אם אתם מרגישים שהטיפול בכביסה – מהרגע שאתם אוספים את הבגדים המלוכלכים ברחבי הבית ועד שהכביסה הנקייה והמקופלת נמצאת בארונות – נמשך זמן רב מדי, יש לנו חדשות טובות בשבילכם: אין סיבה להשתמש בתוכניות המלאות והארוכות במכונת הכביסה. הכביסה תתנקה היטב גם אם תשתמשו בתוכנית קצרה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מרגש: עשרות התנדבו לשיפוץ הבית שנשרף בבת ים

>> לוהטת: הטריפלקס של פנינה רוזנבלום בצפון ת"א

הטכנולוגיה של מכונות הכביסה החדשות ושל חומרי הכביסה מאפשרת לנקות את הכביסה המלוכלכת גם בתוכניות קצרות במיוחד, אפילו של 8 דקות, אמר לאתר Apartment Therapy פטריק ריצ'רדסון, בעל מכבסה. לדבריו, תוכניות ארוכות יותר רק מבזבזות זמן ואנרגיה, ואם משתמשים בהן לאורך זמן הן גם גורמות לפריטים להתבלות.

כדי שהכביסה תתנקה ביעילות בתוכנית הקצרה, ריצ'רדסון ממליץ להקפיד על הצעדים הבאים:

בדקו את הפריטים לפני הכביסה, וטפלו בכתמים. זה אמנם דורש זמן, אבל כאמור – הכביסה המהירה מקטינה את הבלאי.

הקפידו לא למלא את המכונה יותר מדי. כשהמכונה עמוסה, הפריטים לא מנוקים ביעילות, גם אם משתמשים בתוכנית ארוכה. הכמות המומלצת היא שני שליש מהמכונה.

ריצ'רדסון ממליץ להשתמש בתוכנית עם מים חמים (בהתאם להוראות היצרן של הבגדים), וכן באבקת כביסה ולא בנוזל. לדבריו, האבקה עדינה יותר.

אבקת כביסה, מכונת כביסה (צילום: shutterstock / Olya Detry)
צילום: shutterstock / Olya Detry

עוד טיפים לכביסה

הפרידו בין הבגדים לפי צבעיםכבסו בנפרד בגדים כהים, בגדים בהירים ובגדים לבנים. כלומר, צבעים כגון אפור, צהוב, ורוד ותכלת לא יכובסו יחד עם כחול אדום וירוק - למרות שהם צבעוניים. כך הצבעים לא ידהו וגם תוכלו לכבס את הבגדים הצבעוניים הבהירים בחום גבוה יותר (40 מעלות, ולא 30 מעלות כמו בכיבוס הבגדים הכהים).

מיינו גם מצעים ומגבותגם פריטים אלה חלקו לכהים, בהירים ולבנים. מצעים ומגבות כמעט לעולם לא חסר, לכן השתמשו בהם כדי להשלים מכונות שלא הצלחתם למלא. 

הפכו בגדים: חולצות עם הדפסים בולטים, נצנצים, רקמה או חרוזים - הפכו את החולצה לפני הכביסה.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

הוסיפו לכביסה חצי כוס אבקת סודה לשתייה. זהו חומר ניקוי טבעי ואפשר להשתמש בפחות חומר כביסה.

ייבושאם לא מדובר בכביסה דחופה, אל תשתמשו במייבש. הוא עלול לכווץ את הבגדים ולהזיק להם. תלו את הכביסה לייבוש בצל.