תכף תתחיל העונה של הסוודרים הכבדים והנעליים הסגורות שמביאות איתן גדודים של גרביים לכביסה. כמה שלא נחשוב שאנחנו יודעים הכל על ארגון הכביסה, תמיד יצוץ טיפ שיעלף אותנו ויגרום לנו לחכות ליום הכביסה הבא. הפעם אספנו עבורכם כמה טיפים הנוגעים לסידור וארגון חדר הכביסה, וכמה אחרים הנוגעים לכביסה עצמה, בדגש על פריטים חורפיים.

הפרידו צבעים וחסכו מקום

כביסה נכונה תמיד מתחילה בהפרדה של צבעים. והפרדה של צבעים יכולה להתחיל בחינוך בני הבית להפריד אותה כבר בזמן ההתפשטות. כך ייחסך זמן יקר של הפרדת צבעים והתכופפות מיותרת. כדי להשלים את ניצול המקום – שולחן גיהוץ מעל סלי הכביסה הנפרדים יחסוך את ההעמדה שלו בכל מיני לוקיישנים לא קשורים ברחבי הבית.

טיפים לכביסה (צילום: amazon)
תחנת הכביסה שחוסכת מקום | צילום: amazon

עוד בערוץ עיצוב הבית:

ארץ הגרביים האבודים

השלט המקסים הזה גם יקשט את חדר הכביסה שלכם וגם ישמש תחנת עגינה לגרביים בודדים עד שיימצא להם זיווג הגון. וזה הרי חוק מרפי ידוע – כשמתייאשים הם צצים בתוך סל צעצועים או תיק ישן. אז כדי שזה לא יקרה – תלו אותם.

טיפים לכביסה (צילום: Studio120Underground)
עד שימצאו זיווג הגון | צילום: Studio120Underground

טפטוף נעים

סוודרים הם אגוז קשה לפיצוח. צריך לכבס אותם בעדינות, במים קרים ובתוכניות כביסה קצרות, לסחוט רק ממש מעט, וכשתולים יש חשש שהם יתעוותו מרוב כובד. אם ויתרתם על הסחיטה, הניחו את הסוודר בתוך סל פלסטיק מחורר, הניחו אותו מעל דלי וחכו שרוב המים יטפטפו אל הדלי. כך תפחיתו בצורה משמעותית את המשקל.

טיפים לכביסה (צילום: Shutterstock)
עדינים ודורשים טיפול מיוחד | צילום: Shutterstock

לתלות על גרבונים?

כן, בדיוק. וככה זה עובד: משחילים רגל של גרבון ישן אל אחד השרוולים, ואת הרגל האחרת לשרוול הנגדי. מותחים על החבל (לא מאוד, רק עד יישור), ואת אטבי הכביסה מהדקים על הגרבונים. כך הסוודר תלוי בצורה שמדמה לבישה, ומפחיתה עומסי משקל מנקודות קריטיות כמו כתפיים או חגורת המותניים.  

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

לייבש נעליים

הסל הזה, שתלוי על דלת המייבש, יכול לחסוך את התיפוף המעצבן של נעליים בתוך מייבש הכביסה, וגם לעזור לשמור על הצורה שלהן, שנפגמת בחבטות האינסופיות.

טיפים לכביסה (צילום: amazon)
בלי קולות רועמים ממייבש הכביסה | צילום: amazon

שימו כובע

ואם אחרי קיץ שלם של חבישות כובעים יש לכם בבית כמה ממש מלוכלכים אבל אתם פוחדים שיאבדו את הצורה אם תכבסו אותם, המכשיר הזה בדיוק בשבילכם: הכניסו אליו את הכובע ואת שניהם אל מדיח הכלים. יבשו את הכובע בתוך המתקן כדי שצורתו תישמר גם בייבוש.

טיפים לכביסה (צילום: amazon)
השומר האישי של הכובעים. שווה | צילום: amazon