כבר הבנו שכדי לשמור על הניקיון ולמנוע בעיות עור מומלץ לכבס מגבות לפחות פעם בשבוע, ואם אחד הדיירים בבית חולה או הלחות בבית גבוהה – בתדירות גבוהה יותר. אבל ד"ר האוורד סובל, רופא עור מניו יורק, טוען שזה לא מספיק. הוא ממליץ לכבס את המגבות אחרי 3-4 שימושים, ואף להשתמש בכל מגבת שנתיים בלבד.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> אלי עשה בעצמו מהפך משגע בדירה השכורה הישנה

>> מ-99 שקל ובלי מאמץ: מארזי השי הכי שווים לפסח

"כשהמגבות ישנות מדי הן לא מתייבשות היטב ועלולות לצבור במהלך הזמן חיידקים", הסביר ד"ר סובל לאתר Apartment Therapy. רופא העור גם ממליץ להשתמש במגבות נפרדות לגוף ולפנים, בעיקר כדי למנוע מחומרי ריח הנמצאים בתכשירי גוף שונים ומתכשירי שיער לגעת בפנים. את מגבות הפנים הוא ממליץ לכבס אחרי שימוש אחד או שניים.

חדר רחצה, מגבות מקופלות (צילום:  New Africa, Shutterstock)
צילום: New Africa, Shutterstock
 

מומחים אחרים ממליצים להקפיד לא לחלוק מגבות עם בני הבית, בעיקר עם הילדים. בני זוג יכולים להשתמש באותה מגבת (אחרי הכל, הם ישנים באותה מיטה), אלא אם כן אחד מהם סובל מבעיית עור או חולה. בנוסף, אחרי השימוש תלו את המגבת כך שתוכל להתייבש לחלוטין. 

טיפים לכביסת מגבות

חומרי כביסה: כדי למנוע הצטברות משקעים של נוזל הכביסה על המגבת, השתמשו בכמות נוזל הכביסה המומלצת על האריזה ולא יותר. אל תמלאו את מכונת הכביסה יותר מדי מכיוון שכשהמכונה עמוסה חומרי הניקוי לא נשטפים היטב מהפריטים. במקום מרכך כביסה - שמכיל שמנים וחומרים אחרים שגורמים למגבת לספוג פחות – השתמשו בחומץ. שפכו כוס חומץ למגירה של המרכך וכבסו כרגיל. החומץ מרכך את המגבת וגם קוטל חיידקים.

טמפרטורה: בדרך כלל רצוי לכבס גבות ב-40 מעלות, כי "טמפרטורה גבוהה יותר עלולה לשחוק אותן מהר מדי", מסבירה מעצבת המגבות לוסי אקרויד. עם זאת, היא ממליצה לכבס מדי פעם ב-60 מעלות כדי למנוע הצטברות שומנים וחיידקים. "כך אפשר לשמור על ההיגיינה של המגבות בלי לפגוע באיכות ובטקסטורה", היא אומרת.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הרשמו לניוזלטר של living

כביסה ראשונית: כבסו את המגבות לפני השימוש הראשון כדי להוריד שאריות צבע וסיבים ולהכין את הסיבים לספיגה טובה יותר. מומלץ לכבס שלוש פעמים במים קרים ללא מרכך. 

היזהרו מהשמש: כדי למנוע מהצבע לדהות ומהמגבות להתקשות, אל תייבשו בשמש ישירה. הכניסו למייבש או יבשו בצל. 

 

שימו לב לצבע: מגבות לבנות מתלכלכות מהר יותר ולכן דורשות כביסות רבות יותר, והן מצהיבות עם הכביסות והשימושים. אם בכל זאת אתם מעדיפים אותן על מגבות צבעוניות, כבסו אותן רק עם פריטים לבנים, והוסיפו למכונה קפסולת אקונומיקה לשמירה על הלובן הבוהק.