החורף מעבר לפינה, ואם עוד לא עשיתם 'קיץ-חורף' בארונות אז זה הזמן. בגדי הים והטי שירטס מפנים את מקומם ועולים למעלה לבוידעם, בעוד המעילים, הסריגים והצעיפים יורדים למטה למקום של כבוד בארון. רוב בגדי הקיץ עשויים כותנה נעימה וקלה לטיפול, לעומת זאת בחורף המעלות יורדות והבגדים שעד עכשיו היו קלילים, הופכים כבדים ועשויים בדים כמו צמר, ודורשים יותר תשומת לב כדי שלא ייהרסו במכונת הכביסה בשטיפה, בחום או בסחיטה. נוסף לסריגים ולמעילים מצטרפים לחגיגה, גם השמיכות העבות שדורשות גם הן כביסה לפחות פעם או פעמיים בעונה. במיוחד לעונת החורף הקרבה, ולמי שלא רוצה לרוץ עם כל סוודר עדין לניקוי יבש, אספנו את כל הטיפים למדריך האולטימטיבי לכביסת בגדי החורף שלכם.

A post shared by Urban Outfitters (@urbanoutfitters) on

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

המדריך: כמה כללי בסיס

הוראות יצרן: תמיד תבדקו מה כתוב על התווית, אם רשום שאסור לכבס את השמיכה מעל 30 מעלות ובלי סחיטה, מובן שהיא תיהרס אם תעשו לה הרתחה ב-90 מעלות עם סחיטה של 1,000 סל"ד.

הפרד ומשול: הפרידו את הכביסה לפי צבעוניות. צבעוני, כהה עדין, בהיר עדין, לבן גס (מגבות וכו') ולבן עדין.

לא לחנוק: אל תעמיסו על המכונה, כדי שהבגדים יישטפו ויתנקו כמו שצריך.

תשומת לב: צריך לשים לב במיוחד למעלות ולסחיטה. ככל שהבד עדין יותר, כך המעלות והסחיטה צריכות להיות נמוכות יותר, ובחלק מהמקרים ללא סחיטה כלל.

הפרטים הקטנים: רוקנו כיסים, רכסו רוכסנים וכפתרו כפתורים לפני הטיפול.

הוראות כביסה (צילום: Shutterstock)
הקשיבו הקשיבו | צילום: Shutterstock

לא לסחוט: סוודרים מצמר

סוודרים וסריגים עשויים צמר דורשים טיפול מיוחד, כביסה ידנית עדינה ללא סחיטה. אחד הדברים החשובים בסוודרים העשויים צמר זו הצורה שתיפגע אם תמתחו את הבד כשהוא רטוב, ולכן צריך לטפל בהם ביתר עדינות.

הכניסו את הסוודר לגיגית מים קרים עם נוזל כביסה עדין וערבבו בעדינות עד שכולו יירטב, בלי למתוח ולשפשף את הבד, והשרו למשך 10-15 דקות.

הרימו את הסוודר ולחצו עליו קלות מהצדדים להסרת המים העודפים, שימו לב לא לסחוט את הבד.

רוקנו את הגיגית, מלאו מים קרים נקיים והכניסו את הסוודר לגיגית. ערבבו בעדינות להוצאת הסבון. חזרו על שלב 3 עד שכל הסבון יוסר מהסוודר.

A post shared by @quinceandco on

A post shared by The Fashion Crash Course (@fashioncrashcourse) on

הניחו מגבת על משטח עמיד למים, פרשו את הסוודר עליה, ומעליו הניחו מגבת נוספת. גלגלו את השכבות שנוצרו לצורך ספיגה של עודפי המים מהסוודר.

פרשו מגבת יבשה על משטח מאוזן, במקום מוצל, ללא אור שמש, והניחו את הסוודר עליה תוך סידור הסוודר לצורתו המקורית.

סריגים שבתווית שלהם רשום כי ניתן לכבסם במכונה עד 30 מעלות: הכניסו למכונה על 30 מעלות ללא סחיטה וייבשו על מגבת כפי שמתואר בשלב 5.

ציפיות יש רק בכריות

האקססוריז של החורף, צעיפים, כפפות, כובעים וגרבונים, הפכו כבר מזמן לחלק מהשיק והסטייל של כל פאשניסטה. עבור האקססוריז, אפשר להשתמש בציפית בד. הכניסו את הפריטים לציפית ועשו קשר בבד או סגרו עם אטב. הכניסו למכונת כביסה עדינה (30 מעלות) עם בגדים בצבע המתאים. הקפידו גם בציפית, לא לדחוס את הפריטים, אם יש לכם כמה פריטים, אפשר להכניס כל אחד או שניים לציפית נפרדת ולשים במכונה. אם הפריטים עשויים צמר, יש לשטוף אותם על פי ההוראות המפורטות עבור סוודרים מצמר.

A post shared by LIKEtoKNOW.it (@liketoknow.it) on

A post shared by Urban Outfitters (@urbanoutfitters) on

A post shared by Happy Socks (@happysocks) on

A post shared by Happy Socks (@happysocks) on

 

נעלי בית: רכות ומפנקות

נעלי הבית הניתנות לכביסה במכונת כביסה, הכניסו למכונה עם אבקת כביסה אך ללא מרכך. 30 מעלות, בלי סחיטה ולאחר מכן לתלות בחוץ לייבוש. אם אלה נעלי בד עדינות, אפשר גם במקרה הזה להשתמש בציפית בד.

A post shared by Beserk (@beserk) on

A post shared by Heledahn (@sama.sama.studio) on

מתכרבלים במיטה

הורדתם את שמיכת הפוך מהבוידעם ומיד התעטשתם עקב הצטברות אבק, עשו לעצמכם טובה וכבסו את השמיכה לפני השימוש. את שמיכות הפוך הטבעיות מומלץ לא לכבס בבית אלא למסור לניקוי יבש. שמיכות סינתטיות כן ניתנות לכיבוס, אבל הן יהיו עמידות יותר לאורך זמן ללא כיבוס במכונה, בייחוד אם הן עשויות מסיבים חלולים כמו הולופיל או הולופייבר. את השמיכות רצוי להשרות באמבטיה או בגיגית גדולה, ולתלות לייבוש על חבל. אם מכבסים במכונת כביסה, כדאי לעשות זאת רק פעם בשנה. המלצות לסוף החורף: אחסנו את השמיכה בשקית ואקום או צפו אותה בציפה למשך האחסון כדי להגן עליה.

>> המדריך לקניית שמיכת פוך

A post shared by Rixt Kroes (@rixtkroes) on

כדור טניס: מעיל פוך

אוהבים סקי או טיולים באזורים מושלגים? בכל  מקרה, כנראה שיש לך לפחות מעיל UNIQLO תלוי בארון. מעיל הוא לא טישירט ואין צורך לכבס אותו אחרי כל לבישה או שתיים, אבל בהחלט צריך לנקות גם אותו מדי פעם. איך תנקו ותאריכו את חיי המעיל האהוב עליכם בלי להזיק לעמידות שלו למים?

למעילים יש רוכסנים, וכל מיני אלמנטים בולטים שצריך לרכוס ולסגור על מנת שלא יתלשו. רוקנו כיסים, רכסו, כפתרו וסגרו סקוטשים למיניהם.

הכניסו לגיגית או כיור מים קרים עם מעט נוזל ניקוי (אל תוסיפו אבקה, מרכך או מלבין).

שפשפו בעדינות את חלקי המעיל להורדת הלכלוך.

שטפו תחת מים קרים בעדינות עד להורדת כל חומר הניקוי.

לחצו בעדינות על חלקי המעיל, ללא סחיטה, להוצאת מים עודפים.

תלו את המעיל לייבוש.

לאחר שהמעיל התייבש הכניסו אותו למייבש ל-20 דקות בחום נמוך עם כדור טניס שיתפח על קבוצות הנוצות שנדבקו.

A post shared by UNIQLO ユニクロ (@uniqlo) on