העולם משתנה לנגד עינינו, ואנחנו מתכוונים לשינוי המואץ במערכת האקולוגית שלנו בשנים האחרונות, שהוא מהיר יותר מהציפיות של המומחים ומתבטא בין היתר באירועי מזג אוויר קיצוניים, כמו סערות, שיטפונות וטמפרטורות גבוהות שכמוהן לא נמדדו שנים. אישה אחת שנקלעה לסערה כזו זיהתה הזדמנות לנצל אותה להשלמת מטלות הניקיון בבית שלה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> אווירה וסטייל של טוניס: זה אחד הצימרים היפים שראינו בארץ

>> לדור המילניום יש סמל סטטוס ביתי חדש ומפתיע

 

באוגוסט האחרון הכתה סופת ההוריקן "הילרי" בדרום קליפורניה, אבל לפני כן היא המטירה גשמים עזים גם במקסיקו. איסלה נווארט המקסיקנית שיתפה בחשבון הטיקטוק שלה סרטון שכותרתו: "ניקיון סופ"ש עם אמא שלי והוריקן הילרי", ובו נראית אמה גוררת במרץ את רהיטי החוץ שלה מהחלק המקורה של החצר אל המדשאה הפתוחה, שופכת עליהם חומר ניקוי כלשהו ומשפשפת במרץ עם מטאטא את הספות, הכריות וגם מחצלת בגשם הכבד.

@iselanavarrete50 Sunday cleaning with my mom and hurricane Hilary ‍♀️#hurricanehilary #mexicantiktok ♬ Televisa Presenta - soucitigrafix

לא ברור אם היא עשתה את זה מטעמי קיימות, חיסכון בהוצאות על המים או סתם רוח שטות, וזה לא באמת משנה כי הסרטון הפך להיות ויראלי בטירוף בטיקטוק (יותר מ-98 מיליון צפיות, עוד רגע 100) ומשם שותף הלאה ברשתות החברתיות וצבר מיליוני צפיות נוספות באינסטגרם וביוטיוב. בין עשרות אלפי התגובות שהתפרסמו לסרטון ניכר שרוב הגולשים ברחבי העולם התלהבו מאוד מהרעיון ומהביצוע, ולא מעט מהם שיתפו שגם הם עשו משהו דומה בעבר – בעיקר שטפו את הרכב או רצפת המרפסת בגשם. אבל גולשת אחת ציננה קצת את ההתלהבות כשכתבה בתגובה: "כאמריקאית מקסיקנית וכשומרת על איכות הסביבה, הייתי רוצה לחדד פה משהו. אני אוהבת מאוד את התושייה והמחשבה פה וכן, זה קורה לא מעט במדינות מתפתחות, אבל חשוב להבין שיש הבדל בין שימוש בחומרי ניקוי ביולוגיים בחוץ - שהם בסדר למי תהום, לעומת חומרי ניקוי מערביים עם כימיקלים, שנועדו להיות מטופלים על ידי מרכזי טיהור שפכים. לא צריך לערבב בין השניים".

שטפה את ריהוט הגן שלה בסופה (צילום: חשבון הטיקטוק iselanavarrete50)
צילום: חשבון הטיקטוק iselanavarrete50
 

התגובה הזו הציתה דיון רציני ומפתיע למדי בשרשור התגובות לגבי חומרי ניקוי אקולוגיים מומלצים, חינוך שנדרש לדור המבוגר בנושאי בר קיימא ועד כמה באמת אפשר לסמוך על מי גשמים שיהיו נקיים בשנת 2023.

שטפה את ריהוט הגן שלה בסופה (צילום: חשבון הטיקטוק iselanavarrete50)
האם החומר הזה מתאים לשטיפה בחוץ? | צילום: חשבון הטיקטוק iselanavarrete50
 

והיו גם כמה מגיבים שהביעו דאגה למצבם של הרהיטים שנשטפו בחוץ והושארו רטובים, להם הגיבה נווארט בסרטון המשך בטיקטוק, שהבהיר שלכל הפריטים שלום והם נקיים מתמיד:

@iselanavarrete50 Our outside furniture came out just fine my mom never fails to make me laugh #behindthescenes #hurricanehilary #mexicantiktok ♬ original sound - Isela Navarrete

לוותר על הכימיקלים

אם גם אתם מעוניינים לשמור על איכות הסביבה ולעבור לניקיון ירוק, שמבוסס על מוצרים טבעיים וביתיים, כדאי להכיר כמה מהמוצרים הנפוצים והשימושיים ביותר, שאינם רעילים: אבקת סודה לשתייה מצוינת נגד חיידקים, מנקה ביעילות לכלוך ומסירה שומן. חומץ פועל ביעילות ובעדינות נגד שומן וטינופת. שמן זית מצוין אם אתם רוצים לפלש כלים. מיץ לימון משמיד טחב ועובש, מנקה שומנים, מבהיר משטחים כהים ומוסיף גם ריח רענן. תרכובת הצמחים בשמנים אתריים מוסיפה ריח נהדר למוצרי הניקוי הביתיים, במיוחד אם אתם לא מתים על ריח החומר. שמנים אתרים נחשבים בדרך כלל לבטוחים, אבל עלולים לגרום לאלרגיות לאנשים מסוימים אז קחו זאת בחשבון בעת בחירת הריחות. אם בכל זאת לא רוצים לוותר על הסבון, כדאי לעבור לסבונים טבעיים שעשויים מ-100 אחוז שמנים צמחיים, מה שאומר שהסבון לא נוסה על בעלי חיים ואינו מכיל כימיקלים. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Kazidomi | Vos courses saines (@kazidomi_fr)