחים המצוירים נקנו בענבל אריחים מצוירים (3,000 שקל).

"החלק הכי כיפי בשיפוץ הוא להלביש ולקשט את החלל", אומרת נחשון, שקנתה חלק מהאביזרים ופריטי הדקורציה, כמו תמונות הכבשה והסוס שרכשה ב-The art of mr goldfish, עוד לפני שהשיפוץ התחיל בפועל. את מנורות הווינטג' רכשה בנברשות מאיר בן חור בשוק הפשפשים. פריטים ואביזרים נוספים, כמו מוט הווילון המוזהב, וילון התחרה, הצמחים המלאכותיים והכלים למברשות השיניים, נרכשו בעלי אקספרס ובאמזון (סך הכול תאורה ודקורציה 5,000 שקל).

מייקאובר קטי נחשון - 6 (צילום: קטי נחשון)
צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון - 9 (צילום: קטי נחשון)
צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון - 2 (צילום: קטי נחשון)
צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון, ג - 9 (צילום: קטי נחשון)
צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון - 10 (צילום: קטי נחשון)
צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון, ג - 8 (צילום: קטי נחשון)
צילום: קטי נחשון
מייקאובר קטי נחשון - 5 (צילום: קטי נחשון)
צילום: קטי נחשון

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

"ללא שום צל של ספק, החלק המהנה ביותר עבורי היה התכנון. נהניתי לבחור תמונות השראה בפינטרסט, לחפש את האביזרים הנכונים ברשת ולדמיין איך הכל ייראה בסוף", מספרת נחשון על השיפוץ שהתבצע במהלך מגפת הקורונה וגם בעיצומו של מבצע "שומר החומות". "נאלצנו להתמודד גם עם עיכובים באספקה של מוצרים וחומרי גלם, בגלל הסגרים והמגפה וגם עם אזעקות וירי טילים", היא מספרת. "להצטייד בנשימה עמוקה, סבלנות ואופטימיות זה הטיפ שלי, בנוסף לבעלי מקצוע טובים בלי פשרות, כאלה שלא רק טובים במה שהם עושים, אלא שהם גם אנשים טובים שנעים לך לפגוש אותם אצלך בבית יום אחרי יום, במהלך השיפוץ. ולא פחות חשוב – שתהיה משפחה תומכת, שכבר יודעת איך את במהלך שיפוצים ויודעת גם שבסוף הכל ישתלם".