כולנו אוהבים ללכת לישון במיטה עם מצעים נקיים ונעימים, אבל בואו נודה על האמת, ברוב הפעמים המצעים הלבנים שלנו מתלכלכים מהר מאוד והכתמים ניכרים לעין.

שפרה קומביטיס, סופרת ועורכת המתגוררת עם בעלה ושלושת ילדיה בפלורידה, שיתפה בבלוג שלה את הטיפים שגילתה במהלך הסגר לשמירה על המצעים לבנים. בהתחלה היא הוסיפה אקונומיקה לכביסה כדי להלבין אותה, אבל התוצאה לא הייתה מוצלחת במיוחד, ובנוסף לא אהבה את הריח הכימי הקל שנותר על המצעים.

קומביטיס עשתה מחקר מקיף ברשת, ולבסוף מצאה שיטה שנשמעה "קלה מדי מכדי להאמין". היא החליטה בכל זאת לנסות, מכיוון שהיה מדובר בהשקעה קטנה של זמן ואנרגיה, והופתעה לגלות שהשיטה הזו עובדת. הנה היא לפניכם:

אבקת סודה לשתייה וחומץ
צילום: שאטרסטוק

איך לשמור על הסדינים הלבנים בעזרת סודה לשתייה וחומץ (אבל לא לערבב ביניהם!)

הוסיפו כחצי כוס סודה לשתייה לתוף של מכונת הכביסה (איפה שמכניסים את המצעים והבגדים) ואז שפכו חומץ לתוך המתקן שבו שמים את מרכך הכביסה. חשוב לציין שדווקא הפיצול בין שני המרכיבים מאפשר לכל אחד מהם לעבוד ללא הפרעה ו"לעשות את הקסם שלו", מכיוון שהחומץ משתחרר בהדרגה דרך המתקן שבו שמים את מרכך הכביסה.

קומביטיס מספרת שאחרי המכונה הראשונה שעשתה התקשתה להאמין כמה שהמצעים היו לבנים יותר, ואפילו בעלה שם לב להבדל, מה שאומר שהוא היה בולט במיוחד.